صفحه اصلی » مذهبی » برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی کشور در اصفهان

برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی کشور در اصفهان

رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان که این دفتر امسال به محک مباحث علمی یک سال گذشته خود همت گماشته است، گفت: نمایشگاهی از دستاوردهای این دفتر از 13 تا 16 بهمن ماه در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برپا می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام عبدالرسول احمدیان در نشست خبری برنامه های دهه مبارک فجر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه در آستانه چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، اظهار کرد: می توانیم پس از گذشت چهل سال به گذشته پربار خود نگاه کنیم.

رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان که این دفتر امسال به محک مباحث علمی یک سال گذشته خود همت گماشته است، عنوان کرد: نمایشگاهی از دستاوردهای این دفتر و از تاریخ 13 تا 16 بهمن ماه از ساعت هشت صبح تا 14 عصر در دفتر تبلیغات اسلامی در خیابان حافظ اصفهان برپا می شود.

وی ادامه داد: این رویداد، نمایشگاهی از دستاورهای پژوهشکده فرهنگ و خانواده، اداره کل پژوهشی، موسسه آموزشی علامه مجلسی، موسسه مجتهده امین و اداره کل فرهنگ و تبلیغ شعبه اصفهان و مرکز ملی پاسخگویی و گروه فناوری دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خواهد بود.

احمدیان با بیان اینکه برای اولین بار است که دستاوردهای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی در کشور به نمایش گذاشته می شود، گفت: این پژوهشگا از سال 1384 فعالیت خود را در چهار محور بنیادهای نظری و نظام متقن علوم انسانی و اسلامی، تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریان ها و فرق انحرافی، اخلاق خانواده و سبک زندگی، نام سیاسی و اجتماعی اسلام فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان  ادامه داد: این پژوهشگاه با استفاده از توان 12 پژوهشکده از جمله پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی، پژوهشکده فقه و حقوق، پژوهشکده الهیات و خانواده این محورها را پیگیری می کنند که پژوهشکده الهیان و خانواده در اصفهان مستقر است.

احمدیان با بیان اینکه دایره المعارف قرآن کریم، دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان، دانشنامه اصول شیعه از جمله آثار منتشرشده این پژوهشگاه است، گفت: بالغ بر 10 اصطلاح نامه در پژوهشگاه در حال تحقیق و تکمیل است که از جمله می توان به اصطلاح نامه اصلاح الگوی مصرف نام برد.

رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: فرهنگنامه هایی از جمله فرهنگ نامه قرآن کریم در این پژوهشکده تدوین شده و یا درحال تدوین است.

وی با بیان اینکه تاکنون هزار و 184 جلو کتاب در این پژوهشگاه در به چاپ رسیده است، عنوان کرد: 112 جلد نیزدر انتشارات شعبه اصفهان این پژوهشگاه به چاپ رسیده است.

احمدیان با بیا اینکه 100 هیئت عملی و 100 پژوهشگر در این پژوهشگاه مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: 13 نشریه علمی در این پژوهگاه در حال چاپ است و تاکنون 19 همایش بین المللی در این پژوهشگاه به چاپ رسیده است.

رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به جزئیات نمایشگاه این پژوهشگاه، عنوان کرد: این نمایشگاه با حضور رئیس پژوهشگاه، دکتر لک زایی برگزار می شود که رونمایی از کتب جدید این پژوهشگاه را در این نمایشگاه خواهیم داشت که یکی از مهم ترین کتب، کتاب درسنامه اخلاق آیت الله مظاهری است که کتابی علمی با رویکردی آموزشی در حوزه اخلاق است.

وی با اشاره به برگزاری نشست علمی فلسه سیاسی اسلام و گام دوم انقلاب در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه، عنوان کرد: مدیر شبکه اجتماعی ایتا در حاشیه این نمایشگاه در روز دوم نشستی برگزار می کنند.

رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: نشستی با عنوان کارکردهای مهارت های ارتباطی در حاشیه این نمایشگاه در روز سوم برگزار خواهدشد.

احمدیان با بیان اینکه چهارمین روز این نمایشگاه به واحد خواهران اختصاص دارد، گفت: در این روز نشستی با محوریت موسسه مجتهده امین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد