صفحه اصلی » ورزشی » از سیر تا پیاز شهرآورد نصف جهان

از سیر تا پیاز شهرآورد نصف جهان

شهرآورد اصفهان بدون حضور هواداران در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد و با تساوی یک بر یک پایان یافت

تاریخ انتشار: ۱۹:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ امیر قلعه نویی پس از تساوی یک بر یک مقابل ذوب‌آهن در دربی اصفهان اظهار داشت: تیم ما از نظر روحی و روانی از روز بازی یکشنبه بسیار تحت فشار بود. تیم از ساعت 2 آن روز تا الان از هر نظر تحت فشار است. بحث دوم اینکه از بازیکنان تشکر می‌کنم که خوب بازی کردند. ذوب‌آهن تیم بزررگی است اما بدون ایجاد یک موقعیت به ما گل زد. فوتبال ما را تنبیه کرد و اگر گل نزنید با این اشتباهات گل می‌خورید.

وی گفت: در نیمه دوم بازی خوبی نبود شاید به این خاطر که تماشاگر حضور نداشت. ما روی اشتباهات بچه‌گانه خطا دادیم وقتی بازیکنان کار به این سادگی را نمی‌توانند انجام دهند باید هم 2 امتیاز را از دست بدهیم.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه این تساوی‌ها به ضرر سپاهان می‌شود آیا حسینی انتظارات را برآورده کرد یا خیر، گفت: نه یک تیم و نه یک بازیکن، نمی‌توان 30 بازی را یک مدل انجام دهد. چند بازی روز خوب است چندبازی هم بد. حسینی هم در این مسابقه بد نبود. شما ببینید تعویض‌های ما هجومی و رو به جلو بود مهاجم نیاوردیم که هافبک دفاعی اضافه کنیم. شاید یک روز هم حسینی در حد و اندازه خودش نباشد.

قلعه‌نویی در مورد اینکه اشتباهات سپاهان زیاد شده چه راهکاری برای آن دارید، گفت: مگر می‌شود فوتبال بدون اشتباه باشد. همانطور که موقعیت ایجاد می‌کنید اشتباه هم می‌کنید. تیم‌های بزرگ هم به همین شکل هستند. پینگ‌پنگ یا والیبال نیست. اشتباهات ما یکی مقابل السد بود و یکی هم همین بازی. وقتی ارسال 30 -40 متری پفکی تبدیل به خطا می‌شود دیگر نمی‌توان چیزی گفت. واقعیت فوتبال داخل زمین است. 2-3 بازیکن ما به خصوص یکی از هافبک‌ها در این مسابقه خیلی ضعیف بودند.

وی در مورد اینکه رقابت‌های آسیایی تعطیل شده آیا این کار در لیگ به شما کمک می‌کند یا خیر، گفت: ما زیر نظر AFC هستیم. آنها مسابقات را تعطیل می‌کنند. بازی‌ها یا بدون تماشاگر یا تعطیل می‌شود. در ایتالیا هم در جنوب این کشور بازی با تماشاگر بود و در شمال آن تعطیل. نمی‌دانم مسئولان ما چه اصراری دارند که مسابقات برگزار شود.

وی افزود: عوامل اجرایی، بازیکنان، مربیان و خبرنگاران مگر انسان نیستند چه کسی باید پاسخگو باشد. مرحوم الهام شیخی که فوت کرد به خاطر اطلاع‌رسانی دیر بود. جایی که باید قرنطینه می‌شد و پروازها لغو می‌شد این کار صورت نگرفت. حس می‌کنم انسان‌ها برای‌شان مهم نیستند و فقط کار خودشان را دنبال می‌کنند. اگر ادعای فوتبال دارید AFC هم بازی‌ها را تعطیل کرد چرا الگوبرداری نکردید.

سرمربی سپاهان در مورد وضعیت کی‌روش استنلی گفت: او به بازی رسید اما ریسک نکردیم. محمد ایرانپویان هم مشکلش برطرف شده است. مشکلات ما گل نزدن است و وقتی نزنید یک گل بچه‌گانه هم می‌خورید.

قلعه‌نویی در مورد ذوب آهن گفت:‌ ذوب‌آهن تیم بزرگی است و ما همیشه به آن احترام می‌گذارم فکر می‌کنم در این بازی پیام نیازمند دروازه‌بان ما اصلاً به زمین نخورد. اما گلر آنها روز خوبی داشت و یک موقعیت صددرصد را هم گرفت.

وی در مورد اینکه سپاهان دو نیمه متفاوت داشت، گفت: ما در نیمه دوم هم موقعیت داشتیم اما همانطور که گفتم گلر آنها روز خوبی را سپری کرد و می‌توانستیم از موقعیت‌های نیمه دوم هم گل بسازیم. اشتباه ما این بود که خط هافبک با تجربه ما توپ‌های زیادی لو داد. این دیگر تقصیر من قلعه‌نویی نیست. ما در 5 دقیقه آخر توپ‌های زیادی را از دست دادیم.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه وضعیت محسن‌الغسانی بازیکن اردنی این تیم چطور بود، گفت: شما ببینید تیم‌های بزرگ چقدر بازیکن خارجی می‌گیرند و تعویض می‌کنند. این بازیکن از سطح به ارتفاع آمده و به زمان نیاز دارد. ما روزی به مشکل خوردیم که عزت پورقاز و سعید مهدی‌زاده را از دست دادیم. اما آنقدر گفتند نظم دفاعی که سه نفر از بازیکنان ما مصدوم شدند اگر ساختار دفاعی‌مان حفظ می‌شد دیگر این اشتباهات بچگانه را نداشتیم.

*شاگردانم مثل شیر جنگیدند/در 30 دقیقه پایانی سپاهان را در زمین ندیدیم

میودراک رادولوویچ پس از تساوی یک بر یک مقابل سپاهان اظهار داشت:  بازی خیلی سختی برای تیم ما بود. یکشنبه بازی سختی با استقلال داشتیم و سپاهان بازی نداشت. تایم کافی برای ریکاوری نداشتیم و این مسئله مهمی بود. اگر بازی را دیده باشید اینطور تصور می‌کند که آنها ریکاوری نداشته باشند. چون ما سر زنده تر در نیمه دم بازی کردیم. زود گل خوردیم و بازی برایمان سخت شد.

وی افزود:‌ در نیمه دوم مسابقه شرایط کاملاً تغییر کرد و توپ را به خوبی تصاحب کردیم و سه تا شانس مسلم گلزنی داشتیم. پنالتی اول هم صددرصد درست بود. همه دیدند غیر از داور که نمی‌دانم چرا نگرفت. ما در دیدار با استقلال هم به خاطر اشتباه داوری گل خوردیم.

رادولوویچ گفت: اگر پنالتی ما گرفته می‌شد، می‌توانستیم حتی پیروز شویم. سرپرست باشگاه باید با فدراسیون صحبت کند که چرا داوری‌ها برای ذوب‌آهن به این شکل است. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که مثل شیر جنگیدند و مستحق بهترین‌ها بودند. پنج بازی خوب انجام دادیم و با این سبک بازی و روندی که در پیش داریم در 9 بازی دیگر هم عملکرد خوبی خواهیم داشت.

وی در مورد اینکه سجاد آقایی را از استقلال گرفتید اما چرا به او بازی نمی‌دهید، گفت: بهتر است در مورد این بازی صحبت کنید او بازیکن مستعدی است و آینده خوبی دارد. تمام بازیکنان شانس بازی دارند. ما همه را آنالیز می‌کنیم و بهترین‌ها بازی می‌کنند. او با 20درصد آمادگی بدنی در تمرینات حاضر شد من هر روز با بازیکنان حرف می‌زنم و در نهایت 11 نفر انتخاب می‌شوند. او باید مرا متقاعد کند که مستحق بازی است.

سرمربی ذوب‌آهن در مورد اینکه محمدی مدیرعامل ذوب‌آهن گفته بود عیار شما در دیدار با سپاهان مشخص می‌شود آیا این عیار را نشان دادید یا خیر، گفت: همانطور که گفتم ما یکشنبه بازی کرده بودیم و سپاهان استراحت داشت اما با این شرایط کاملاً راضی هستم به خصوص در نیمه دوم. من کار داوری نیست اما در چهار روز گذشته از داوری ضربه خوردیم. امتیاز بیشتری نتوانستیم به دست بیاوریم.

رادولوویچ در مورد اینکه قلعه‌نویی گفته است ذوب‌آهن فقط یک موقعیت داشت، افزود: قلعه‌نویی از 11 سال پیش می‌شناسم او مربی خوب و جنتلمنی است اما من بازی را طور دیگری دیدم. ما پنالتی داشتیم و چند موقعیت دیگر هم خلق کردیم اما موقعیت آنها چه بود؟ نمی‌خواهیم در مورد تیم حریف صحبت کنم اگر پنالتی اول گرفته می‌شد نتیجه تغییر می‌کرد. ما در 30 دقیقه دوم سپاهانی را در زمین ندیدیم

* تساوی در شهرآورد عادلانه بود/ بهتر است لیگ را تعطیل کنند

قاسم حدادی‌فر پس از تساوی یک بر یک برابر سپاهان در شهرآورد فوتبال اصفهان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چند روز پیش بازی سختی برابر استقلال داشتیم و برای دیدار با سپاهان نیز شرایط سختی داشتیم. چند بازیکن ما مصدوم بودند که به زور به این بازی رسیدند و با توجه به شیوع کرونا، بازیکنان استرس زیادی داشتند و بهتر این بود که این دیدار لغو می‌شد.

وی افزود: به هم‌تیمی‌های خود تبریک می‌گویم چون واقعاً شجاعانه بازی ‌کردند. در دقایقی از نیمه اول بازی را از دست دادیم اما در کل تساوی عادلانه بود. امیدوارم در بازی‌های بعدی بهتر نتیجه بگیریم و جایگاه تیم را بهبود ببخشیم.

کاپیتان تیم فوتبال ذوب‌آهن در پاسخ به اینکه آیا این باشگاه درخواستی برای لغو مسابقات داشته یا خیر، گفت: فکر می‌کنم تمام باشگاه‌ها این کار را انجام داده‌اند اما اصرار داشتند که بازی‌ها انجام شود. در نهایت نباید همه چیز را فدای فوتبال کنیم و باید سلامت بازیکنان و دیگران را هم در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: فوتبال بدون تماشاگر هیچ هیجانی ندارد و دیدار امروز مثل یک بازی تمرینی بود. مردم باید به ورزشگاه‌ها بیایند و مسابقات را ببینند اما با شرایط فعلی فکر می‌کنم اگر لیگ را تعطیل کنند بهتر است. به نظر من فوتبال بازی کردن به هر قیمت زیبا نیست.

حدادی‌فر درباره اینکه سپاهان در فصل گذشته با از دست دادن پنالتی در شهرآورد اصفهان به نوعی قهرمانی را از دست داد و امروز هم با تساوی متوقف شد، بیان کرد: سپاهان را دوست دارم چون هم تیم خوبی است و هم تیم شهرم است. دوست داریم این تیم در کورس قهرمانی باشد، ولی ما فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنیم و به دلیل شرایط خود در جدول باید بیشتر از اینها تلاش کنیم. امروز هم واقعاً برای برد به زمین آمده بودیم ولی در نیمه اول روی یک صحنه غافلگیر شدیم و گل خوردیم و داشتیم بازی را از دست می‌دادیم که در نهایت بازی را مساوی کردیم. برای سپاهان هم آرزوی موفقیت دارم.

وی اضافه کرد: در یک صحنه از بازی باید فیرپلی را رعایت می‌کردم و شاید بهتر بود که توپ را به اوت می‌فرستادم. از این بابت از امیر قلعه‌نویی عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم من را ببخشد.

حواشی بازی:

* پیش از شروع بازی هر 2 تیم با حضور در زمین فولادشهر خود را گردم کردند؛ سپاهانی‌ها لحظاتی را برای ضربه به سمت دروازه اختصاص دادند.

* جواد محمدی، مدیر عامل باشگاه ذوب‌آهن در ورزشگاه فولادشهر حضور دارد و قبل از بازی با ناظر داوری این دیدار صحبت می‌کرد.

* همان‌طور که از قبل اطلاع رسانی شده بود، این دیدار به دلیل پیشگیری از شروع کرونا بدون حضور هواداران برگزار شد.

* بازیکنان سپاهان با تصویری از یکی از هواداران خردسال سپاهان که درگذشته بود، وارد زمین شدند.

* پیش از شروع بازی رادولوویچ و کادر فنی ذوب‌آهن به سمت نیمکت سپاهان رفتند و با امیر قلعه‌نویی خوش و بش کردند.

* تمام بازیکنان ذوب‌آهن به سمت نیمکت سپاهان و امیر قلعه‌نویی رفتند؛ بازیکنان و کادر داوری نیز در ابتدای بازی با یکدیگر دست ندادند.

* ناظر بازی و اکثر عوامل برگزاری بازی با دستکش و ماسک در ورزشگاه فولادشهر حضور دارند.

* مسعود تابش مدیر عامل سپاهان و نیکفر رئیس هیأت مدیره سپاهان در ورزشگاه فولادشهر حضور دارند و از نزدیک بازی را مشاهده می‌کنند.

* هادی محمدی مدافع ذوب‌آهن که به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست داده است در جایگاه ویژه ورزشگاه فولادشهر نشسته است.

* مهدی کیانی بازیکن سپاهان در این دیدار بازوبند کاپیتانی سپاهان را به محمدرضا حسینی داده است.

* سپاهان توسط محمد محبی در اواسط نیمه اول به گل رسید اما داور بازی گل را به دلیل آفساید مردود کرد.

* در نیمه اول اکثر عکاسان خبری پشت دروازه ذوب‌آهن نشسته بودند تا گلزنی سپاهانی‌ها را به ثبت برسانند.

* پس از این‌که سوت پایان نیمه اول زده شد، سروش رفیعی به سمت امیر قلعه‌نویی رفت و با وی صحبت کرد.

* سرمربیان 2 تیم از ابتدای بازی به صورت ایستاده و از کنار زمین بازی را نظاره و نکات فنی را به بازیکنان منتقل می‌کنند.

* با وجود این‌که این دیدار باید بدون تماشاگر برگزار می‌شد، تعدادی تماشاگر در قسمت ویژه ورزشگاه فولادشهر جضور دارند.

* با تعویض محمدرضا حسینی در نیمه دوم بازی، بازوبند کاپیتانی سپاهانی به مهدی کیانی رسید.

* در دقیقه 73 و بعد از این‌که سپاهان توسط کیانی و تحت فشار توپ را از دست داد، امیر قلعه‌نویی به شدت ناراحت شد و به صورت خود زد.

* بعد از این‌که صحنه مشکوک به پنالتی برای ذوب‌آهن در محوطه جریمه سپاهان رخ داد، کادر فنی و مدیر عامل ذوب‌آهن به شدت به داور اعتراض کردند.

* پس از اعلام پنالتی به سود ذوب‌آهن در دقایق پایانی، امیر قلعه‌نویی به شدت ناراحت شد، شایان مصلح نیز نسبت به این پنالتی واکنش نشان داد.

* پس از پایان بازی سعید الهویی مربی سپاهان با سرپرست ذوب‌آهن درگیری لفظی پیدا کرد.

* مسعود ابراهیم‌زاده بازیکن ذوب‌آهن که مصدوم شد، پس از پایان بازی با برانکارد به رختکن فرستاده شد

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد