صاحب نیوز

20868

هشدار پلیس فتا:

مراقب اپليکيشن های اندرويدی جعلی دريافت رمز يک‌بار مصرف باشيد

رئيس پليس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان در خصوص کلاهبرداري در قالب ارسال پيامک، دانلود و نصب اپليکيشن جعلي دريافت رمز يک‌بارمصرف به کاربران فضای مجازی هشدار داد.

کدخبر: 989546
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ @ ۱۹:۵۲


به گزارش صاحب نیوز؛ سيد مصطفي مرتضوی گفت: با توجه به الزام بانک ها براي عملي کردن رمزهاي يکبار مصرف(پويا)، کلاهبرداران سايبري با طراحي اپليکيشن هاي جعلي رمز ساز به دنبال سرقت اطلاعات بانکي کاربران هستند تا بدين وسيله با دسترسي به اطلاعات کاربران نسبت به خالي کردن حساب آن ها اقدام کنند.

اين مقام انتظامي عنوان داشت: جهت فعال‌سازي، نرم‌افزار جعلي از کاربر اطلاعات کارت‌بانکي نظير شماره کارت،cvv2، رمز اينترنتي ايستا و تاريخ انقضاي کارت را می کند که درنهايت با توجه به فعال بودن رمز دوم ايستا منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکي کاربران مي‌شود.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با بیان اینکه  براي دريافت رمز يک بار مصرف نيازي به پرداخت وجه و يا ثبت نام در هيچ سايتي نمي باشد، گفت: به کاربران فضای مجازی توصیه می کنیم به پيام ها و درخواست‌هاي مشکوک بخصوص پيامک‌ها از خصوط شخصي اعتنا نکرده و اپليکيشن هاي مورد نياز را از منابع معتبر و رسمي دريافت کنند، همچنين حتماً براي نصب و فعال‌سازي رمز دوم پويا به سايت رسمي بانک مربوطه مراجعه کنند.

وي با اشاره به اينکه آگاهي بخشي و پيشگيري از وقوع جرائم در فضاي مجازي از اولويت‌هاي پليس فتا است، خاطرنشان کرد: شهروندان مي‌توانند به‌صورت مستمر براي مطالعه اخبار جرائم سايبري و همچنين گزارش جرائم سايبري به وب‌سايت ‎www.cyberpolice.ir بخش گزارش مردمي مراجعه کنند.

انتهای پیام/