صفحه اصلی » اجتماعی » فوت سالیانه بیش از 17 هزار نفر در تصادفات جاده ای

فوت سالیانه بیش از 17 هزار نفر در تصادفات جاده ای

رئیس پلیس راهور استان با اشاره به اینکه کشور ما یکی از کشورهای پر تصادف است بیان داشت: متاسفانه سالیانه بیش از 17 هزار نفر در اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا محمدی در کارگاه ارتقاء ایمنی و ترافیک که با حضور فرماندهان و کارکنان ارتش استان اصفهان برگزار شد اظهار داشت: در وقوع تصادفات رانندگی 3 عامل خودرو ، جاده و فرهنگ رانندگی نقش اساسی و کلیدی دارند و اگر این 3 مورد ارتقاء یابند میزان وقوع حوادث رانندگی نیز کاهش چشمگیری پیدا می کند.

وی افزود: کشورهای “لیبی” و “تایلند ” از پر تصادف ترین کشورهای دنیا هستند و متاسفانه کشور ما نیز یکی از کشورهای است که میزان وقوع حوادث رانندگی در آن زیاد است.

این مقام انتظامی بیان داشت: در سال 1384 بیش از 27 هزار نفر جان خود را در اثر تصادفات جاده ای از دست دادند که بحمدالله این آمار به 17 هزار در سال 97 کاهش پیدا کرد و امید است این روند کاهشی تداوم داشته باشد.

سرهنگ محمدی تاکید کرد: بیشترین قربانیان تصادفات رانندگی موتورسواران و عابران پیاده هستند که با رعایت توصیه های پلیس و قوانین رانندگی می توان تا حد زیادی این آمار را کاهش داد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آسیب در تصادفات رانندگی موتورسیکلت سواران به سر آنها وارد می شود و اکثر آنها در اثر ضربه به سر فوت می شوند بیان داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای کاهش حوادث رانندگی موتورسیکلت سواران طرحی با عنوان “کلاهی برای زندگی ” را اجرایی کرده است.

محمدی ادامه داد: در این طرح که به صورت استانی برگزار می شود و 8 مرحله آن اجرایی شده به موتورسیکلت سواران کلاه رایگان اهدا می شود و تاکنون بیش از یک هزار کلاه ایمنی نیز اهدا شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: متاسفانه در کشور ما سالیانه بیش از 17 هزار نفر جان خود را در تصادفات جاده ای از دست می دهند به عبارتی دیگر هر نیم ساعت یک نفر در اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهد.

سرهنگ محمدرضا محمدی افزود: هر فردی که در اثر تصادفات جاده ای فوت کند بیش از 90 میلیارد ریال به جامعه خسارت مادی وارد می شود و هر مجروح نیز 250 میلیون تومان خسارت مادی وارد می شود.

وی اظهار داشت: در بررسی های کارشناسی پلیس مشخص شده عواملی مانند عدم توجه به جلو توسط راننده، سرعت غیر مطمئنه و غیر مجاز، حرکت با دنده عقب، عدم رعایت فاصله طولی از مهم ترین عوامل تصادفات رانندگی می باشند.

رئیس پلیس راهور در پایان با اشاره به اینکه در آستانه ایام نوروز و افزاش مسافرت های جاده ای هستیم خاطر نشان کرد: رانندگان از تلفن همراه استفاده نکنند، مراقب پدیده خواب های کوتاه مدت باشند و قوانین رانندگی را رعایت کنند تا انشاءالله حادثه ای ناگوار برای خود و خانواده خود بوجود نیاورند ، همچنین از نصب تجهیزات غیر استاندارد مانند چراغ های گردان ، هدلایت، زنون و دیگر موارد غیر قانونی اکیدا خودداری شود.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد