صفحه اصلی » اجتماعی » سهم 60 درصدی موتورسواران از جرائم خشن در اصفهان

سهم 60 درصدی موتورسواران از جرائم خشن در اصفهان

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: ۵۲ درصد جانباختگان تصادفات و ۶۰ درصد جرائم خشن در استان مربوط به موتور سیکلت ها است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسین حسین زاده صبح امروز در رزمایش طرح زمستانی ۱۳۹۸ تصریح کرد: زمانی که از پهباد صبحت می شد در اندیشه ما یک موضوع دست نیافتنی بود و زمانی که از دروبین های کنترل ترافیک صحبت می شد، یکی از آرزوهای ما بود اما امروز به لطف خدا و زیر بیرق حکومت جمهوری اسلامی ایران نوآوری ها و خلاقیت ها شکوفا و عرصه خدمات جدی تر پیگیری می‌ شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس اصفهان امروز با افتخار اعلام می کند که در سال ۹۷ در طول ۳۰۰ کیلومتر راه اصفهان-قم نزدیک ۶۶ جانباخته ترافیکی داشتیم اما امروز آمار هفت ماهه ما فقط ۱۹ نفر جانباختند و ۴۱ نفر کاهش حوادث مجور به فوت نسبت به سال گذشته داشته ایم.

وی افزود: این کاهش جانباختگان دستاورد تلاش همه دستگاه های امدادی استان است؛ آلودگی یکی از چالش های جدی استان است که پلیس استان برای بخشی از این آلودگی هوا که اتومبیل و موتور سیکلت ایجاد می شود، با مطالعه و تحقیقات گسترده انجام شده است.

سرهنگ حسین زاده با توضیح اینکه یک میلیون موتور سیکلت در استان داریم، بیان کرد: بررسی کردیم یک دستگاه موتور سیکلت با سوخت فسیلی چهار تا شش برابر اتومیبل چهار سیلندر، آلودگی هوا و هشت تا ۱۰  برابر اتومیبل چهار سیلندر آلودگی صوتی ایجاد می کند؛ ۵۲ درصد جانباختگان تصادفات و ۶۰ درصد جرائم خشن در استان مربوط به موتور سیکلت ها است.

وی اضافه کرد: امروز زمانی است که باید موتور سیکلت ها جدید و برقی را جایگزین موتور سیکلت های سوخت فسیلی کنیم؛ مطالعات در این خصوص صورت گرفته است و باید این جاگزین کردن سرعت بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد