صفحه اصلی » اقتصادی » پروژه های مشترک بین ذوب آهن و دانشگاه آزاد پشتوانه ای برای حرکت دانش بنیان است

پروژه های مشترک بین ذوب آهن و دانشگاه آزاد پشتوانه ای برای حرکت دانش بنیان است

محمدمهدی طهرانچی ابراز امیدواری کرد که پروژه های مشترکی که بین ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود پشتوانه ای برای یک حرکت دانش بنیان موثر باشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدمهدی طهرانچی عضو هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت همراه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و گفتگو با منصور یزدی زاده مدیرعامل و دیگر مسئولان این شرکت، از خط تولید و پروژه های توسعه ذوب آهن بازدید کردند. در این بازدید دفتر همکاری مشترک ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی طی آیین ویژه ای افتتاح  و از منظومه علمی ذوب آهن اصفهان رونمایی شد.

طهرانچی در حاشیه این بازدید گفت: تولید ریل ملی باعث افتخار است و تلاشگران ذوب آهن اصفهان یک بار دیگر شعار ما می توانیم را به منصه ظهور رساندند و پشتیبان توسعه حمل و نقل ریلی کشور شدند .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز شاهد تحولاتی در ذوب آهن هستیم که پایه علمی و فناوری دارد و این امر نشانگر مدیریت علمی در این مجموعه و تجربه گران بهای بیش از نیم قرنی این شرکت است.

وی با اشاره به افتتاح دفتر همکاری مشترک ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت : این حرکت از سال گذشته با امضای یک تفاهم نامه آغاز شد؛ همچنین امروز از منظومه علمی ذوب آهن اصفهان رونمایی شد که مشتمل بر 500 موضوع است که هر کدام زمینه پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است.

طهرانچی ابراز امیدواری کرد که پروژه های مشترکی که بین ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود پشتوانه ای برای یک حرکت دانش بنیان مؤثر باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در حال حاضر شاهد پیشرفت روز به روز تکنولوژی در دنیا هستیم و رقابت به ویژه در مبحث قیمت تمام شده با بهره گیری از دانش های جدید صورت می گیرد؛ در این شرایط لازم است صنایع کشور بر لبه دانش و فناوری حرکت کنند.

طهرانچی گفت: امروز شاهد بودیم که روحیه بهره گیری از دانش و فناوری روز در ذوب آهن اصفهان وجود دارد و این امر علاقه بخش دانشگاه را نیز جهت همکاری و پشتیبانی مضاعف می کند.

وی افزود: واحد های دانشگاه آزاد در نجف آباد و لنجان به عنوان دو نقطه از یک شبکه 400 واحدی پشتیبان ذوب آهن هستند، در واقع دانشگاه آزاد با استعداد 24 هزار نفر عضو هیئت علمی، سالانه 60 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و 10 هزار دانشجوی دکتری همکاری گسترده ای با ذوب آهن اصفهان دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت : فراهم شدن فرصت های مطالعاتی کمک می کند که اساتید، شرایط صنعت را از نزدیک ببینند و این دفتر همکاری مشترک به این امرکمک بسیاری می کند؛ بر این اساس دانشجویان هم با موضوعاتی که محور آن حل مسله است در ذوب آهن حضور می یابند تا ارتباط صنعت و دانشگاه ثمر بخش تر از گذشته باشد.

وی افزود:  هم اکنون بیش از 7 هزار کشش موضوعی در سطح پایان نامه در ذوب آهن اصفهان وجود دارد و بر این اساس فرصت پژوهش برای دانشجویان فراهم است و این امر رابطه خوبی بین دانشجو، شغل و صنعت ایجاد می کند.

منصور یزدی زاده نیز گفت: تفاهم نامه بین ذوب آهن و دانشگاه آزاد در زمینه توسعه فعالیت های پژوهشی، سال گذشته امضاء شد و امروز بازدید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از ذوب آهن با هدف تعمیق روابط، بررسی فعالیت های مشترک در یک سال گذشته و همچنین افتتاح دفتر همکاری مشترک ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: توسعه صنعت و دانشگاه موجب توسعه اقتصادی کشور است و در ذوب آهن اصفهان اولویت دارد؛ در حال حاضر با مدیریت خوب دکتر طهرانچی، رابطه بین صنعت و دانشگاه توسعه یافته و در مسیر درستی حرکت می کند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه را موجب افزایش اشتغال، توسعه صنعت و پربارترشدن فعالیت های دانشگاهی دانست و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی از تنوع رشته های تحصیلی و تجربه گران بهایی برخوردار است، اما بروزرسانی این دانش تنها از طریق ارتباط گسترده با دانشگاه امکان پذیر می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد