صفحه اصلی » استان » نخستین مدرسه نهج‌البلاغه در اصفهان افتتاح شد

نخستین مدرسه نهج‌البلاغه در اصفهان افتتاح شد

نخستین مدرسه نهج‌البلاغه اصفهان با حضور مسئولان فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - جمعه ۱۳۹۸/۱۰/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ آیین افتتاحیه نخستین مدرسه نهج‌البلاغه اصفهان شامگاه پنجشنبه با حضور حجت‌الاسلام  محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان و مسئول مدرسه نهج‌البلاغه برگزار شد.

امام جمعه موقت اصفهان در این مراسم اظهار داشت: نهج‌البلاغه بخشی از آثار امیرالمومنین(ع) است که مورد توجه عامه مسلمین به خصوص محدثین، بزرگان و علما بوده  و آن را برادر قرآن نامیده‌اند و درطول تاریخ و در کشورهای مختلف هم سابقه‌دار است.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر بیان کرد: ما به عنوان جامعه ایرانی باید در راستای محقق کردن تمدن نوین اسلامی بر محور قرآن، سیاست و حکومت علوی تلاش کنیم و براساس آنچه از نهج‌البلاغه می‌آموزیم آینده کشورمان را از نظر فقهی، فرهنگی و معنوی غنی و غنی‌تر سازیم.

وی افزود: متاسفانه ما این کار را دیر شروع کردیم و علاوه بر آن حوزه‌ها و دانشگاه‌های ما نیز دیر شروع کردند و اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما به سیره امیرالمومنین(ع) نیاز مبرم دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما که می‌خواهیم حکومت اسلامی را به دنیا نشان دهیم باید تمام ارکان حکومتی خود را متکی به نهج‌البلاغه کنیم و قصورهای وارده بر این موضوع را جبران کنیم.

رهبر عنوان کرد: خوشبختانه نهضتی رخ داده است که توجه به نهج‌البلاغه در کشور زیاد شده است و ما نیز به نوبه خودمان موسسه‌ای تشکیل دادیم که با هدف ترویج فرهنگ نهج‌البلاغه بتواند در این مسیر موثر واقع شود.

وی ادامه داد: شش محور برای خارج‌کردن نهج‌البلاغه از غربت تدوین کرده‌ایم که از آن می‌توان به تدریس و معرفی نهج‌البلاغه در دانشگاه‌ها، مدارس و ادارات اشاره کرد و دیگری نشر آثار نهج‌البلاغه در فضای مجازی است.

مدیر مدرسه نهج‌البلاغه اصفهان تصریح کرد: مکانی که برای این فعالیت انتخاب کردیم مدرسه‌ای است که قدمتی چندین ساله دارد و توجه ویژه‌ای به مجاورت این مکان با آرامگاه علامه مجلسی و نزدیک بودن آن به میدان امام علی(ع) نشان دادیم تا بتوانیم با مجوز حوزه‌های علمیه به عنوان مرکزی برای نشر فرهنگ امیرالمومنین(ع)، طلاب و فضلایی تربیت شوند که علاوه بر همه علوم اسلامی با نهج‌البلاغه هم آشنا شوند.

وی در خاتمه عنوان کرد: این مکان قرار است طلابی را تربیت کند که با درس‌هایی مانند نهج‌البلاغه‌شناسی، تفسیر نهج‌البلاغه و تبیین آن آشنا شده و مربیان نهج‌البلاغه در آن پرورش یابند و بتواند مکانی برای آثار این کتاب موثر و با ارزش باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99