صفحه اصلی » سیاسی » افتخار نرفتن حتی یک سانتیمتر خاک وطن زیر چکمه های دشمن به خاطر حضور سردار سلیمانی است

افتخار نرفتن حتی یک سانتیمتر خاک وطن زیر چکمه های دشمن به خاطر حضور سردار سلیمانی است

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که در طول 4 دهه یک سانتیمتر از جغرافیای خود را زیر چکمه های بیگانگان قرار نداده و نه تنها از تمام ارزی ایران بلکه سوریه، عراق، یمن و فلسطین دفاع کرده است به دلیل حضور اینگونه فرمانده سبز پوش است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۹ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد عصر امروز در مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه اصفهان استان همیشه مقاوم و سرافراز و اقتدار آفرین اصفهان، شهدای اصفهان ستاره های پرفروغ آسمان ایران و جهان اسلام هستند، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم، شهدای مظلومی هستند که با تقدیم جان خود برای جهان اسلام و ملت ایران عزت، اقتدار و امنیت و عظمت آوردند.

امام جمعه موقت تهران گفت: حاج قاسم سلیمانی مرد تاریخ ساز و انقلابی وحدت آفرین و فرمانده سلحشور است که در جای جای جهان اسلام آثار اندیشه و تفکر، عزم و اراده او مشاهده می شود؛ شهدای حوادث هواپیمایی هم از جبهه دانش راهی به ملکوت گشودند.

وی افزود: در جمع مردم شریف و مقاوم اصفهان، خانواده های شهدا و آزادگان پر افتخار اگر بخواهیم در تاریخ اسلام برای شهید سلیمانی یک نمونه بارز تعریف کنیم که این او را الگو خود قرار داده و برای رسیدن به او قدم برداشته است، کسی جز مالک اشتر فرمانده سلحشور سپاه امیرالمؤمنین(ع) نیست.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به تعریف حضرت علی (ع)  از مالک اشتر بیان کرد: حضرت علی (ع) در نامه ای که در مورد مالک اشتر خطاب به مردم مصر نوشتند، آمده است که من به سوی شما انسانی فرستادم که بنده ای از بندگان خداست؛ اولین ویژگی مالک اشتر همین بنده خدا بودن است که عبودیت رمز رسیدن به هر مقام و منزلتی است.

وی ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) عبدلله است، حضرت علی (ع) بنده ای از بندگان خداست و از نگاه حضرت مالک اشتر هم شخصیتی است ه لباس بندگی را بر تن دارد و مقام بندگی مقام اطاعت از خداست؛ سعدات انسان در  دنیا و اخرت از مسیر بندگی خدا میگذرد.

نایب رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بندگی خدا در سایه اطلاعت دوری از گناه معنا دارد، تصریح کرد: عبد خدا گناه نمی کند، دروغ نمیگوید، به نامحرم نگاه نمی کند، نگاه می کند چه وظیفه ای دارد تا به ویفه خود عمل کند؛ امام راحل عبد الله بود و عمر خود را در راه مجاهدت گذاشتند.

وی با اشاره به دومین ویژگی مالک اشتر خاطر نشان کرد: حضرت می فرمایند که مالک، تو شخصتی هستی که من برای به پا داشتند دین خدا از تو کمک میگریم، این نگاه علی به مالک اشتر خویش است؛ کسی می تواند بازوی علی (ع) در اقامه و به پا داشتن دین خدا باشد که اولا دین شناس باشد و تا انسان به مقاوم دین شناسی نرسد نمی تواند در این مسیر قدم بردارد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: باید آنچه از دین آموخته است را در درون خود پیاده کند؛ مالک اشتر دین شناس بود و در وجود خویش دین خدا را به نمایش گذاشت؛ این ویژگی مالک اشتر در قلب شهید سلیمانی موج می زدند، ایشان مبانی دینی را شناخته بود و ایمان راسخ و باور به مبانی دینی و اعتقادی داشت و او را به شهادت رساند.

وی با بیان اینکه اگر رهبر می فرمایند که حاج قاسم آسمانی شد، آسمانی زندگی کرد و چهار دهه آسمانی بود، اظهار کرد: همه کسانی که او را میشناختند می دانستند که شهید سردار سلیمانی بر اندیشه ها و ارزش های انقلابی و اسلامی تأکید داشت؛ و به همین دلیل رهبر انقلاب فرمودند که تو شخصتی هستی که برای اقامه دین خدا از تو کمک می گیریم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: فرزندان این کشور باید دین شناس باشند و دین خدا را در جان خود بپا دارند؛ شجاعت، سومین ویژگی مالک اشتراست و حضرت علی (ع) در توصیف مالک اشتر می فرمانید که او یکی از شمشیرهای خداست.

وی با تأکید بر اینکه مالک اشتر زمان ما هم شمشیر خدا بود، افزود: این عبد خدا با بصیرت و دین داری و دین باوری و شجاعتی که که داشت برای دشمان ناامید کننده و برای دوستان امیدوار کننده بود؛ اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که در طول 4 دهه یک سانتیمتر از جغرافیای خود را زیر چکمه های بیگانگان قرار نداده و نه تنها از تمام ارزی ایران بلکه سوریه، عراق، یمن و فلسطین دفاع کرده است به دلیل حضور اینگونه فرمانده سبز پوش است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: فرزندان شما شمشیر خدا هستند که قدرت امریکایی ها را در برابر عزت این ملت فر می ریزند و استکبار جهانی را از پا درمی آورد؛ این راه دین و اسلام است، مدرسه قرآن و اهل بیت (ع) است که شهید سلمانی ها را تربیت می کند.

وی با بیان اینکه هیچ رهبری در جهان چنین سرباز و نیروی وفاداری ندارد، تصریح کرد: این ها دستاورد اسلام است، شهدا فارغ تحصیل مدرسه دین هستند؛ حضرت علی (ع) چهارمین ویژگی مالک اشتر را اینگونه معرفی می کند که مالک در ایام جنگ خوف و خواب به دیدگانش راه ندارد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: حاج قاسم در این ۴۰ سال خواب به چشمانش راه نداد؛ اینکه ایرانیان همه قیام کردند برای عبدیت احترام شجاعت، پاسداری از حریم از اسلام حاج قاسم بود و انقلاب اسلامی مفتخر است که چنین فرزندانی را تربیت کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد