صفحه اصلی » اجتماعی » روایت دبیر ستاد امر به معروف از گردشگرانی که با لباس جاسوسی می آیند

روایت دبیر ستاد امر به معروف از گردشگرانی که با لباس جاسوسی می آیند

دبیر ستاد امر به معروف گفت: گردشگر غیرمسلمان وقتی می‌خواهد به ایران مسافرت کند مشروبات الکلی لازم دارد که شخص میزبان فراهم کردن آن را قبول می‌کند و فیلم و عکس پذیرایی و گردشگران را در سایت بارگذاری می‌کند تا امتیاز بیشتری کسب کند. فرد به اصطلاح مهمان هم به کشور ما می‌آید، جاسوسی می‌کند و فرهنگ ما را تغییر می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام احمد عبدالهی نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم گردهمایی ائمه جمعه و جماعات بخش کوهپایه اظهار کرد: اگر جایی بدعتی اتفاق افتاد اولین وظیفه بر عهده طلبه‌ها و کسانی که مکنتی دارند، خواهد بود.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: نیاز به یک الگو داریم که در زندگی و سیره تبلیغی به کار ببریم و به فرموده قرآن رسول گرامی اسلام(ص) این اسوه است.

وی در ادامه با اشاره به صفات پیامبر اسلام(ص) ادامه داد: پیامبر در رحمت و مهربانی شهره است، اما این مهم است که همین پیامبر که رحمت العالمین است نسبت به کسانی که به ارزش‌های اسلام کج دهنی می‌کردند چه رفتاری داشت.

عبدالهی نژاد عنوان کرد: هیئتی در ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر وجود دارد، در این هیئت آسیب‌های اجتماعی استان اصفهان را شناسایی شده که این آسیب‌ها حدود ۱۲ سر شاخه دارد.

وی بیان کرد: در سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به اصفهان پیشنهاد دادیم شعبه ویژه جرائم اجتماعی ایجاد و در کمترین زمان ممکن به این جرائم رسیدگی شود.

عبدالهی نژاد با اشاره به آسیب‌ها در حوزه گردشگری در شرق اصفهان اظهار کرد: باید در این زمینه مطالبه گری کنیم؛ راهی که قانون برای ما پیشنهاد کرده این است که با حضور امام‌جمعه به عنوان رئیس شورای امر به‌ معروف و نهی از منکر و یک نفر دبیر و افراد دیگر شورایی تشکیل شود؛ بخشی از نهاد نماز جمعه باید به این مسئله بازگردد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: در زمینه گردشگری ۲۶ مکان نمونه گردشگری داریم که در ایران و اصفهان فعال است که یکی از آن‌ها کوچ سرفینگ است و در اصفهان بیش ۲۷۰ هزار نفر عضو دارد.

وی با شاره به اینکه این سایت بر پایه یک مسافرت ارزان فعال شده است، اذعان کرد: در این سایت، شخصی پذیرایی و اسکان گردشگر را بر عهده می‌گیرد، گردشگر غیرمسلمان وقتی می‌خواهد به ایران مسافرت کند لوازم دیگری چون مشروبات الکلی لازم دارد که شخص میزبان فراهم کردن آن را قبول می‌کند و سپس فیلم و عکس پذیرایی و گردشگران را در سایت بارگذاری می‌کند تا امتیاز بیشتری کسب کند؛ این موضوع حتی در برخی روستاها هم وجود دارد.

عبدالهی نژاد گفت: فرد به اصطلاح مهمان هم به کشور ما می‌آید، جاسوسی می‌کند و فرهنگ ما را تغییر می‌دهد؛ حتی در حوزه آموزشگاه‌ها هم آسیب از نظر فرق انحرافی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در اصفهان یکی از حزب‌های اصلاح‌طلب به نام عدالت و آزادی دفتر دارد؛ با دبیر کل این ستاد برخورد و کنار گذاشته شد؛ کاری که انجام داد مثل زمان منافقان بود و بیشتر روی جوانان و نوجوانان کار می‌کرد.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان اصفهان بیان کرد: باید در هر بخش، شهر و روستا یک شورای امر به‌ معروف تشکیل شود و آسیب‌های را شناسایی و پیگیری کنند.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمدرضا جعفری اظهار کرد: پیامبر خاتم چهار ویژگی شامل یقین، حسن خلق، سخاوت نفس و رحمت به خلق دارد که باعث شده ایشان بر همه انبیا افضل باشد.

امام‌جمعه شهر سجزی تصریح کرد: اگر ما این چهار ویژگی را در خود تقویت کنیم به همان اندازه خداوند به ما توفیق روز افزون دارد.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه و جماعت با این چهار ویژگی‌ها در حال فعالیت هستند، بیان کرد: نماز جمعه و جماعت از سنگرهای راهبردی نظام اسلامی است.

جعفری در ادامه با اشاره به اهمیت یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی مهم است و استقبال خوبی در ثبت نام شد؛ انتخاب مجلس پرشور برگزار خواهد شد که نشان می دهد کشور فضای منسجمی دارد.

وی گفت: ائمه جمعه و جماعت وظیفه دارند بصیرت افزایی داشته و مواظب بد خواهان و دشمنان باشند.

جعفری در پایان به بیان عملکرد شش‌ساله ستاد برگزاری نماز جمعه شهر سجزی در موضوعات فرهنگی، مذهبی، آموزش علمی، سیاسی اداری، خدماتی و مالی پرداخت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99