صفحه اصلی » مقاومت » مدافعان حرم » لحظه‌اي با شهداي اصفهان

برگی از تقویم لاله ها؛

لحظه‌اي با شهداي اصفهان

پرواز 26 پرنده رها از تعلقات دنیوی در 17 خردادماه در استان اصفهان به ثبت رسید. پرواز عاشقانه ای که در تقویم لاله ها ماندگار شد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۷

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، شهدایی که امروز می خوانید از کل استان اصفهان هستند. به نیت این شهدا را بخوانید و برای ما هم دعا کنید. امید است که بتوانیم راه آنها را ادامه دهیم.

مختاری

شهید محمدرضا مختاری ادریسی متولد 1334 درروستاي کرچگان از توابع شهرستان لنجان چشم به جهان گشود. پدرش مهدی، نجار بود و مادرش بيگم جان نام داشت. محمدرضا تا پایان دوره متوسطه تحصیل کرد. او کارگر بود. محمدرضا به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1360 در ام الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

رهنمایی

شهید غلامحسین رهنمایی بيست و دوم دي ماه 1337 چشم به جهان گشود. پدرش رضا و مادرش فاطمه نام داشت. غلامحسین تا پایان دوره متوسطه در رشته عمران تحصیل کرد و دیپلم گرفت. او به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1361 در کوشک مسجدسلیمان بر اثر اصابت ترکش به صورت شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای شهرضا واقع است.

صالحی

شهید ابراهیم صالحی، پانزدهم دي 1344 در شهرستان مبارکه چشم به جهان گشود. پدرش اسدالله کارگر بود و مادرش سکينه نام داشت. ابراهیم تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد. شغل او جوشکار بود. ابراهیم به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

صفری

شهید محمدرضا صفری، چهارم خرداد 1343 در روستاي حجت آباد از توابع شهرستان چادگان چشم به جهان گشود. پدرش بهرام کشاورز بود و مادرش جان بيگم نام داشت. محمدرضا سواد خواندن ونوشتن نمی دانست. او کارگر بود و به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد. هفدهم خرداد 1361 در کامیاران بر اثر اصابت گلوله هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

ضیایی

شهید محمد ضیائی، بيست و پنجم خرداد 1346 در شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود. پدرش عزیزالله بازنشسته بود و مادرش طاهره نام داشت. محمد تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. محمد هفدهم خرداد 1361 در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای سهروفیروزان واقع است.

حقیقی

شهید حسن حقیقی، دهم فروردين 1326 در شهرستان گلپايگان چشم به جهان گشود. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش خدیجه نام داشت. حسن تا پایان دوره متوسطه در رشته انسانی تحصیل کرد. او کارمند بود. حسن در سال1350 ازدواج کرد و صاحب سه پسر و يك دختر شد. وی به عنوان از سوی ژاندارمری در جبهه حضور يافت. حسن هفدهم خرداد 1361 در تهران بر اثر اصابت گلوله به پاها و پهلو هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب شهيد شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.

نوریان

شهید احمد نوریان کوشکی، يكم مرداد 1326 در شهرستان خمینی شهر چشم به جهان گشود. پدرش حسن ناتوان ازکار بود و مادرش فاطمه نام داشت. احمد تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد. احمد کشاورز بود و در سال1349 ازدواج کرد و صاحب يك پسر و سه دختر شد. وی به عنوان بسیجی در جبهه حضور پیدا کرد و هفدهم خرداد 1362 در خمینی شهر بر اثر سانحه رانندگی سانحه رانندگي شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای کوشک واقع است. برادرانش محمدعلی و رضا نيز شهيد شده است.

پیمان
شهید محمد پیمان شهرضا بيستم تير 1341 در شهرستان شهرضا چشم به جهان گشود. پدرش علی کشاورز بود و مادرش صديقه نام داشت. محمد تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه پیدا کرد. محمد هفدهم خرداد 1362 در سردشت بر اثر اصابت گلوله هنگام درگیری با اشرار و قاچاقچيان شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

ابوالحسنی

شهید حسین ابوالحسنی، بيست و چهارم اسفند 1344 در شهرستان اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش علی، ميوه وتره بارفروش بود و مادرش ماهرخ نام داشت. حسین تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. حسین هفدهم خرداد 1362 در فکه ایلام مورد سوءقصد گروه های ضدانقلاب قرار گرفت و شهيد شد. تا کنون اثری از پیکرش بدست نیامده است.

