صفحه اصلی » بین الملل » ارمغان دونالد ترامپ برای هند، اعتراضات در دهلی نو 7 کشته بر جا گذاشت

ارمغان دونالد ترامپ برای هند، اعتراضات در دهلی نو 7 کشته بر جا گذاشت

همزمان با ورود دونالد ترامپ به هند اعتراضات در هند به تصویب قانون جدید اعطای تابعیت به افراد غیر مسلمان 7 کشته و 90 زخمی برجای گذاشت.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۲ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ قانون اعطای تابیعت هندی به افراد غیر مسلمان، قانونی جنجالی است که بر طبق آن دولت هند به شش گروه مختلف که در دوره‌های مختلف تاریخی توسط همسایگان مسلمان خود مورد آزاد و اذیت قرار گرفته‌اند، تابعیت هندی اعطا می‌شود.
دولت هند برای اولین بار این قانون را در سال 2016 مطرح کرد که با مخالفت های شدید مردم این کشور مواجه شد، اما سرانجام پارلمان هند این لایحه جنجالی را در ماه آذر تصویب کرد.

این قانون، ​ضربه جدیدی برای مسلمانان بسیاری به شمار می‌رود که در ایالت آسام زندگی می‌کنند، زیرا در سرشماری اخیر، این افراد به صورت افرادی فاقد هویت تابعیت هند اعلام شدند واین درحالی است که بسیاری از این افراد سال هاست که در هند هستند و در این کشور زاده شده‌اند و تحصیل کرده‌اند.

برهمین اساس اعتراض ها به این قانون از زمان تصویب آن شدت یافته و مردم در دهلی نو هم دست به اعتراض علیه این قانونی که بنا برگفته آن ها خلاف قانون اساسی هند است زدند.

همزمان با استقبال مقام‌های هند از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در حیدرآباد این کشور، روز گذشته دهلی نو شاهد درگیری‌های خشن حامیان و مخالفان این قانون بود.

درگیری‌ها بعد از آن صورت گرفت که بین هزاران نفر از تظاهرات‌کنندگان مخالف قانون اعطای تابعیت هندی و موافقان آن صورت گرفت و نیروهای پلیس هم به رغم استفاده از گاز اشک آور و نارنجک‌های دودزا نتوانست این درگیری‌ها را مدیریت کند و براساس گفته یکی از مقامات هند حداقل هفت نفر کشته و ۹۰ تن زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد