صفحه اصلی » مذهبی » ارسال 1082 پایان نامه، مقاله، کتاب و آثار ادبی و هنری به دبیرخانه کنگره امام علی(ع)

ارسال 1082 پایان نامه، مقاله، کتاب و آثار ادبی و هنری به دبیرخانه کنگره امام علی(ع)

دبیر علمی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی(ع) گفت: تا کنون 69 پایان نامه، 475 مقاله، 305 شعر و آثار ادبی، 131 کتاب و 102 اثر از هنرهای تجسمی به دبیرخانه کنگره رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدعلی رضایی، دبیر علمی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی(ع) امروز در این کنگره اظهار کرد: از رئیس دانشگاه آزاد و مؤسسه اهل بیت(ع)، آیت الله مظاهری و امام جمعه اصفهان تشکر می کنیم.

وی افزود: این کنگره مهمان هایی با ملیت های مختلف دارد و با هدف شناخت فضائل حضرت علی و از منظر قرآن و پیامبر است و آشنایی با ابعاد شخصتی ایشان است.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: تا کنون 69 پایان نامه، 475 مقاله، 305 شعر و آثار ادبی، 131 کتاب و 102 اثر از هنرهای تجسمی به دبیرخانه کنگره رسیده است.

وی با بیان اینکه از مجموعه مقالات، 190 مقاله در 5234 صفحه و در 14 جلد چاپ شده است؛ تصریح کرد: با توجه به این کنگره ملّی بود، از چندین ملیت مقاله داشتیم که از آن استقبال شد.

دبیر علمی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیر المؤمنین امام علی(ع) اضافه کرد: تاکنون 14 جلد از این مقالات به چاپ رسیده است؛ شاه بیت محوری ترین بحث این کنگره مرجعیت حضرت علی(ع) است که آن را باید به جهانیان معرفی کنیم.

وی افزود: آموزه های علوی در مبانی علوم انسانی، هستی شناختی و معرفت شناختی می تواند در حوزه علوم انسانی کار کند؛ پیامد های این مرجع دینی، حول محور وحدت انجام می شود.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: 190 مقاله در زمینه های سیاست و مدیریت، مدیریت کشور مبتی بر عدالت اجتماعی، مدیرت بحران، حقوق بشر در سیره امام علی(ع)، آموزه های اقتصادی، تحلیل سیاست هابی اقتصادی، نظام اجتماعی و شاخصه خانواده های مطلوب به کنگره رسیده است.

وی ادامه داد: کتاب های قرآن و امام علی(ع) در دو جلد، ولایت و امام علی(ع) در یک جلد، امام علی(ع) و نهج البلاغه در یک جلد، امام علی(ع) از نظر دانشمندان در یک جلد، امام علی(ع) در آیه شعر و ادب در یک جلد، امام علی(ع) و علوم انسانی در تاریخ در یک جلد، امام علی(ع) و علوم انسانی در بحث تربیت در یک جلد، امام علی(ع) و اخلاق و عرفان در یک جلد، علوم انسانی و بحث اجتماعی در یک جلد، امام علی(ع) و اقتصاد در یک جلد و مدیریت سیاست در یک جلد، مقلات غیر فارسی در یک جلد و چکیده مقالات هم در یک جلد به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99