صفحه اصلی » اقتصادی » مرغ های تریاکی، از شایعه تا واقعیت!

مرغ های تریاکی، از شایعه تا واقعیت!

در چند روز اخیر در فضای مجازی خبری در حال بازنشر است که برخی مرغداری ها و پرورش دهندگان طیور به عنوان دارو از تریاک و مواد افیونی در واحد تولیدی خود استفاده کردند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ در چند روز اخیر در فضای مجازی خبری در جال بازنشر است که برخی مرغداری و پرورش دهندگان طیور به عنوان دارو از تریاک و مواد افیونی در واحد تولیدی خود استفاده کرده اند که نگرانی های عمومی را به همراه داشته است.

یکی از استان هایی که در این اخبار از آن یاد شده اصفهان است که در این باره شهرام موحدی با تکذیب شایعه استفاده از تریاک در مرغداری‌ها، اظهار کرد: محصولات تحت نظارت حوزه دامپزشکی با سختگیرانه‌ترین استانداردهای نظارتی تولید می‌شوند و محصولات کاملا سالمی هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه سلامت تمام محصولات حوزه دامپزشکی را تضمین می کنم، افزود: در حال حاضر میزان استانداردهای حوزه دامپزشکی با سختگیرانه ترین استانداردهای کشورهای اروپایی برابری می‌کند. از این رو محصولات تولیدی در این حوزه از لحاظ سلامت هیچگونه مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: در حوزه فرآورده ‌ای خام دامی از قبیل گوشت، شیر، ماهی، مرغ و عسل سخت‌ترین نظارت‌ها اعمال می‌شود و چگونه ممکن است مرغی که با سختگیرانه ترین مسایل بهداشتی، تغذیه، فراهم کردن انواع ویتامین و مواد معدنی، فراهم کردن آخرین تکنولوژی آسایش برای پرورش شامل دما، رطوبت و تولید آمونیاک، اکسیژن و دی اکسیدکربن تولید می شود، دارای مشکل بهداشتی باشد؟

موحدی اضافه کرد: مواد مخدر در صورت استفاده در انسان نیز به دستگاه گوارش آسیب وارد می‌کند، در نتیجه اگر به مرغ‌ها خورانده شود، قطعا عامل ایجاد مشکل در سلامت مرغ خواهد بود و با هیچ منطق عقلی سازگار نیست.

وی تصریح کرد: اکنون تولیدات کشور در حوزه دامداری به اقصی نقاط دنیا صادر می‌شود و اگر مشکلی در سلامت بهداشتی محصولات کشور وجود داشته باشد، هیچ کشوری مایل به خرید از ما نخواهد بود. پس مردم توجه کنند که اینگونه اخبار صحت ندارد و تنها یک شوخی نادرست است.

موحدی، از مردم خواست که به اخبار غیرموثق و جعلی فضای مجازی اعتماد نکنند و ذهن خود را به این اخبار بی پایه و اساس مشغول نسازند.

به گفته وی، انتشار این اخبار جز دشمنی با مردم ایران هیچ توجیهی ندارد.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان افزود: دشمنی با مردم ایران دارای گوناگونی بسیار است، گاهی حمله نظامی است و گاهی به صورت حمله به آرامش، آسایش و امینیت مردم انجام می‌شود.

موحدی اضافه کرد: متاسفانه اکنون کشور مورد هجمه به آرامش، آسایش، اطمینان و امنیت در جنبه های مختلف به خصوص حوزه مواد غذایی قرار دارد که باید با بالابردن سواد رسانه ای جامعه جلوی این هجمه گرفته شود.

در چند ماه گذشته از این قبیل اخبار در فضای مجازی بازنشر می شود تا فضای عمومی جامعه را با نگرانی روبه رو کند و حتی گاهی برای این قبیل اخبار که قرار است یک حس ناامنی را به مردم القاء کند موارد ساخته شده ای هم مانند قرص هایی که در کیک ها قرار داده می شد ایجاد می شود. به نظر می رسد دشمن تلاش می کند با توجه از فضای مجازی جو عمومی جامعه را هدف قرار دهد، البته این نقشه شوم هم بدون شک راه به جایی نخواهد برد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد