صاحب نیوز

IMG17375769_321666

 رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

امروز فضای مجازی کاربرسالاری را در دنیا به همراه خود آورده است/ تضادها عامل جذب مخاطب در این فضا

 رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه امروز همه انسان ها همزمان تولیدکننده و مصرف کننده هستند، گفت: فضای مجازی یک فضایی ایجاد کرده است که دیگر مانند گذشته پیام یک ارسال کننده و دریافت کننده ندارد و دنیا به مثابه یک منظومه دریاواره است و همه کاربران شریک این ماجرا هستند.

کدخبر: 990721
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ @ ۱۲:۱۵


به گزارش صاحب نیوز؛  حجت الاسلام محمد قطبی صبح امروز در نشست تخصصی گروه های تبلیغی، تبلیغ و پژوهش و فضای مجازی در حاشیه اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان اصفهان با بیان اینکه فضای مجازی میدان سالاری را به مردم داد، اظهار کرد: امروز مردم به جای سرمایه ها و حاکمیت ها به سالاری رسیده اند و با نوعی کاربرسالاری روبرو هستیم که صنعت پلاک چین به آن سرعت بخشیده است.

 رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: فضای مجازی یک فضایی ایجاد کرده است که دیگر مانند گذشته پیام یک ارسال کننده و دریافت کننده ندارد و دنیا به مثابه یک منظومه دریاواره است و همه کاربران شریک این ماجرا هستند.

وی با بیان اینکه امروز همه انسان ها همزمان تولیدکننده و مصرف کننده هستند، عنوان کرد: ما امروز دیگر تولید و مصرف جدا از هم نداریم و این دو در هم آمیخته شده است.

قطبی ذهنیتی که ما مطلب تولید کنیم و مخاطب مصرف کننده است را منسوخ دانست و خاطرنشان کرد: ما تنها می توانیم فضایی ایجاد کنیم که نقطه ثقل و واسطه بین مردم و مردم باشیم؛ به عبارت دیر ما در یک پلتفرم باید واسطه ای بین تولیدات خود مردم باشیم.

 رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: ما هرچه بتوانیم بین تولیدمصرف، دوگانگی را بالا ببریم، ضریب تاثیر ما در این فضا بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به ایجاد نوعی دوگانگی بین شخصیت کاربران، عنوان کرد: اگر کسانی که محتوا را تولید می کنند و کسانی که مصرف می کنند از جهت پایگاه اجتماعی دارای پارادکس بیشتری باشند، جذب مطالب بیشتر خواهد بود.

قطبی ادامه داد: هرچه اعضای داخل گروه با فاصله بیشتری باشند، برای مثال انسان های شهری و روستایی و یا شغل های مختلف، میزان تاثیرگذاری ما بیشتر خواهد بود.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه نباید به سمت ایجاد سلول های انفرادی سازی در پیام رسان ها و در سطح فضای مجازی رفت، عنوان کرد: هرچه فعالیتی که کاربران انجام می دهند نیز دارای دوگانگی بیشتری داشته باشد هم تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به ضرورت افزایش دوز مصرف و تولید در فضای مجازی برا تاثیرگذاری بیشتر عنوان کرد: دوگانگی در ساحت محتوایی هم بر سطح تاثیرگذاری تاثیر گذاشته و منفعت بیشتری به کسب و کار ما می دهد.

قطبی افزود: هرچه محیط عمومی تر باشد، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت و تضارب آرا در توسعه فضا موثر عمل می کند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تضاد در موضوع ها مخاطبان را به حالت سینوسی به سمت موضوعات می کشاند، خاطرنشان کرد: موضوعات یکسان یکنواختی به همراه دارد که عامل دفع مخاطب به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی باید جنس کار دیالکتیکی باشد، عنوان کرد:هرچه کشاکش در فضای مجازی بیشتر باشد، میدان بیشتری در دست خمی بگیرید.