صفحه اصلی » اجتماعی » اتصال مدارس اردستان به شبکه ملی ارتباطات

تا دهه فجر:

اتصال مدارس اردستان به شبکه ملی ارتباطات

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمام مدارس شهرستان اردستان تا دهه فجر به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حمید رضا فتاحی ظهر پنجشنبه در جلسه کمیته زیر بنایی و شهرسازی شهرستان اردستان اظهار کرد: در راستای هوشمند سازی مدارس و عدالت آموزشی تمام مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

وی افزود: طرح تجهیزات اتصال توسط وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات تهیه و محتوای آموزشی با تاییدیه هایی که وزارت آموزش و پرورش می دهد توسط بخش خصوصی تهیه و در شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستاها بصورت رایگان دراختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هزینه اجرای این طرح در کل کشور 100 میلیارد تومان است که توسط وزارت ارتباطات تامین شده است  و تا دهه فجر تمام مدارس شهرستان اردستان به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

فتاحی بیان کرد: با پیگیری طرح توسعه ارتباطات روستایی برای کل کشور طرح زیرساخت های ارتباطی روستایی شامل دسترسی به تلفن ثابت، همراه و شبکه ملی ارتباطات فراهم می شود.

وی گفت: در ابتدای دولت 32 درصد روستاها به شبکه ارتباطات متصل بودند و در حال حاضر این سرویس برای 80 درصد روستاها برقرار شد؛ هزینه ایجاد هر سایت بسته به پوشش روستاها دو میلیارد تومان است، همچنین در دو سال گذشه 800 میلیارد تومان جهت ایجاد زیرساخت در روستاهای کشور هزینه شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد چهار سایت همراه اول روستایی با پوشش 20 روستا و شش سایت شهری و جاده ای جهت شهرستان اردستان انجام شده و اتصال فیبر نوری برای مسجد جامع اردستان و حسینیه کوچک زواره برای پوشش برنامه های صداوسیما هم برقرار خواهد شد.

به گفته وی در حوزه گردشگری هم نقاط مستعد شهرستان و مکان هایی که طرح های گردشگری اجرا شود از شبکه ملی ارتباطات برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد