صفحه اصلی » تولیدی » میزبانی زاینده رود جاری در نوروز

میزبانی زاینده رود جاری در نوروز

جاری بودن آب در سطح رودخانه در فصل زمستان و با توجه در زمستان به اینکه بخش دوم آب کشت پاییزه کشاورزان هم در ماه فروردین تا اوایل خردادماه نیاز است می توان بسیار امیدوار بود که امسال نیز در نوروز آب در سطح رودخانه و شهر تاریخی اصفهان جریان داشته باشد که امیدواریم با بارش های در زمستان این جریان همیشگی باشد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از اینکه خروجی سد زاینده رود در نیمه آذرماه کاهش پیدا کرد سطح رودخانه خشک شد؛ حضور پرندگان مهاجر در این بستر خشک رودخانه بازتاب گسترده ای پیدا کرد و از صحنه های دلخراش خشکی زاینده رود بود.

با بازگشایی مجدد دریچه‌های سد زاینده‌رود، به منظور تامین حق آبه محیط زیستی دریچه امیدی شد و آب پس از  سه روز طی مسیر، بار دیگر در بستر این رودخانه جاری شد.

حسن ساسانی معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان در این باره اظهار کرد: آب تخصیص ‌یافته برای تامین بخشی از حق‌آبه زیست محیط، 20 میلیون مترمکعب است که در ماه‌های بهمن و اسفند در بستر رودخانه جاری می‌شود.

جاری بودن آب در سطح رودخانه در فصل زمستان و با توجه به این که در زمستان  بخش دوم آب کشت پاییزه کشاورزان هم در ماه فروردین تا اوایل خردادماه نیاز است می توان بسیار امیدوار بود که امسال نیز در نوروز آب در سطح رودخانه و شهر تاریخی اصفهان جریان داشته باشد که امیدواریم با بارش های در زمستان این جریان همیشگی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد