صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » مراکز نوآوری بیشتر از تسهیلات به زیست‌بوم نیاز دارند

مراکز نوآوری بیشتر از تسهیلات به زیست‌بوم نیاز دارند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در خصوص نوع حمایتی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهد گفت: تسهیلات قابل توجه در نظر گرفته شده اما این سیستم اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند یک زیست‌بوم است، به عبارت دیگر مهم‌تر از تسهیلات، محیطی است که باید برای این موضوع فراهم شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های جدید دانشگاه اصفهان اظهار داشت: خوشحالم بار دیگر در اصفهان اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است، 16 هکتاری که برای مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده اختصاص پیدا کرده در تاریخ این دانشگاه بی‌سابقه است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: ما هم زودتر کمک می‌کنیم که به طور کامل به اتمام برسد، هر چند در همین بخشی که تاکنون به بهره‌برداری رسیده هم اتفاقات بزرگی رخ داده است.

وی ادامه داد: دانشگاه اصفهان در صنایع خلاق، بازی، انیمیشن و فناوری‌های نرم قوی بوده، این به دلیل فرهنگ ریشه‌دار اصفهان است و در صورت توجه بیشتر می‌تواند اشتغال قابل توجهی را در این شهر به دنبال داشته باشد.

ستاری در خصوص نوع حمایتی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهد گفت: تسهیلات قابل توجه در نظر گرفته شده اما این سیستم اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند یک زیست‌بوم است، به عبارت دیگر مهم‌تر از تسهیلات، محیطی است که باید برای این موضوع فراهم شود، در دانشگاه اصفهان این زیست‌بوم در حال شکل گیری است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای و علمی کاربردی عنوان کرد: از نظر ما تفاوتی میان دانشگاه دولتی و غیردولتی نیست، اگر خودشان جلو بیایند حتماً حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد