صفحه اصلی » سیاسی » کسانی که حرف از انتصابات می زنند خودشان از همان کانال وارد شدند / با تخریب شورای نگهبان افرادی سر کار می آیند که باید هشت سال آن ها را تحمل کنیم

کسانی که حرف از انتصابات می زنند خودشان از همان کانال وارد شدند / با تخریب شورای نگهبان افرادی سر کار می آیند که باید هشت سال آن ها را تحمل کنیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: شورای نگهبان در واقع سیم خاردار نظام است و اجازه نمی دهند هر کسی رد شود و اگر این سیم خاردار را در عملیات براندازی افکار عمومی بتوانند‌ خراب کنند فاسدها جایی می نشینند که باید چهار سال یا هشت سال حرص بخوریم و آنها را تحمل کنیم، پس دفاع رهبری از شورای نگهبان جدی است.

تاریخ انتشار: ۰۱:۰۵ - جمعه ۱۳۹۸/۱۱/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی شامگاه پنج شنبه در مراسم یادواره ۲۱۰ شهید هیئت بنی فاطمه اصفهان بیان کرد: در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شاهد تجدید بیعت دیگری در مراسم تشییع شهید سلیمانی بودیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور ادامه داد: شهادت حاج قاسم مجدداً کشور را احیاء کرد و در همه چیز چارچوب خودش آورد.

سردار جلالی با اشاره به این که نگاه به موضوع شهادت ابعاد مختلفی دارد، افزود: اساساً شهادت بخشی از فرهنگ شیعه است و هر کجا که لازم باشد مردم در صحنه هستند.

وی اضافه کرد: مفهوم قدرت نرم در قیام امام حسین(ع) همین مفهوم پیروزی خون بر شمشیر  است و خون در واقع نماد قدرت نرم که همان شهادت به شمار می رود؛ ما خیلی زودتر از غربی که مدعی قدرت نرم هستند این مؤلفه را داشتیم که همان موضوع شهادت طلبی است، شهادت طلبی می‌تواند کشور و انقلاب را در لحظه ای که لازم است احیاء و زنده کند و این را شهدای ما اثبات کردند.

* شهید مقطع اوج انسانیت است

سردار جلالی در تشریح ابعاد مختلف شهادت خاطر نشان کرد: یکی از وجوه شهادت طلبی بعد نظامی است، وقتی در صحنه جنگی رزمنده ای در برابر دشمن ایستاده در این فکر است حفظ آن منطقه در گرو ایستادگی و آمادگی برای شهادت است و این کار را با جان و دل می پذیرد؛ شهید در بعد نظامی به معنای نماد شهامت و ایثارگری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل وجه دیگر شهادت را وجه اجتماعی دانست و گفت: این مسئله مهمی است، شهید فداکارترین فرد جامعه است چرا که جان خود را برای حفظ کشور و امنیت و انقلاب فدا می کند، به هر جریان سیاسی هم متعلق باشیم، شهید شخصیت برتر اجتماعی است و شهادت از بعد اجتماعی مقطع اوج انسانیت است چرا که او جان خود را برای اهداف و آرمان های یک کشور و انقلاب فدا می کند.

* ادبیات حاج قاسم سلیمانی ادبیات عرفانی شهداست

وی افزود: شاید بتوان گفت شهادت نقطه کمال انسانی است و از طرفی هم رابطه خوبی با خدا دارد، شهید کاظمی می گفت من باور ندارم هیج شهیدی خودش نخواسته که شهید شود، یعنی بین او و خداوند رابطه ای وجود دارد که نگاه عمیق و عاشقانه ای در آن نهفته است.

جلالی ادامه داد: سردار سلیمانی هم با همین تفکر شهادت را التماس می کرد و همه جا حلالیت می طلبید، نزد علما تصدیق و امضاء می گرفت، همه شواهدی که بعد از شهادت او می بینیم بیانگر این است که می دانست که در آن لحظه شهید می شود؛ در مجموع باید گفت ادبیات حاج قاسم ادبیات عرفانی یک شهید است.

وی بُعد ملی و استراتژیک را از ابعاد دیگر شهادت معرفی کرد و گفت: در کشورهای دیگر می بینیم که برخی از آنها سابقه مجاهدتی ندارند ولی طبق ادبیات و فرهنگ خودشان یک قبر شهید گمنام می گذارند و همه مقامات داخلی و خارجی باید به  آن ادای تکلیف کنند، این حرکت یعنی این که آن ها کاظمی و خرازی و سلیمانی ندارند.

سردار جلالی با اشاره به این که شهدا قهرمانان ملی ما هستند که همه ملت در همه ابعاد باید به آن افتخار کرد، تشریح کرد: زمانی در کره شمالی بودم قبر چند رزمنده جنگی را گذاشته بودند، دفترچه ای برای من آوردند درباره آن ها بنویسم من هم چند جمله از امام(ره) درباره شهدا نوشتم، وقتی فردی آن ها را خواند همه فرماندهان کره ای گریه می کردند.

* جایگاه شهدا استراتژیک و مهم است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطر نشان کرد: جایگاه شهدا جایگاه استراتژیک و مهمی است و باید هر جریان سیاسی در هر فرآیندی به شهدا و یادگاران شهدا به عنوان قهرمانان ملی احترام بگذارند؛ هیچ جریان سیاسی چه در انتخابات و غیر انتخابات حق ندارد با موضوع شهدا عکس یادگاری بگیرد و جریان سیاسی خود را دنبال کند، به شهدا باید به عنوان قهرمان ملی توجه کرد.

* ادامه راه شهدا یعنی ادامه استکبارستیزی

وی با اشاره به این که در مفهوم یادواره های شهدا دشمن شناسی و ادامه راه آن ها وجو دارد معتقد بود: وقتی راجع به شهادت حرف می زنیم مفهومی به نام دشمن ستیزی از آن دیده می شود و دشمن اصلی ما هم امریکاست، این مفهوم در چارچوب مبارزه با استکبار تعریف می شود و ادامه راه شهدا به معنای ادامه راه استکبار ستیزی است؛ وجه مشترک همه وصایای شهدا تبعیت از امام و ولایت فقیه است، ما وقتی درباره شهادت حرف می زنیم باید در این مسیر مفهوم دشمن شناسی، مفهوم مبارزه و استکبار ستیزی و دشمن ستیزی وجود داشته باشد.

جلالی ادامه داد: بعد از دفاع مقدس امریکایی ها در منطقه یک استراتژی دیگری تعریف کردند و تحمل قدرت ایران بعد از جنگ برای آن ها قابل تحمل نبود و تصمیم گرفتند دشمنی از درون به نام داعش تشکیل شود؛ در واقع داعش ساخته دست انگلیس توسط وهابیت با طراحی ای از ۶۰ سال پیش به عنوان یک فرقه نزدیک اسلام شد.

* هدف داعش از ابتدا ایران بود

وی افزود: هدف جریان تکفیری مقابله با اسلام است، آمریکا با داعش می خواست شور عراق و سوریه را ادغام کند تا با منافع آن کشورها علیه جمهوری اسلامی جنگ راه بیندازند، در ابتدا هسته های اصلی داعش سران بعثی ارتش عراق بودند و با سرمایه گذاری امریکایی ها سازماندهی شدند و سلاح و پول از عربستان و قطر گرفتند؛ این کار باعث سقوط چند شهر و استان در عراق شد و چند واحد نظامی عراق هم سقوط کردند و تجهیزات آن ها در اختیار داعش قرار گرفت، در سوریه هم چنین اتفاقی افتاد.

سردار جلالی خاطر نشان کرد: در واقع واحدی به نام داعش به وجود آمد که سلاح های متفاوتی در عرصه زمینی و هوایی داشت و می خواست قوی تر هم بشود، چند راه حل بود برای مقابله با این اتفاق در منطقه وجود داشت که یک تفکر این بود که آن ها با ما کاری ندارند؛ هر چند رسماً اعلام کرده بودند که هدف ما ایران است و اگر این کار را در پیش می گرفتیم قطعاً باید در همدان و اهواز و ارومیه به مصاف داعش می رفتیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: مسئولان و فرماندهان دفاعی دو استراتژی تعیین کردند، یکی در داخل کشور و یکی خارج، برای داخل مرز ۴۰ کیلومتری در داخل عراق تعیین شد که اگر آمدند با آن ها برخورد می کنیم، داعش در مقطعی در مناطق قصر شیرین و خانقین به داخل مرز ۴۰ کیلومتری تعیین شده آمدند و جلوی آن ها طبق استراتژی تعیین شده گرفته شد.

وی ادامه داد: استراتژی بعدی اقدام پیش دستانه بیرونی بود و برای این کار مردم عراق و سوریه برای مقاومت سازماندهی شدند، در ضمن ارتش سوریه و عراق هم توانمند شدند و آموزش دیدند که سپاه قدس این کار را انجام داد؛ در سوریه یک بسیج به نام دفاع الوطنی تشکیل شد و در عراق هم مشابه همان حشد الشعبی نام گرفت و در واقع ما بسیج خودمان را به آن دو کشور صادر کردیم.

سردار جلالی با اشاره به وحشی گری های داعش گفت: انسان وقتی به یاد وحشی گری های داعش می افتد خاطرات آقا محمدخان قاجار و چنگیز از ذهنش بیرون می رود؛ آن ها فقط دو هزار نفر را در سوریه در آب غرق کردند، داعشی ها با موشک کورنت نفر می زدند، موشکی که حزب الله برای تانک های دشمن می زد، یعنی هیچ محدودیتی برای تأمین پول و سلاح و منابع نداشتند.

* مقاومت، پشت دیوارهای رژیم صهیونیستی

وی گفت: بعد از انقلاب تهدید داعش بزرگ تر از تهدید صدام بود، دشمنی که می خواست بین ارتفاعات جولان و کشور ما کشور ثالثی درست کند می بیند که امروز رزمندگان حزب الله در بنلدی های جولان هستند؛ ما تمام پتانسیل و انرژی داعش را از بین بردیم و خط خودمان را به رژیم صهیونیستی چسباندیم.

سردار جلالی اذعان داشت: در جریان مقابله با داعش یکی از ابر قدرت های نظامی دنیا به نام روسیه را در اختیار گرفتم و قدرت هوایی این کشور در اختیار جبهه مقاومت بود و سردار سلیمانی بر بخشی از این ارتش فرماندهی داشت.

* تغییر هندسه قدرت پس از شهادت سردار سلیمانی

این فرمانده نظامی با بیان این که قاسم سلیمانی پشت سر حرف رهبر خود ایستاد و برای اولین بار تمامی استراتژی غرب در منطقه شکست خورد، بیان داشت: این نتیجه نگاه دقیق و عمیق رهبری به عنوان فرمانده کل بود و افرادی مانند حاج قاسم در رکاب او جنگیدند و بعد از حاج قاسم ما امروز دچار شرایط جدیدی در منطقه هستیم، یعنی هندسه قدرت تغییر کرده است.

سردار جلالی بیان کرد: ما از مرحله تهدید نظامی عبور و مدلی را از بازدارندگی تعریف کردیم، بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کسی نتوانسته به امریکا بگوید حمله می کنم و حمله کند؛ این که امریکایی ها بعد از ماجرای عین الأسد پاسخ ندادند یعنی ما الگویی تعریف کردیم که در برابرشان ها بازدارنده است و امریکا برای  پاسخ به هیج گزینه نظامی نرسید.

* گزینه های امریکا، روی میز یا زیر میز؟

وی معتقد بود: این قدرت از ظرفیت جوانان حزب اللهی و فعال ما در بخش دفاعی آمده است، افرادی که موشک نقطه زن درست کردند و شهامت حمله داشتند و دشمن را به نقطه صفر نظامی رساندند؛ دشمنان مدام به ما می گفتند که گزینه ها روی میز است، ما حمله کردیم و خبری از گزینه ها نشد و گویا گزینه ها زیر میز رفت.

جلالی اذعان کرد: شهادت حاج قاسم آبی بر آتش فتنه های داخلی ایران و عراق و لبنان بود و توطئه ها خنثی شد، جمعیت ۳۲ میلیونی در ایران و عراق در مراسم تشییع آمدند و توجه همه را برانگیختند، برای همین رهبری می گوید حاج قاسم شخص نیست بلکه یک مکتب و تفکر است؛ این تفکر در واقع عمل به حرف ها و رویکردهاست و تفکر مبارزه با ظلم و یاری از مظلوم است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به این که برخی می گویند چرا می توانید موشک بسازید ولی نمی توانید خودروی مناسب تولید کنید کفت: یک طرف تفکر حاج قاسم سلیمانی وجود دارد و در آن یکی تفکر لیبرالیسمی، تفکر اعتماد به غرب، تفکر وصل کردن همه چیز به برجام و وصل کردن همه چیز به لبخندهای مکرون پیاده شده است.

وی ادامه داد: اگر با این تفکر به کل دنیا نگاه داشتیم این گونه پیروز نبودیم،  حضور جمعیت ۳۲ میلیونی در مراسم تشییع سردار سلیمانی در ایران و عراق برای دنیا تعریف و مفهوم های خودش را دارد، این یک رفراندوم در داخل کشور بود که در آن همه مردم به مقاومت رأی دادند نه این که سازش کنند.

جلالی افزود: اقتدار یعنی مجموعه هماهنگ قدرت ملی، بخشی از قدرت ملی به عنوان اولین مؤلفه موضوعات دفاعی است که با وجود نگاه های چند گانه موشک نقطه زن و رادار های ۶۰ هزار پایی تولید شد، موشک ۶ هزار پایی را تولید کردیم و این مکتب حاج قاسم بود که گفت می شود این ها در اوج تحریم های چند لایه نظامی تولید کرد.

وی در تشریح دومین مؤلفه خاطر نشان کرد: مولفه دوم سیاسی اجتماعی است، در آستانه انتخابات مجلس هستیم و باید به مکتب قاسم رأی بدهیم، باید به کسی رأی بدهیم که اهل مبارزه است نه تسلیم؛ ما به مکتب قاسم سلیمانی رأی می دهیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در مرحله ای از شکل گیری قدرت هستیم که شاید برخی احساس ضعف کنند، یک آقای دولتی مدام می گوید در بدترین شرایط ممکن هستیم، او به چه کسانی سیگنال می فرستد؟

سردار جلالی تصریح کرد: ما در حوزه دفاعی یک قدرت منطقه ای هستیم، اتحادیه اروپا چند روز پیش گفت تعاملات منطقه ای را بدون هماهنگی با ایران نمی شود انجام داد و این را عربستان و امارات هم فهمیده اند، پس در بعد استراتژیک هم قدرتمند هستیم.

وی افزود: باید مجلس قدرتمند درست کنیم که مکتب قاسم سلیمانی بر آن حاکم باشد‌ و همه کسانی که تفکر لیبرالی دارند را بیرون کنیم.

جلالی ادامه داد: توقع نداریم مسئولان اصلی به شورای نگهبان حمله کنند، خودشان از همین کانال وارد شدند و امروز می گویند انتخابات انتصابات است ولی وزیر دفاع سابق امریکا می گوید انتخابات ایران کاملاً مردمی است.

وی معتقد بود: اگر انتصابات است چرا دعوا می کنید یک نفر انتصاب خواهد شد، پس این که این همه دست و پا می زنند یعنی رأی مهم و انتخابات و مردمی است.

سخنران یادواره 210 شهید هیئت بنی فاطمه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: از اول انقلاب هر گروهی را مردم رأی دادند به رأس قدرت رفتند چه اصولگرا چه اصلاح طلب، کدام طیف رأی آورد و سر قدرت نرفت؟ انتخابات از این واقعی تر وجود ندارد.

سردار جلالی ادامه داد: شورای نگهبانی که خودش نماد عدالت است و شش فقیه منصوب رهبر و شش حقوقدان از مجلس دارد دارد اجازه نمی دهد نماینده ای که در طول نمایندگی لفت و لیس کرده دوباره بر سر کار بیاید، اگر نماینده فاسد رد شود انقلاب بیمه می شود و شورای نگهبان جایی است که عدالت را در رأس تصمیمات خود قرار می دهد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: شورای نگهبان در واقع سیم خاردار نظام است و اجازه نمی دهند هر کسی رد شود و اگر این سیم خاردار را در عملیات براندازی افکار عمومی بتوانند‌ خراب کنند فاسدها جایی می نشینند که باید چهار سال یا هشت سال حرص بخوریم و آنها را تحمل کنیم، پس دفاع رهبری از شورای نگهبان جدی است.

وی اعلام کرد: کسی که دزدی و فساد کرده است باید رد صلاحیت شود و بنا بر قانون و حق خود باز هم می تواند اعتراض کند ولی جوسازی و فضاسازی کار خوبی نیست.

سردار جلالی در پایان گفت: از مجلس قوی و انقلابی دولت انقلابی بیرون می آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99