صفحه اصلی » اجتماعی » باید به انتقادات جوانان پاسخ صحیح داد

باید به انتقادات جوانان پاسخ صحیح داد

مسول دفترِ سیاسی انجمن اسلامی مهندسان ايران گفت: باید فضای صحبت سالم و امن برای جوانان فراهم شود و به انتقادات آن ها پاسخ درست داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - جمعه ۱۳۹۸/۰۹/۲۲

امیرحسین جعفری در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد:  بیانیه گام دوم می تواند یک رویکرد جدید برای انقلاب اسلامی باشد البته اگر به نحو درست ترویج شود، اما متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که این بیانیه درست گفتمان سازی نشده و در واقع مظلوم واقع شده است.

مسئول دفترِ سیاسی انجمن اسلامی مهندسان ايران تصریح کرد: با توجه به اینکه نظرات مختلفی در سطح جامعه وجود دارد، برای گفتمان سازی باید تفکرات گوناگون را شنیده و با خلوص نیت در راستای اهداف خود کار کنیم، مثلا در دانشگاه تهران در این دوره شاهدِ تفکرات جدیدی هستیم که باید آن ها را شنید، آن ها بخش مهمی از جامعه را تشکیل می دهند، باید حرف آن ها را بشنویم و بهاء بدهیم که عدم توجه به این موضوع موجب ریزش نیرو های انقلابی است.

جعفری ادامه داد: باید فضای صحبت سالم و امن برای جوانان فراهم شود و به انتقادات آن ها پاسخ درست داد.

وی در پاسخ به سوال که آیا می شود به جوانان اعتماد کرد گفت: ما باید نا امیدی را از جوانان بگیریم و به آنها میدان عمل دهیم و اگر اشتباهی بود در زمان عمل به آنها انتقاد کنیم ؛ چون آینده سازانِ کشور جوانان هستند پس نقش مثبتی می توانند در اصلاح ساختاری داشته باشند؛ اما سوال این است که چه چیزی را می خواهند اصلاح کنند، اختلاف نظر هست و جوانان نسبت به گرایشات سیاسی و فضایی که در اختیارشان است دنبالِ اصلاح هستند، حال اگر فضا و اختیارات بود آن موقع باید دنبال اصلاح باشیم و بگوییم چه نقشی دارند.

وی در ادامه افزود؛ باید دانشجو را تعریف کرد، خیلی اوقات دانشجو مخالف نظر است و مورد دیگر ببینیم مباحث سیاسی را دوست دارد یا خیر؛ باید بین جریانات مختلف نقاط اشتراک را پیدا کنیم که متاسفانه اینگونه نیست.

امیر حسین جعفری ادامه داد: اگر بخواهیم جامعه را اصلاح کنیم، باید ابتدا افرادِ جامعه اصلاح شوند؛ دغدغه ی ما این است که مردم خوب زندگی کنندو نباید جمهوری اسلامی تضعیف شود که شروعش از تضعیف دولت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99