صفحه اصلی » اقتصادی » خبر خوب برای دارندگان تاکسی های فرسوده

خبر خوب برای دارندگان تاکسی های فرسوده

مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيرانی شهرداری اصفهان گفت: برای تعویض خودروهای فرسوده نزدیک به هفت میلیون خودرو اسقاطی خریداری می شود و شهرداری هم ۵۰ میلیون تومان وام چهار درصد برای این کار در نظر گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ هادی منوچهری به صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته حمل و نقل بیان کرد: تعویض هزار دستگاه تاکسی  وظیفه دولت است اما به خاطر دغدغه های موجود این اتفاق توسط شهرداری انجام می شود.

مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيرانی شهرداری اصفهان ادامه داد: به همین منظور نزدیک به هفت میلیون خودرو اسقاطی خریداری می شود و شهرداری هم ۵۰ میلیون تومان وام چهار درصد برای این کار در نظر گرفته است.

وی افزود: ۷۰۰ دستگاه تا اخر امسال و در نهایت هزار دستگاه خودرو تا آخر فروردین سال آینده از رده خارج خواهد شد.

* کیف پول الکترونیکی، مسافر خوب تاکسی های اصفهان

منوچهری خاطر نشان کرد: دستاوردهای امسال در ۱۰ سال گذشته بی سابقه است؛ همچنین کیف پول الکترونیکی در این ماه افتتاح خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اقدامات فرهنگی در مورد رانندگان تاکسی ها بیان کرد: دو سالن اصلی به این کار اختصاص داده شده و ۱۴ هزار نفر به همراه خانواده ها حضور پیدا می کنند و از آن ها تقدیر می شود.

وی افزود: تبلیغات برون و درون تاکسی امسال شروع می شود و امکانی فراهم می شود که هم در سقف و هم در درون تاکسی ها تبلیغات استفاده شود؛ این کار در ماه آینده اتفاق می افتاد که در بحث اقتصادی برای رانندگان و همچنین نمایش پیام های فرهنگ ترافیکی خواهد بود.

منوچهری در ادامه در تشریح آخرین اخبار از تاکسی های اینترنتی بیان کرد: روزانه ۲۵۰ هزار نفر سفر موفق با تاکسی های اینترنتی داریم؛ در همین رابطه شیوه نامه ای اجرا خواهد شد و تاکسی های اینترنتی باید با سازمان حمل و نقل شهرداری هماهنگ باشد.

مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيرانی شهرداری اصفهان در همین رابطه ادامه داد: با دو شرکت تاکسی اینترنتی تا دو یا سه هفته آینده قراردادهای لازم امضاء خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: میزان افزایش خود سرانه قیمت ها بعد از افزایش قیمت سوخت بسیار کم گزارش شده است.

قدرت افتخاری هم در این نشست اظهار کرد: افرادی که در آبان ماه سعی در ایجاد نا امنی داشتند و اغتشاش کردند، ضربه سختی به زیر ساخت های ما زد؛ ۱۶۰ دستگاه اتوبوس در همین رابطه دچار مشکل شد، ۳۰ دستگاه کامل از بین رفت و ۱۳۳ دستگاه هم آسیب دید و توانستیم تنها بخشی از خسارت ها را جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه ادامه داد: آمار استفاده کنندگان از اتوبوس بیش از ۶۰۰ هزار نفر رسیده و بیانگر بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصدی مسافران است.

وی افزود: پروسه بازسازی ناوگان اتوبوس از سال 1396 شروع شده است، برای ۱۰۰ دستگاه هم از مهر ماه شروع شد و این روند ادامه خواهد پیدا کرد؛ همچنین دو پایانه خیلی مهم درمنطقه ۱۲ و ۵ یعنی پایانه صفه و قدس که نقش مهمی در حمل و نقل دارند به بهره برداری خواهند رسید.

افتخاری با اشاره به این که ۱۶۰ هزار نفر از سه سامانه تندرو در اصفهان استفاده می کنند، گفت: اقدامات دیگری مانند خرید مینی بوس را هم دنبال می کنیم تا بتوانیم معابر فرعی را هم پوشش بدهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد