صفحه اصلی » ورزشی » رتبه نخست ده ساله هیئت هندبال اصفهان در کشور/ به هندبال نگاه توسعه ای داریم نه صرف قهرمانی

رتبه نخست ده ساله هیئت هندبال اصفهان در کشور/ به هندبال نگاه توسعه ای داریم نه صرف قهرمانی

رئیس هیئت هندبال اصفهان گفت: اعتقاد و نگاه من صرف به قهرمانی نبوده است و همیشه نگاه به توسعه داشتم، نگاه به زیاد شدن تیم های باشگاهی و توسعه در سطوح مختلف و در شهرستان ها بوده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰

حسن افتخاری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: با سازمان فرهنگی، تفریحی و ورزشی شهرداری همکاری داشته و همه ساله برنامه ها و مسابقاتی را به صورت مشترک و با همکاری یکدیگر برگزار می کنیم.

رئیس هیئت هندبال استان اصفهان تصریح کرد: در دهه اول اردیبهشت ماه رویدادی در زمینه هندبال ساحلی با نام هفته فرهنگی اصفهان برگزار می شود، این مسابقات  تا کنون در هفت دوره و با شرکت  تیم هایی  داخلی از استان و از استان های دیگر برگزار می شود؛ سال گذشته با حضور تیم ملی عمان این مسابقات جنبه بین المللی پیدا کرد.

وی افزود: یکی دیگر از مسابقات که با همکاری سازمان فرهنگی، تفریحی و ورزشی شهرداری در سطح بین المللی و در رده بانوان و آقایان برگزار می کنیم با نام روز اصفهان است که در اول آذر ماه با شرکت تیم های هندبال سالنی برگزار می شود؛ این مسابقات با تیم های باشگاهی اصفهان و تیم های کشور های خواهر خوانده اصفهان و برخی از همسایگان برگزار می شود.

افتخاری عنوان کرد: جام مولای عرشیان یکی از  جام هایی است که مسابقات هند بال درآن در بانوان و آقایان و در رده های مختلف داغ است و این مسابقات در ماه مبارک رمضان برگزار می شود که برای آقایان این مسابقات در سطح پارک ها و فضاهای باز بیشتر انجام می شود.

رئیس هیئت هند بال استان اصفهان با اشاره به همکاری خوبی که این هیات با آموزش و پرورش دارد و کمک متقابلی که هر دو برای برگزاری مسابقات به یکدیگر می کنند،  خاطرنشان کرد: مسابقات قهرمانی پایه در استان با همکاری شهرداری و آموزش و پرورش انجام می شود.

افتخاری در ادامه یکی دیگر از دلایل موفقیت هیئت هندبال استان را همکاری و هماهنگی با نیروهای نظامی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بازیکنان در سنی باید به خدمت سربازی بروند اهمیت این هماهنگی بسیار است؛ در حال حاضر ما تیم پرواز  را داریم که در مدت سه سال اخیر آماده شده و اکنون نیز در دسته یک فعال است، همچنین هیات برای برگزاری مسابقات هند بال نیروهای نظامی با آن ها همکاری دارد.

*در سال 99 مسابقات بین دانشگاهی برگزار می شود

حسن افتخاری اذعان کرد: همچنین برنامه ای با دانشگاه ها در سال 99 داریم که مسابقات هند بال بین دانشگاهی را برگزار کنیم و این مسابقات در هیچ تقویمی نیست چرا که دانشگاه های مختلف به صورت مجزا مسابقاتی  برگزار می کنند.

افتخاری ادامه داد: همچنین در قشر کارگران نیز تعاملات خوبی با هیات کارگری در استان داریم و مسابقات مختلفی را با هماهنگی انجام می دهیم و در سال 99 می خواهیم در حالی که تیم هند بال کارگری آقایان را داریم، تیم بانوان را نیز فعال کنیم.

*نیروی جوانی که در تیم های هند بال اصفهان بازی می کنند را هیچ استانی ندارد

وی با بیان اینکه همه این ها در کنار هیات هند بال حلقه ای شده تا بتوانیم به پیشرفت این رشته کمک کنیم،  اظهار کرد: ما باشگاه های ذوب آهن و سپاهان را داریم که در رده های مختلف و در بانوان و آقایان تیم دارند و در لیگ حضور دارند، بار زیادی از هندبال استان بر دوش این دو باشگاه است.

