صفحه اصلی » اجتماعی » طب سنتی درباره کرونا چه می گوید؟

طب سنتی درباره کرونا چه می گوید؟

متخصص طب سنتی به تشریح گیاهان دارویی و ویتامین مفید در این روزها پرداخت.

تاریخ انتشار: ۰۶:۳۸ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۵

محمد مظاهری در گفتگو با صاحب نیوز در تشریح پیشگیری از بیماری کرونا بیان کرد: با رعایت نکات ایمنی و ادامه زندگی روزمره می توانیم این روزها را پشت سر بگذاریم؛ برخی از گیاهان دارویی مانند آلوئه ورا، سرخارگل و هلیله جات که در طب سنتی به عنوان مقویات سیستم ایمنی مطرح شده است، ممکن است توسط برخی از همکاران و داروخانه ها هم توصیه شود که استفاده کردن از آن بلامانع است.

مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه استفاده بیش از حد مکمل های شیمیایی مانند روی و ویتامین C توصیه نمی شود، ادامه داد: برخی افراد ممکن است که ذخایر کافی داشته باشند و باید متناسب با نیاز خود مصرف کنند؛ اما اگر کمبود ویتامین D دارند، می بایست دو هفته یک بار قرص ویتامین دی 50 هزار را مصرف کند.

متخصص طب ایرانی افزود: این افراد مصرف روزانه 1 هزار تا 5 هزار واحد با توجه به نیاز را باید در دستور کار قرار دهند و کمبود ویتامین دی فرد را مبتلا به یک سری بیماری ها می کند؛ این نکات راحت و آسانی است و نیاز به فرآیند های پیچیده و سختی نیست.

وی در پایان اظهار کرد: اکثر بیماری های ویروسی سرد زیست هستند و با دمای سرد ماندگاری و استحکام و فرآیندهای شیمیایی که در بدن انجام می دهند، بیشتر می شود؛ به نظر می آید با شروع فصل گرما، اغلب بیماری های ویروسی و البته کرونا هم کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد