صفحه اصلی » تولیدی » فاز هجومی سپاهان نیاز به تقویت دارد

فاز هجومی سپاهان نیاز به تقویت دارد

در حالی که سپاهان می‌توانست در این فصل با فاصله چند امتیازی در صدر جدول باشد به دلیل همین ایرادات در فاز هجومی تیم امتیازها را از دست داد ، بنابراین به نظر نمی‌رسد قلعه نویی دیگر دل‌خوش به آماده شدن استنلی بماند و در اولین فرصت بازیکنان جدیدی در این فاز به اردو طلایی پوشان اضافه خواهند شد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۲۳ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ لیگ نوزدهم به نیمه رسید و همان‌طور که انتظار می‌رفت سپاهان، پرسپولیس، استقلال، شهر خودرو و تراکتور مدعیان در این نیم‌فصل بودند؛ در یکی از بازی‌های ایستگاه پانزدهم لیگ برتر سپاهان در مقابل پیکان قرار گرفت.
طلایی پوشان در یک‌هشتم نهایی جام حذفی در همین ماه پیکان را پشت سر گذاشته بودند اما در حالی دوباره به مصاف شاگردان فرکی رفتند که سه بازی پشت سر هم‌دستشان از برد کوتاه شده بود و از دست دادن امتیازهای پشت سرهم موقعیت ایده ال برای استقلال و پرسپولیس فراهم کرده بود و اگر در این بازی هم شاگردان قلعه نویی 3 امتیاز دشت نمی کردند کار آن ها سخت می شد.
عطش گل زنی طلایی پوشان در نیمه اول آن ها را زود به گل رساند و در ادامه با گل دیگری نیمه اول را به رختکن رفتند و در نیمه دوم پیکان علی رغم اینکه بازی را در اختیار گرفته بود اما نتوانست به گل برسد و بازی با برتری طلایی پوشان پایان یافت.
با این نتیجه هر چند  طلایی پوشان صدرنشین نمادند اما این نتیجه آن ها را در ردیف اول کورس قهرمانی نگاه  داشت؛ با پایان این هفته هر چند نیم‌فصل اول تمام می‌شود اما رقابت‌ها دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت و بعد از آن تیم‌ها به تعطیلات می‌روند.
شاگردان قلعه نویی که با تکیه بر کار دفاعی سعی می‌کنند در ضد حملات زهردار ظاهر شوند، در این بازی در حالی که محکوم به برد بودند، توانستند شکل دیگری از بازی را خصوصاً در دقایقی از نیمه اول به نمایش بگذارند
تجربه این بازی دو دیدگاه متفاوت برای سپاهان را کنار هم قرار می‌دهد، دیدگاهی که سپاهان را هجومی و قوت این تیم را گلزنی ترسیم می‌کند و دیدگاهی که شبیه به دیدگاه کی روش در تیم ملی است و طلایی پوشان در بسیاری از بازی‌ها خصوصاً با شرایط دفاعی که اکنون دارند، این‌گونه ظاهر می‌شوند.
اما اگر کمی بازیکنانی را که قلعه نویی به خدمت گرفته و صحبت‌های اول فصل وی را مرور کنیم درمی‌یابیم که این مربی به خوبی دریافته که در لیگ ایران که در بسیاری از بازی‌ها توپ‌های ایستگاهی و شروع مجددها سرنوشت بازی‌ها را مشخص می‌کنند، تیمی با فاز دفاعی کی روشی و یا تیمی با گلزنی و زیبا بازی کردن راه به جایی نمی‌برد.
آنچه تفکر قلعه نویی را در جانب احتیاط قرار داده است فاز هجومی طلایی پوشان است که زهر لازم را ندارد و درست در بازی‌هایی که باید تیم حمله کننده باشد بازهم سپاهان دفاعی ظاهر می‌شود، هر چند بخشی از این دفاع یک تفکر است اما بخش دیگر آن در فاز هجومی سپاهان خلاصه می‌شود.
در حالی که سپاهان می‌توانست در این فصل با فاصله چند امتیازی در صدر جدول باشد به دلیل همین ایرادات در فاز هجومی تیم امتیازها را از دست داد ، بنابراین به نظر نمی‌رسد قلعه نویی دیگر دل‌خوش به آماده شدن استنلی بماند و در اولین فرصت بازیکنان جدیدی در این فاز به اردو طلایی پوشان اضافه خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد