صاحب نیوز

75133_715

پیشنهاد یک مسئول: اختصاص دو درصد درآمد اسنپ به تاکسی های اصفهان

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان گفت: شرکت اسنپ 15 درصد از میزان کرایه رانندگان خود را به عنوان کمیسیون برداشت می کند که از این میزان دو درصد به سازمان تاکسیرانی شهرداری تعلق گیرد و این مبلغ به گونه ای به رانندگان تاکسی های شهری اختصاص یابد.

کدخبر: 983750
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ @ ۱۳:۲۷


به گزارش صاحب نیوز؛ امیر احمدزندآور صبح امروز در نشست خبری هفته حمل و نقل بیان کرد: هر کاری می خواهد در شهرداری انجام شود باید در ردیف و بودجه باشد و در خرید اتوبوس هر ساله باید در ردیف بودجه هزینه های آن دیده شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان خاطر نشان کرد: قیمت اتوبوس اکنون ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است؛ امروز دولت کمکی در این زمینه انجام نمی دهد.

وی افزود: ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق برای خرید اتوبوس در نظر گرفتیم که در حال حاضر اتوبوسی وجود ندارد و با توجه به این که پول برای خرید اتوبوس وجود دارد اما و به نظر چاره ای جز بازسازی اتوبوس ها نداریم.

زندآور با بیان اینکه ۱۵۰ اتوبوس در حال بازسازی است، گفت: ۷۴ دستگاه تا پایان امسال وارد ناوگان می شود و بقیه در سال بعد استفاده خواهند شد.

وی افزود: هر اتوبوس با ۲۵۰ میلیون بازسازی خواهد شد و این گونه اتوبوس ها آلودگی قابل توجهی نخواهند داشت.

زند آور گفت: ظرفیت اصفهان کشش وسایل شخصی و تک سرنشین را ندارد؛ ۸۰۰ هزار ماشین مربوط به ۶۰۰ خانوار اصفهانی است و به این تعداد خودروهای که از بیرون می آیند هم اضافه می شود.

وی افزود: مردم نامحرم نیستند و باید نسبت به آلاینده ها مردم را آگاه کنیم.

زندآور خاطر نشان کرد: به ۲۳ هزار نفر راننده تاکسی ظلم شده است؛ چرا که بعد از ورود تاکسی های آنلاین این افراد متضرر شده اند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان در پایان گفت: شرکت اسنپ 15 درصد از میزان کرایه رانندگان خود را به عنوان کمیسیون برداشت می کند که از این میزان دو درصد به سازمان تاکسیرانی شهرداری تعلق گیرد و این مبلغ به گونه ای به رانندگان تاکسی های شهری اختصاص یابد.

انتهای پیام/