مرتضوی

شهید غلامرضا مرتضوی در سال 1339 در روستاي حجت آباد از توابع شهرستان نائین چشم به جهان گشود. پدرش علی اکبر، کارگر معدن بود و مادرش ماهرخ نام داشت. غلامرضا تا پایان دوره متوسطه در رشته فنی تحصیل کرد و دیپلم گرفت. او راننده کامیون بود. غلامرضا در سال 1358 ازدواج کرد و صاحب يك پسر و يك دختر شد. او به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد و هفدهم خرداد 1363 در پاسگاه مرزی ارومیه بر اثر زخمی شدن تمام بدن انفجار مین شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای چوپانان واقع است.

دروگر
شهید اسکندر درودگر، هفدهم دي 1344 در شهرستان خرم آباد چشم به جهان گشود. پدرش عزیزالله، بازنشسته ذوب آهن بود و مادرش عفت نام داشت. اسکندر تا دوم متوسطه در رشته اقتصاد تحصیل کرد و کارگر بود. او به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. اسکندر هفدهم خرداد 1363 در شرق بصره عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و گردن و دست شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است. برادرش فتح الله نيز شهيد شده است.

یوسفیان
شهید ناصر یوسفیان دوم ارديبهشت 1342 در شهرستان نجف آباد چشم به جهان گشود. پدرش حسینعلی، دست فروش بود و مادرش خديجه نام داشت. ناصر تا چهارم ابتدایی تحصیل کرد و به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. ناصر هفدهم خرداد 1364 با سمت نیروی واحد تدارکات در پایگاه شهید مدنی اهواز بر اثر سقوط از ارتفاع شهيد شد. پيکرش مدت ها برجاي ماند و پس از تفحص و تشييع به خاک سپرده شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

ادریسی

شهید علیرضا ادریسی، هشتم تير 1340 در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش مصطفی، خياط بود و مادرش جميله نام داشت. علیرضا تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و در تاسیسات ساختمان کار می کرد. علیرضا به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1364 در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است.

صفری

شهید حمید صفری، هفتم فروردين 1344 در شهرستان نجف آباد چشم به جهان گشود. پدرش شکرالله کشاورز بود و مادرش خيرالنسا نام داشت. حمید در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او کارگر کارخانه ریسندگی و بافندگی بود. حمید در سال1362 ازدواج کرد و به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. حمید هفدهم خرداد 1364 در جزیره مجنون عراق بر اثر غرق شدن در آب حوادث غیرمترقبه شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای کهریزجان واقع است.

سرلک
شهید امیر سرلک، پنجم شهريور 1347 در روستاي نهضت آباد از توابع شهرستان فریدون شهر چشم به جهان گشود. پدرش همت، کشاورز بود و مادرش جهان سلطان نام داشت. امیر تا اول راهنمایی تحصیل کرد و کشاورز بود. او به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1365 بر اثر اصابت ترکش در مهران توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای فریدون شهر واقع است.

علایی
شهید عین الله علائی، سوم دي 1343 در روستاي ششجواناز توابع شهرستان فریدن چشم به جهان گشود. پدرش علی، کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. عین الله دانشجو کاردانی در رشته تجربی بود و به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. عین الله هفدهم خرداد 1365 در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

کاظمینی
شهید محمدحسن کاظمینی، سي‌ام آبان 1331 در شهرستان شهرضا چشم به جهان گشود. پدرش خالق، کارگر کارخانه ريسندگي و بافندگي بود و مادرش فاطمه سلطان نام داشت. محمدحسن تا سوم متوسطه در رشته ادبیات تحصیل کرد و در سال1353 ازدواج کرد و صاحب چهار فرزند شد. او به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1365 با سمت سرپرست اکیپ راه سازی در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است. برادرانش محمدمهدی و محمدعلی نيز شهيد شده اند.

نریمانی
شهید اکبر نریمانی زمان آبادی، يكم شهريور 1348 در شهر دولت آباد از توابع شهرستان برخوار چشم به جهان گشود. پدرش محمد کارگر بود و مادرش معصومه نام داشت. اکبر تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. او هفدهم خرداد 1365 در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش و قطع پا شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده نرمی زادگاهش واقع است.

امینی

شهید محمد امینی نوگورانی، يكم مرداد 1343 در شهرستان لنجان چشم به جهان گشود. پدرش ابراهیم، آزاد بود و مادرش قمر نام داشت. محمد تا دوم راهنمایی تحصیل کرد و در سال1363 ازدواج کرد. او به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1365 در جاده اهواز – شوشتر بر اثر سانحه رانندگی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای نوگوران واقع است.

صفدری

شهید جمشید صفدری، يكم شهريور 1345 در شهرستان اهواز چشم به جهان گشود. پدرش کاظم، کارگر بود و مادرش سرور نام داشت. جمشید تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد تحصیل کرد و دیپلم گرفت. او به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور يافت. جمشید هفدهم خرداد 1366 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای اهواز واقع است.

طالبی

شهید سعید طالبی ورنوسفادرانی، دوم خرداد 1344 در شهرستان آبادان چشم به جهان گشود. پدرش حسن بزاز بود و مادرش منور نام داشت. سعید تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. او هفدهم خرداد 1367 با سمت مسوول حمل مهمات در اسلام آباد بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد خمینی شهر واقع است.

شهید رمضان محمودی مفید، يكم فروردين 1342 در شهرستان شهرضا چشم به جهان گشود. پدرش بمانعلی، کشاورز بود و مادرش سرور نام داشت. رمضان تا دوم راهنمایی تحصیل کرد و شغل گچ بری ساختمان را انتخاب کرد. او به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت و هفدهم خرداد 1367 در آبادان بر اثر اصابت ترکش به دست و پا شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است.

شمس

شهید محمدرضا شمس خوزانی، پانزدهم شهريور 1346 در شهرستان خمینی شهر چشم به جهان گشود. پدرش مرتضی، کارگر بود و مادرش خانم نام داشت. محمدرضا تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و کارگر ذوب آهن بود. محمدرضا هفدهم خرداد 1368 بر اثر در رابطه رحلت امام (ره) حوادث غیرمترقبه شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد همان شهرستان واقع است.

الشمس

شهید عبدالرضا الشمس، يكم فروردين 1331 در نجف عراق چشم به جهان گشود. پدرش عبدالمهدی نام داشت. عبدالرضا تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و حرفه آرایشگر ی را انتخاب کرد. عبدالرضا در سال1358 ازدواج کرد و صاحب چهار فرزند شد. عبدالرضا در سال 1365 اسیر و هفدهم خرداد 1370 در نجف عراق بر اثر عوارض ناشی از اسارت شهيد شد. تا کنون اثری از پیکرش بدست نیامده است.

رضازاده

شهید حبیب الله رضازاده، سوم فروردين 1337 در شهرستان شهرکرد چشم به جهان گشود. پدرش نعمت الله، کارگر بود و مادرش بیگم جان نام داشت. حبیب الله تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و شغل جوشکاری را انتخاب کرد و جهادگر بود. وی در سال1359 ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد. حبیب الله در سال 1363 مجروح و هفدهم خرداد 1373 در اصفهان بر اثر سانحه رانندگی شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است.

شکیبایی
شهید اسکندر شکیبایی، نهم فروردين 1315 در شهرستان اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش عزیزالله کشاورز بود و مادرش خورشید نام داشت. اسکندر تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و شغل آرایشگری را انتخاب کرد. اسکندر در سال1339 ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. اسکندر بیست وششم مهرماه 1359 اسیر شد و هفدهم خرداد 1381، در جاده مورچه خورت شاهین شهر بر اثر سانحه رانندگی شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای زادگاهش واقع است.

دیدگاه‌ها

  1. ناشناس گفته :

    انشالله خودتم شهید شی که اینقد از شهدا می نویسی بعدم میان برای خودت می نویسن شهیدی از سایت صاحب نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد