صفحه اصلی » اقتصادی » پیش بینی قیمت دلار برای روزهای آینده

پیش بینی قیمت دلار برای روزهای آینده

یکی از فاکتورهای دخیل در اقتصاد کشور نرخ ارز و خصوصاً دلار است که سرمایه گذاران مرتب با رصد این بازار سعی در بهترین تصمیم دارند و در این میان کسانی هم سعی دارند در این بازار و تبدیل آورده های خود بصورت ارزهای مختلف کسب سود کنند که در کشور ما گاهی حضور این افراد بازار عرضه و تقاضا را تحت شعاع قرار می دهد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

به گزارش خبرنگار اقتصادی صاحب نیوز؛ یکی از فاکتورهای دخیل در اقتصاد کشور نرخ ارز و خصوصاً دلار است که سرمایه گذاران مرتب با رصد این بازار سعی در بهترین تصمیم دارند و در این میان کسانی هم سعی دارند در این بازار و تبدیل آورده های خود بصورت ارزهای مختلف کسب سود کنند که در کشور ما گاهی حضور این افراد بازار عرضه و تقاضا را تحت شعاع قرار می دهد.

در روز های اخیر و بعد از حوادثی که اتفاق افتاد، بازار ارز خصوصاً در ساعت هایی که نرخ فروش صرفاً اعلامی بود، یک واکنش طبیعی به آن نشان داد و قیمت افزایش پیدا کرد اما آنچه بعد از این واکنش بازار اهمیت داشت این بود که آیا سیاست ها در این بازار می تواند این بازار را به ثبات چند ماهه گذشته خود بازگرداند؟

خوشبختانه جواب این سوال مثبت بود و دلار سرخم کرد و به کانال 12 هزار تومانی نزدیک شد و کارشناسان اقتصادی ورود به کانال 12 هزار تومانی برای آن را هم دور از انتظار نمی دانند، این کاهش و ثبات در حالی است که با یک رویداد جهانی دیگر هم در حال تضمین است و آن جایگزینی طلا به جای دلار در توجه بازار جهانی است.

کارایی سیاست های ارزی، جایگزینی طلا به جای دلار تنها عوامل تاثیر گذار نیستند و عواملی با تاثیر کمتر مانند پایان سفرهای سال نو میلادی و تحریم ها هم بر کاهش تقاضا در بازار ارز و خصوصاً دلار نقش آفرینی می کنند.

برآیند این دلایل برای روزهای آتی برای بازار ارز و دلار می تواند به معنای ثبات یا نوسانات لاک پشتی را خاطرنشان کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد