صفحه اصلی » ورزشی » این متن را استراماچونی فقط بخونه!

خاله خرسه، چالش مرد ایتالیایی؛

این متن را استراماچونی فقط بخونه!

استراماچونی که در رسانه های خارجی در این چند روز حضور فعالی داشت و البته حرف های ضد و نقیضی هم گفت حال بهتر است، اگر قرار شد به ایران برگردد قبل از اینکه تمرکزش را روی مستطیل سبز قرار دهد سری هم به رسانه های ایرانی و بازتاب رفتارهای غیر حرفه ایش بیاندازد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳

صاحب نیوز – جمشید حسینی جزه/ یکی از باشگاه های پرطرفدار، فوتبال ایران که افتخارات قابل توجهی را هم کسب کرده استقلال تهران است، این باشگاه پایتخت چند فصلی بود که از اوج فاصله گرفته و نتایج خوبی را نتوانسته بود کسب کند. بعد از شروع لیگ نوزدهم رفته رفته اندیشه های استراماچونی در این تیم شفا بخش شد و این تیم بازی زیبایی را ارائه داد و  توانست در کسب نتایج خوب عمل کند، امّا این مربی ایتالیایی بعد از اینکه نتوانست مطالباتش را از باشگاه دریافت کند به ایتالیا رفت.

البته این اتفاقات در لیگ کشور ما تازگی ندارد و بعد از محدودیت های  انتقال پول بیشتر از همیشه خود را نشان داده است، یکی از آخرین سونامی های این اتفاق در فوتبال کشورمان، جدایی مربی تیم ملی ویلتموس بود و این مربی هم یکی از دلایل جدایی خود را عدم پرداخت بموقع مطالباتش اعلام کرده است.

اما رفتار ویلموتس با استراماچونی زمین تا آسمان تفاوت داشت، ویلموتس فقط از جدایی خود از تیم ملی خبر داد و بقیه کارها را به وکلای خود واگذار کرد، به طور یقین  اگر مطالبات یا بخشی از آن به این سرمربی پرداخت نشود هم از فیفا و هم از راه های قانونی دیگری پیگیری می کند، از جمله رفتار حرفه ای این مربی این بود که بعد از این که جدایی از تیم ملی تقریباً مشخص شده بود، قبل از بازی با عراق تیم را رها نکرد و در این بازی هم روی نیمکت نشست.

یکی دیگر از مربیان هم که البته همراه با حاشیه های دیگر از سرخ های پایتخت جدا شد برانکو بود که او هم رفتار حرفه ای را در پیش گرفت؛ البته این مربیان کار شاقی انجام ندادند و در دنیای حرفه ای فوتبال این هم بخشی از کار است. اما مربی موفق استقلال راه متفاوتی را در پیش گرفت و در بازی مقابل پیکان تیم خود را رها می کند و بعد از آن هم با رفتن به تعطیلات گفتگوهای متعدد با رسانه ها ایام خود را پشت سر می گذارد، و در این بین با رسانه هایی هم که به دنبال صید سیاسی بودند مصاحبه شد. این مربی حرفه ای فوتبال حتی در جریان خبری که راه انداخته بود در پیج اینستاگرامی همسر خود قبل از بازی استقلال با شاهین بوشهر هم مطلبی منتشر کرد که در نوع خود منحصر به فرد است.

مرد ایتالیایی که استقلال را متحول کرده بود رفتار حرفه ای را باخت تا ثابت کند این مربی موفق به راحتی می تواند استقلال را از اوج به زیر بکشد که باید مسئولان این باشگاه حتماً این رفتار را مد نظر قرار دهند. این رفتار غیر حرفه ای روی دیگری هم داشت و آن هم پیام های فارسی این مربی بود که نشان می دهد این مربی مشاورانی دارد که البته مشابه خاله خرسه هستند و رفتار حرفه ای را از این مربی دور کرده اند، این مشاوران مطمئناً در شرایط دیگر این مربی ایتالیایی را هم باز به ناکجا آباد سوق می دهند.

استراماچونی اگر بخواهد عملکرد ایده آل مستمری داشته باشد در ابتدا باید این خاله خرسه ها را از خود دور کند و رفتار حرفه ای را در پیش بگیرد، در غیر این صورت موفقیت برای این مربی خیلی دوام نخواهد داشت. استراماچونی که در رسانه های خارجی در این چند روز حضور فعالی داشت و البته حرف های ضد و نقیضی هم گفت حال بهتر است اگر قرار شد به ایران برگردد قبل از این که تمرکز خود را روی مستطیل سبز قرار دهد، سَری هم به رسانه های ایرانی و بازتاب رفتارهای غیر حرفه ای خود بیاندازد تا اگر برخی خاله خرسه ها بگذارند یک رفتار حرفه ای هم به او گوشزد شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد