صفحه اصلی » اقتصادی » دولتی که آهن را بالاتر از آدم دیده است

دولتی که آهن را بالاتر از آدم دیده است

یک فرد ثروتمند که تعداد زیادی ماشین هم دارد و حتی ماشین های مانند وانت را می تواند بخرد و از سهمیه بنزینش استفاده کند بدون هیچ محدودیتی از این یارانه دولتی استفاده می کند، اما در مقابل فرد آسیب پذیری از یک خانواده بیشتر از پنج نفر از آهن هم کمتر دیده شده و به او سهمیه ای اختصاص پیدا نکرده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی صاحب نیوز این روزها بسته یارانه حمایت معیشتی و حواشی آن بسیار داغ است، اما آنچه از نگاه ها پنهان ماند این است که اگر خانواده ای بیش از پنج نفر باشد بسته معیشتی آن با خانواده پنج نفره برابر است. آیا اعضای خانواده بیش از پنج نفر حق زندگی ندارند؟ آیا در بنزین و افزایشی که گفته می شود پول آن مستقیم به مردم بر می گردد اعضای خانواده بیش از پنج نفر سهم ندارند؟

این تصمیم دولت در حالی است که بر اساس تصمیم دیگری از دولت اگر شخصی هر تعداد ماشین که داشته باشد یارانه بنزین به او تعلق گیرد. اگر یک فرد ثروتمند که تعداد زیادی ماشین هم دارد و حتی ماشین هایی مانند وانت را می تواند بخرد و از سهمیه بنزین آن استفاده کند بدون هیچ محدودیتی از این یارانه دولتی استفاده می کند، اما در مقابل فرد آسیب پذیری از یک خانواده بیشتر از پنج نفر از آهن هم کمتر دیده شده و به او سهمیه ای اختصاص پیدا نکرده است.

بدون شک یکی از اهداف در یارانه و بسته معیشتی این است که به دست جامع هدف برسد اما شاید در برخی مواقع می بینیم که جامع هدف از آن بهره مند نیست و در برخی موارد هم قانونی که قرار است به نفع طبقه ضعیف باشد بهره بیشتری به ثروتمندان جامعه می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99