صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب در بسیج اساتید اصفهان

تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب در بسیج اساتید اصفهان

رئیس بسیج اساتید استان اصفهان از تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب در بسیج اساتید استان اصفهان و ایجاد هفت کارگروه در این رابطه خبرداد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد باقری صبح امروز در آیین تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با رویکرد انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه اولین سالگرد امام راحل(ره) که بیش از 60 نکته در این بیانیه بود، اظهار کرد: بیانیه دیگر بیانیه بیستمین سال انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب منظومه فکری انقلاب است.

رئیس بسیج اساتید استان اصفهان با بیان اینکه منظومه انقلاب بیشترین سهم نخبگانی را بر عهده بسیج گذاشته اند، تصریح کرد: در نقاطی که همه ارگان ها و نهاد و دولت ها وا می مانند، رهبر معظم انقلاب آدرس بسیج را می دهند.

وی علم، فرهنگ، خدمت رسانی و امنیت چهار محور بیانیه گام دوم انقلاب است، خاطرنشان کرد: تربیت نیروی اسلامی و تولید علم سرشار دو اقدام ما در بیانیه گام دوم و انقلاب تولید سبک زندگی و نظام اداری براساس احکام فقه دو کارکرد ما در بیانیه گام دوم انقلاب است.

باقری  با اشاره به حضور چشم گیر مردم در راهچیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: این مراسم نشان داد، مردم همچنان پشت انقلاب هستند و در انتخابات هم سیلی دیگری به دشمن می زنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب در بسیج اساتید استان اصفهان ایجاد شده و هفت کارگروه در این رابطه شکل گرفته است.

علی اکبر جعفری هم با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ما 72 سال سابقه انتخابات در کشور داشتیم، اظهار کرد: سه نوع انتخابات مجلس سنا، مجلس شورای ملی و شورایاری های شهری در این بازه برگزار شده است.

دانشیار دانشکده تاریخ دانشگاه اصفهان با بیان اینکه در این بازه با توجه به ساختار حکومت و جنس انتخابات نباید به سراغ مشارکت در این دوره رفت، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما 38 دوره انتخابات برگزار کرده ایم که در 10 دوره مجلس شورای اسلامی، در کل کشور به صورت میانگین 60/3، در انتخابات ریاست جمهوری 61/79 و در شورای شهر 65 درصد مشارکت را شاهد بوده ایم که آمار خوبی برای مشارکت مردمی است.

وی با بیان اینکه امروز ایران در موقعیت حساس تثبیت موقعیت بین المللی قرار دارد، تصریح کرد: یک نفرت نسبتا جهانی نسبت به اقدام ددمنشانه امریکا علیه حاج قاسم وجود دارد، که انتخابات نوعی سیلی به آمریکا در این عرصه است و بر کنش دیگر ملت ها تاثیر می گذارد.

جعفری با بیان اینکه تحقق خروج آمریکا از عراق به مشارکت مردم در انتخابات وابسته است، خاطرنشان کرد: سیگنال هایی که در یک ماهه اخیر در حمله به شورای نگهبان باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

استاد دانشگاه حمله به شورای نگهبان را هیاهو برای هیچ دانست، عنوان کرد: این سوال مطرح است که انقلاب اسلامی تنها برای اینکه رژیم پهلوی انتخابات سالم برگزار نمی کند، بود؟ سوال مطح است که چرا سطح انقلاب در این حد پایین آورده می شود.

وی پیرامون حضور مردم در انتخابات پیش رو، گفت: با توجه به صحبت های اخیر رهبر معظم انقلاب و امیدی که در جامعه ایجاد کردند، به نظر می رسد انتخابات پرشوری پیش رو خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد