صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » حضور اساتید بزرگ موسیقی کشور در دوره های آموزشی و داوری گروه های سرود بسیج اصفهان

حضور اساتید بزرگ موسیقی کشور در دوره های آموزشی و داوری گروه های سرود بسیج اصفهان

معاون فرهنگی سپاه صاحب الزمان(عج) گفت: در سال 98 در زمینه آموزش، داوری آثار و مشاوره گروه های سرود بسیج استان از توان اساتیدی همچون استاد ملک محمد مسعودی و استاد الله دادی و همچنین آهنگسازانی از جمله آقای شاه زیدی و در بخش بانوان هم از خانم نوری استفاده شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

میثم رضوانپور در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به طرح تدوین طرحی پنج ساله برای شناسایی و تشکیل گروه های سرود در پایگاه های بسیج همزمان با تشکیل مرکز آفرینش های هنری در معاونت فرهنگی سپاه صاحب الزمان(عج) استان در 1396، اظهار کرد: بانک اطلاعاتی و مشخصات گروه های سرود در این زمینه تشکیل شده است و گروه ها در سه سطح حرفه ای، نیمه حرفه ای و مبتدی تقسیم بندی شدند.

معاون فرهنگی هنری سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به فراهم کردن زمینه اجرا و دیده شدن گروه ها در برنامه های شاخص، مناسبتی و فضا های عمومی در شهرها گفت: به این منظور دو دوره جشنواره 4 مرحله ای سرود ویژه پایگاه های مقاومت در سال 97و 98 به صورت اردوی یک روزه تربیتی برگزار شد.

وی با اشاره به استفاده از توان اساتید حوزه های مختلف موسیقی برای ارتقاء توانمندی های این گروه ها، عنوان کرد: در سال 98 در زمینه آموزش، داوری آثار و مشاوره از توان اساتیدی همچون استاد ملک محمد مسعودی و استاد الله دادی که در زمینه موسیقی های انقلابی در سطح کشور و در طول سالیان فعالیت های گسترده ای داشتند، همچنین آهنگسازانی همچون آقای شاه زیدی و در بخش بانوان، خانم نوری که در زمینه موسیقی از نظر آکادمیک کارهای زیادی کردند، استفاده شده که روز گذشته در مراسمی از زحمات این عزیزان در طول یک سال گذشته تقدیر شد.

وی ادامه داد: این عزیزان اگر چه در بسیج نیستند، اما روحیه مردمی و بسیجی داشته و به نظام علاقه ای دارند که از کارهای هنری اصیلی که بدون حاشیه انجام شود استقبال می کنند؛ همچنین قول های مساعدی برای سال های آینده نیز از این عزیزان گرفتیم.

رضوانپور با بیان اینکه سال 99، سال آموزشی برای گروه های سرود بسیج خواهد بود، تصریح کرد: در سال 1399، هفت هزار و 100 نفر در قالب 407 گروه که در سطح پایگاه های بسیج استان و سطوح مختلف دسته بندی شدند و آموزش های تخصصی برای ارتقاء سطح کیفی کارها می گذرانند.

معاون فرهنگی هنری سپاه صاحب الزمان(عج) با اشاره به آموزش مربیان و نخبگان این گروه ها که هوش موسیقیایی بالایی دارند، خاطرنشان کرد: صداسازی، آهنگسازی و هر آن چه مربوط به گروه سرود و شعر است در دوره های آموزشی برای این گروه های سرود به کار گرفته می شود تا این گروه ها به استقلال نسبی برسند و بتوانند در سطح پایگاه های بسیج کارهای اولیه ضبط و آهنگسازی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی هنری پشتیبانی حرفه ای از سرودهای پایگاه ها و نواحی را برعهده دارد، گفت: همانند سال های گذشته جشنواره گروه های سرود در سال آینده هم برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 − 7 =