صاحب نیوز

N83297183-72997663

ضدعفونی کردن اماکن گردشگری اصفهان به صورت روزانه/ تاکنون هیچ دستوری برای تعطیلی مراکز گردشگری ابلاغ نشده است

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: ضد عفونی کردن اماکن گردشگری به صورت روزانه انجام می شود؛ تاکنون هیچ دستوری برای تعطیلی مراکز گردشگری در استان با ما بلاغ نشده است.

کدخبر: 994698
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ @ ۱۵:۰۱


فریدون اللهیاری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه طبیعی است که تعداد گردشگران بر اثر ورود کرونا به استان اصفهان کاهش پیدا کند، اظهار کرد: تا 15 اسفند دوره ورود گردشگران خارجی است و در سال های اخیر بیشترین تمرکز بر گردشگران خارجی بوده است و اما با توجه به انفاقی که در چین رخ داد و قطع پرواز ها و تورهای گردشگری از طرف چین لغو شد، گردشگران خارجی و داخلی در استان وجود دارد اما آمار گردشگران خارجی ما را به شدت کاهش یافته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان اصفهان گفت: گردشگران داخلی با توجه هشدارهای برای عدم سفرهای غیر ضروری، کاهش پیدا کرده است؛ اماکن گردشگری استان آمادگی لازم برای سرویس دهی گردشگران را با توجه به تمهیدات توصیه شده را دارند و اقداماتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در حال انجام است.

وی افزود: به تمام افرادی که در حوزه گردشگری استان فعالیت دارند آموزش های لازم داده شده است؛ کارکنان اماکن تاریخی فرهنگی، تاسیسات گردشگری آموزش های لازم داده شده است و دستورالعمل های دانشگاه علوم پزشکی استان را تاکنون عمل کردیم.

اللهیاری با بیان اینکه مراقب های لازم داشتند و رعایت مباحث بهداشتی انجام شود، قبل از ورود کرونا در کشور یک سری پیش بینی ها در حوزه گردشگری را انجام دادیم، تصریح کرد: از زمانی که این بیماری در چین مطرح شده تمهیدات لازم در حوزه گردشگری انجام شده است و و پس از ورود کرونا به کشور این تمهیدات را تشدید کردیم.

وی اضافه کرد: ضدعفونی کردن اماکن گردشگری به صورت روزانه انجام می شود؛ تاکنون هیچ دستوری برای تعطیلی مراکز گردشگری در استان به ما ابلاغ نشده است و فقط به دلیل مصوبه شورای تأمین شهرستان کاشان، مناطق گردشگری این شهرستان تعطیل شد و هیچ مرکزی دیگر تعطیل نشده است.

انتهای پیام/