افتخاری در ادامه افزود: در کنار این دو تیم، تیم ریز بانوان خوشبختانه به لیگ برتر صعود کرده و در سال آینده استان اصفهان سه تیم لیگ برتری بانوان دارد؛ سپاهان و ذوب آهن امسال رده های چهارم و پنجم را به دست آوردند اما نیروی جوانی که در این تیم ها  و همچنین تیم ریز وجود دارد در هیچ استانی نیست و کمی با حمایت بیشتر سال آینده مقام کسب خواهند کرد.

حسن افتخاری بیان کرد: همچنین در آقاین نیز فرصت وجود دارد که با صعود تیم پرواز به سه نماینده در لیگ برتر باشیم همچنین در دسته های پایین تر هم نمایندگانی داریم.

وی با فال نیک قلمداد کردن فعالیت نامینو در رشته هند بال عنوان کرد: یکی از دلایل قوای هند بال اصفهان فعالیت شهرستان ها است و در حال حاضر هم بسیاری از بازیکنانی که در تیم ها بازی می کنند و حتی ملی پوشان ما از همین شهرستان ها هستند.

افتخاری با اشاره به 10 شهرستان اصفهان که بسیار فعال است، اذعان کرد: با گروه بندی و منطقه بندی شهرستان ها مسابقاتی را ایجاد کردیم که خروجی بسیار خوبی را دارد.

رئیس هیات هند بال استان اصفهان با بیان اینکه هفته گذشته تیم خمینی شهر در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور عنوان قهرمانی را به دست آورده است، گفت: در هند بال ساحی جوانان نجف آباد نیز مقام به دست آوردند؛ در برخی دیگر از مسابقات هم عناوینی به دست آمده است که هم نشان از وضعیت خوب هندبال استان است.

حسن افتخاری بیان کرد: امسال  تعداد هفت بازیکن در تیم ملی ساحلی داشتیم که در مسابقات آسیایی در چین  مقام سوم را به دست آوردند که البته ورودی به مسابقات جهانی را کسب نکرد اما این تیم که یکی از قدرت های آسیاست و شاکله آن را بازیکنان اصفهان تشکیل می دادند.

وی  افزود: درتیم ملی  هندبال آقایان با زحمات که پرسنل و کادر اصفهانی این تیم کشیدند این تیم نتایج خوبی را گرفت و 5 لژیونر اصفهانی در این تیم  در کویت حضور داشتند و علاوه بر  آن، چند بازیکنی که در مقدماتی المپیک داشتیم به این بازیکنان اضافه می شود.

*رده های مختلف تیم ملی بین 3 تا 5 بازیکن اصفهانی دارد

افتخاری در ادامه با اشاره به حضور اصفهانی ها در بقیه رده های تیم ملی که بین سه تا 5 بازیکن هستند و مربیانی هم در اردوهای تیم ملی داریم،  تصریح کرد: امسال من سرمربی تیم بزرگسالان تیم ملی ساحلی بودم و اکنون هم مدیر فنی تیم نوجوانان هستم که قرار است این تیم به مسابقات 2020 آسیایی برود.

حسن افتخاری گفت: اعتقاد و نگاه من صرف به قهرمانی نبوده است و همیشه نگاه به توسعه داشتم، نگاه به زیاد شدن تیم های باشگاهی و توسعه در سطوح مختلف و در شهرستان ها بوده است.

*برگزاری مسابقات بازیکن، مربی و داور را محک می زند

وی افزود: از این رو سعی کردم اهمیت و توجه زیادی را به برگزاری مسابقات بدهم چرا که مسابقات که برگزار شود محکی برای بازیکن، مربی و داور است و اگر مسابقات برگزار نشود این اتفاق نخواهد بیافت.

افتخاری در پایان گفت: بنا بر این سعی شده تحت مناسبت های مختلف مسابقاتی برگزاری کنیم که یکی از نتیجه های آن این بوده که ئدر مسابقات استعداد های برتر در سال 97 در سالن در هر سه رده اول شدیم و در سال 98 در پسران دوم و در دختران اول شدیم و در ساحلی سوم شدیم.

وی افزود: بین دو تا سه هزار نفر در استان اصفهان در سال در این رشته فعالیت می کنند و در 10 سال اخیر همیشه هیات هندبال اصفهان در کشور اول بوده است؛ این رشته در بین رشته های توپی در اصفهان دارای رتبه بالایی است.

حسن افتخاری با تشکر از اعضای هیات و کلیه افرادی که در فعالیت این هیات کمک می کنند و نقش پررنگی در موفقیت ها دارند و همچنین مدیر کل ورزش و جوانان بیان کرد: یکی از نکاتی که هیات را خوب به پیش برده ارتباط تنگاتنگ با پیشکسوتان این رشته است که مستمر وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × چهار =