صفحه اصلی » مذهبی » امکان تشریح امامت در زمان پیامبر وجود نداشت

امکان تشریح امامت در زمان پیامبر وجود نداشت

امام جمعه اصفهان گفت: متأسفانه در زمان پیامبر نمی شد این نکته را برای مردم بازگو کرد، چون کسی متوجه نمی شد و کسی نمی پذیرفت و به همین دلیل حضرت علی(ع) را مانند خود می دانستند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله یوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز در کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیر المؤمنین امام علی(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) اظهار کرد: حضرت ابراهیم(ع) چندین سال پیامبر بود و امام نشد تا این که پس از اقدام برای بریدن سر اسماعیل بنا بر فرمان الهی به او مقام امامت داده شد؛ مسئله امام و پیامبر دو بحث متفاوت است.

نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه اصفهان گفت: مقام امامت غیر از مقام امام جامعه است و کاری به رأی مردم ندارد؛ این امامت به حضرت مهدی(عج) در سن پنج سالگی داده می شود و خدواند این مقام را به حضرت عیسی(ع) می دهند در حالی که طفل شیر خواره است.

وی افزود: اما امام جامعه بودن غیر از امامت 12 تن است؛  زمانی که به امام راحل(ره) کلمه امام را گفتند خیلی ها متوجه این منظور نشدند.

آیت الله طباطبایی نژاد بیان کرد: متأسفانه در زمان پیامبر نمی شد این نکته را برای مردم بازگو کرد، چون کسی متوجه نمی شد و کسی نمی پذیرفت و به همین دلیل حضرت علی(ع) را مانند خود می دانستند.

وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) می گوید اگر چیزی را بگویم که می بینم و می دانم ولی دیگران نمی دانند و نمی بینند، من را کافر می دانند، تصریح کرد: شاید تعداد زیادی بتوانند عادل و با تقوا باشند اما نمی توانند علی(ع) باشند.

امام جمعه اصفهان در پایان گفت: حضرت امیرالمؤمنین(ع) از نظر علمی می گوید که هیچ پرنده ای به قله کوه علم من نمی تواند برسد، ما هم نمی توانیم حضرت علی(ع) را به درستی بشناسیم.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99