صفحه اصلی » مقاومت » برپایی اولین رویداد ایده پردازی «قاسم، قاصم»

با محوریت معرفی چهره سردار سلیمانی؛

برپایی اولین رویداد ایده پردازی «قاسم، قاصم»

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به راه اندازی رویداد «قاسم، قاصم» برپایه جذب ایده ها برای معرفی حاج قاسم سلیمانی به عنوان چهره شاخص مکتب مقاومت، گفت: این عنوان برای این رویداد انتخاب شده است تا بیان کنیم، نیروهای مقاومت، «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» هستند

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد قطبی صبح امروز در نشست خبری رویداد تولید محتوای «قاسم، قاصم» با بیان اینکه شهادت سردارسلیمانی، حادثه ای غم بار برای همه در دی ماه امسال بود،اظهار کرد: شهید سلیمانی سال های سال ر نبردهای مختلف در برابر دشمن مبارزه کرد و خدمات ایشان برای هیچ کس پوشیده نیست.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه شهادت ایشان حرکت ناجوانمردانه و ظالمانه بود، تصریح کرد: اگر جرئت داشتند در میدان نبرد با وی رودررو می شدند؛ اما در دل شب، در یک موقعیتی خارج از میدان نبرد و در ماموریتی غیر نظامی ایشان را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در صحبت های خود پیرامون شهادت این بزرگوار، سپاه قدس را رزمنده های بدون مرز نامیدند، عنوان کرد: رهبر معظم مرهبری از تعبیر مکتب سلیمانی استفاده کردند که در واقع همان مکتب مقاومت است.

قطبی با بیان اینکه مکتب مقاومت دارای یک شاخصه های ممتاز است، خاطرنشان کرد: شاخصه این مکتب، طراحی و استقراری از الگوی جدیدی از مقاومت است که در جهان اسلام در حال شکل گیری است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: نقطه ثقل مقاومت اقتدار درونی و اقتدار بیرونی است.

وی با بیان اینکه این مکتب، اتحاد و یکپارچگی در بین همه جوامع اسلامی را به همراه دارد، گفت: ما دیگر در مرزهای ایران نیستیم، تمام کشورهای اسلامی به صورت یکپارچه در این الگوی مقاومت مشارکت دارند.

قطبی یکی دیگر از شاخصه های منطق مقاومت را تکیه بر توان مردمی و رویکرد جهادی دانست و خاطر نشان کرد: در این مقاومت کسی به صورت رسمی عضو ارتشی نمی شود و به صورت داوطلب در این میدان نبرد علیه دشمن شرکت می کنند و در هیچ کجا مشابه آن را نداریم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه برخی از دولت ها حتی با این مکتب مخالف هستند، اذعان کرد: در این شرایط سخت اداری باز هم نیروهای مقاومت به این مکتب می پیوندند.

وی مقابله در عین تقویت و درون ریزی را شاخصه دیگر این مکتب دانست و گفت: آینده و تمدن اندیشی شاخص مهم دیگر این مکتب به شمار می رود؛ ما تنها برای دقاع از مرزهای خود نمی جنگیم و به دنبال پرورش نسلی برای آینده جهان اسلام و تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

قطبی با بیان اینکه اکثر فرماندهان این جبهه مقاومت از جوانان هستند که رویش های جهان اسلام به شمار می روند، گفت: در این میدان مقاومت ما از نوین ترین و پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات استفاده کردیم که پیشینه آن به چهل سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برمی گردد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: نمونه هایی از این تکنولوژِها را مردم در طول سال های اخیر دیدند که ساقط کردن پهپاد آمریکایی و حمله به عین الاسد نمونه هایی از آن هاست.

وی با بیان اینکه این مکتب متناسب همپا با سرعت و شتاب دنیا در عرصه نظامی، این مکتب حرکت کرده است، اذعان کرد: تجهیزات و الگوهای مهندسی نظامی ما نه تنها همپای دنیا حتی در مواردی جلوتر از دنیا حرکت کرده است.

قطبی افزود: نبردهای نسل چهارم را حاج قاسم سلیمانی ایجاد کرد و توسعه داد، در این نبردها، شما نیروهای کشور مختلف را به کار می گیرید و در میدان خارج از میدان خود با دشمن نیابتی روبرو می شوید که پیش از این در دنیا وجود نداشته است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه تمام اقدامات در این جبهه بر محور ولایت پذیری و اقدام تحت رهبری واحد انجام شده است، گفت: این شاخصه به عنوان چتری بر روی تمام شاخص های مکتب مقاومت است.

وی خاطرنشان شد: مکتب مقاومت فراتر از بعد نظامی است و ما در عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیز قائل به این مکتب هستیم.

قطبی با اشاره به ضرورت معرفی حاج قاسم سلیمانی به عنوان چهره شاخص این مکتب در تمام عرصه ها، اظهارکرد: لازمه این کار این است که تمام افرادی که الگو، طرح و ایده دارند پای کار بیایند و فرایند امتداد شخصیت و شانیت حاج قاسم را برای نسل های آینده فراهم کنند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به راه اندازی رویداد «قاسم، قاصم» برپایه همین جذب ایده ها، تصریح کرد: این رویداد با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی و صداوسیما برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: این عنوان برای این رویداد انتخاب شده است تا بیان کنیم، نیروهای مقاومت، «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» هستند و به زبان انگلیسی ترجمه شده و درحال ترجمه به زبان عربی و ارسال به کشورها و جوامع هدف است.

قطبی تاکید کرد: تلاش دفتر تبلیغات این است که ایده های مطرح شده را به متولیان ایده های مطرح شده برسانیم و واسطی بین ایده دهنده و متولی ایده باشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد