صفحه اصلی » اقتصادی » درآمدهای لحاظ شده در بودجه 99 غیر ممکن است!

درآمدهای لحاظ شده در بودجه 99 غیر ممکن است!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر بودجه سال 99 بودجه هزینه ای است، درآمد این بودجه، مالیات، درآمدهای گمرکی، فروش اموال و فروش اوراق مشارکت درصدی هم فروش نفت با توجه به وضعیت کنونی ایران فروش نفت، غیر ممکن است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۱

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی صاحب نیوز در خصوص مشکلات بودجه 99، اظهار کرد: بودجه سال 99 بودجه ای انقباضی که نسبت به سال های قبل در ظاهر 14 درصد افزایش دارد، این افزایش به دلیل افزایش هزینه های جاری کشور است و مجبور هستیم افزایش داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی سال 99 کاهش پیدا کرده است و دلیل آن هم در نظر گرفتن این بودجه از فروش نفت است که خود فروش نفت هم کاری مبهمی و امکان محقق شدن آن کم است.

وی افزود: بیشتر بودجه سال 99 بودجه هزینه ای است، درآمد این بودجه، مالیات، درآمدهای گمرکی، فروش اموال و فروش اوراق مشارکت درصدی هم فروش نفت با توجه به وضعیت کنونی ایران فروش نفت، غیر ممکن است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی با توضیح اینکه بودجه های شرکت های دولتی حدود یک هزار و پانصد هزار میلیارد تومان است، بیان کرد: سه چهارم بودجه به شرکت های دولتی داده می شود اما دو درصد درآمدهای مالیاتی مربوط به این شرکت هاست.

وی ادامه داد: اولین جلسه بودجه در کمیسیون اقتصادی چند روز قبل با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد و بیشتر زمان جلسه برای توضیح بودجه به آقای نوبخت داده شد؛ سال های گذشته برخی از اهداف محقق نشده است که این اهداف هم در بودجه امسال در نظر گفته شده است که یکی از آن ها ایجاد یک میلیون شغل در سال است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: اگر سالی یک میلیون شغل ایجاده کرده بودیم نباید آمار بیکاری کشور اینقدر زیاد باشد و باید پیش بینی ها لازم در این زمینه وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد