صفحه اصلی » مقاومت » شهید سلیمانی تربیت یافته تمدن انقلاب اسلامی و اسطوره قرن 21 است

شهید سلیمانی تربیت یافته تمدن انقلاب اسلامی و اسطوره قرن 21 است

استاد دانشگاه گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی الگو تمدن اسلامی و اسطوره قرن 21 است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

حسین مطیع در گفتگو با صاحب نیوز با بیان اینکه یکی از شاخصه های تمدن سازی معرفی الگوهاست، اظهار کرد: هر تمدنی که الگوهای بهتر و مناسب تری معرفی کند و به ایده آل ذهنی آن تمدن نزدیک تر باشد، تمدن موفق تری است و نشان می دهد که دست یافتن به آن تمدن آرزو و محال نیست.

استاد دانشگاه گفت: تمدن انقلاب اسلامی، بر خلاف برخی از تمدن ها که الگوهای افسانه ای دارند برای هر دهه یک الگویی معرفی می کنند.

وی افزود: نظام اسلامی اگر بخواهد به عنوان یک تمدن مدرن باشد، باید الگوهایی مناسب جامعه امروز جهان داشته باشد؛ شهیدان سپهبد سلیمانی الگو دهه 90، شهریاری الگو دهه 80، آوینی الگو دهه 70 و چمران الگو دهه 60 هستند.

مطیع بیان کرد: هر چقدر الگوهایی که تمدن معرفی کند، بیشتر و به واقعیت و ایده آل تمدن نزدیک تر باشد، آن تمدن طرفداران بیشتری پیدا خواهد کرد که این ها نماد اقتدار و منطقی بودن تمدن است.

وی با توضیح اینکه انقلاب اسلامی در 40 سال الگوهای متعددی در زمینه های مختلفی به جامعه تحویل داده است، تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی تمدن اسلامی است و می توان این شهید را به عنوان انسان شاخص با تربیت تمدن انقلاب اسلامی معرفی کرد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: حاج قاسم مجسمه بروز یافته تمام سخنان امام و آرمان های انقلاب اسلامی است و مکتب حاج قاسم در واقع مکتب امام خمینی و رهبر انقلاب است.

وی در پایان معتقد بود شهید سلیمانی اسطوره قرن 21 است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + نه =