صفحه اصلی » اجتماعی » تغییرات کتب درسی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش

تغییرات کتب درسی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش از تغییر کتب درسی خبر داد و گفت: این موضوع در سال تحصیلی آینده اعمال خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - جمعه ۱۳۹۸/۱۱/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛  محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری بیست و هشتمین جلسه شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شورای عالی استان‌ها یکی از نهادهایی است که اختیارات مهمی دارد و این مجموعه مدیریت شهری را به مدیریت ملی و کشوری پیوند زده است.

وی تصریح کرد: در همین زمینه ما می‌توانیم تفاهم‌نامه‌هایی را با شورای عالی استان‌ها به امضا برسانیم و از ظرفیت یکدیگر استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: البته این تفاهم‌نامه پیش‌تر نیز وجود داشت و در این بازه زمانی با بازنگری صورت گرفته مجددا به امضا رسید و امیدواریم بتوانیم با وجود چشم‌اندازهای مشترک کار آموزش و پرورش در شهرها را تسریع کنیم.

حاجی‌میرزایی همچنین با اشاره به آخرین اصلاحات در کتب آموزشی دانش‌آموزان گفت: تولید کتب درسی فرآیند و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اما تمام احکام و دستورهای ارائه شده برای تغییر کتب درسی در دستور کار است و در شروع سال آینده این موارد اعمال خواهد شد.

وی همچنین به اهمیت مهارت‌آموزی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است و هم اکنون 35 درصد از دانش‌آموزان در دوره متوسطه در رشته کاردانش مشغول به فعالیت هستند و هر کدام یک مهارت را آموزش می‌بینند اما هدفگذاری که در این حوزه مد نظر است این است که این میزان به 50 درصد افزایش یابد و دانش‌آموزان پس از پایان تحصیلات یک مهارت را آموزش دیده باشند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست‌های آموزش و پرورش در ارتباط با کاهش تنوع مدارس خاطر نشان کرد: 11 درصد از مدارس کشور غیردولتی و 89 درصد دولتی هستند.

حاجی‌میرزایی در پایان درخصوص آخرین وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس گفت: پیش از سال 91 برای تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس اقدام کردیم و اوایل سال آینده 26 هزار نفر در این حوزه جذب خواهند شد.

انتهای پیام/ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد