صفحه اصلی » استان » نائین » ملت ما باید در انتخابات مجلس افراد لایق و شایسته را انتخاب کنند

ملت ما باید در انتخابات مجلس افراد لایق و شایسته را انتخاب کنند

امام جمعه نایین گفت: ملت ما باید در انتخابات مجلس افراد لایق و شایسته را انتخاب کنند تا در نهایت از این آزمون هم سربلند بیرون آییم.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام سید علی سجادی امام جمعه نایین در رواق فاطمیه امام زاده سلطان سید علی (ع) نایین اظهار داشت: در انتخاب مجلس شورای کسانی که احساس وظیفه کرده و نامزد انتخابات شدندد باید بدانند که سیاست در جمهوری اسلامی از اخلاق سرچشمه می‌گیرد.

وی افزود: کسی که داوطلب انتخابات می شود باید خودش را وقف خدمت به مردم کند و مردم نیز باید افرادی را انتخاب کنند که سابقه وقف کردن داشته و خود را در خدمت مردم بدانند.

امام جمعه نایین اضافه کرد: سیاست اگر از اخلاق و معنویت سرچشمه بگیرید راه و طریق بسوی بهشت است و اگر سیاست وسیله ای برای کسب قدرت باشد سیاست اسلامی نیست.

سجادی افزود: هزینه‌های نامزدهای انتخاباتی باید بررسی و پیگیری شود که تبلیغات میلیاردی از کجاست و شاید پشت پرده این هزینه‌ها آمریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها باشند.
وی افزود: این که یک تاجر و شرکت اقتصادی، یک میلیارد ریال به یک ستاد انتخابات پول می‌دهد تا یک فرد مشخص رای بیاورد آیا این کار جز این است که می‌خواهد از حاشیه قدرت او بهره برداری کند؟ اگر کسانی واقعا قصدشان در کمک به نامزدهای انتخاباتی کسب رضای خداست بیایند و به فقرا و محرومان کمک کنند.

وی ادامه داد: کسی که در انتخابات هزینه‌های فراوان انجام می‌دهد مشخص است که عقیده او این است که نامزد شدن در انتخابات یعنی رقابت در قدرت و چنین فردی بر مبنای اندیشه اسلامی وارد انتخابات نشده است و به همین دلیل هزینه می‌کند تا به قدرت برسد و این کار با اندیشه سیاسی اسلام سازگار نیست.

سجادی ادامه داد: مردم باید بصیر باشند به افراد پوستر باز و هزینه ساز شک کنند و باید به کسی رای دهند که دقیقا نیروی دین است و واقعا نماینده مردم در انجام تکلیف شرعی خواهد بود.

وی ادامه داد: تا زمان انتخابات فرصت هست، باید فکر کنید و افراد شایسته و توانمند را به میدان بفرستید.

امام جمعه نایین اظهار داشت: باید ملت ما هوشیارانه و پرشور همچون گذشته در این انتخابات هم حضور یابند تا افراد لایق و شایسته ترین را انتخاب کنند زیرا با ورود افراد شایسته تر ، به طور حتم مردم و جامعه از آن منتفع می شوندهمانطور که اگر کسی شایستگی نداشته و انتخاب شود ، به طور حتم اولین ضربه ناشی از این انتخاب نادرست را نیز مردم آن منطقه خواهند خورد.

وی اظهار کرد : در صورت انتخاب نادرست در نهایت کل جامعه متضرر می شود چون افراد نالایق جای افراد شایسته را می گیرند و در اولین فرصت نیز به دشمن لبخند می زنند.

وی ادامه داد: افرادی هم که با فکر ریاست طلبی وارد عرصه انتخابات شوند یکی از مهمترین دلیل آن بی تقوایی است چون هدف باید خدمت به مردم باشد .

حجت الاسلام سجادی با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه، این ۲ قشر را مولد نیرو و محتوا دانست و گفت: بدلیل درک ناتمام از وحدت حوزه و دانشگاه و وجود برخی عوامل درونی و بیرونی هنوز تا تحقق وحدت مدنظر فاصله زیادی داریم.

وی گفت: هدف دانشگاه‌ها پیشرفت کشور در علوم مختلف و هدف حوزه‌ها پیشرفت دیانت، فقاهت و علوم اسلامی است.

سجادی اضافه کرد : دشمنان به دنبال تفرقه اندازی بین این ۲ نهاد هستند، اما کور خوانده‌اند و این آرزو را باید به گور ببرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99