صفحه اصلی » بین الملل » همراهی رژیم صهیونیستی با ترکیه برای شوک مصنوعی به تروریست ها/ همه چشم ها به نشست مشترک دوخته شده است

همراهی رژیم صهیونیستی با ترکیه برای شوک مصنوعی به تروریست ها/ همه چشم ها به نشست مشترک دوخته شده است

حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه در ساعات اولیه بامداد امروز، ابتدا در شهر حمص در مرکز سوریه و دقایقی بعد در جنوب غربی حومه استان قنیطره که در جنوب این کشور واقع است، صورت گرفت که با واکنش پدافند سوریه همراه بود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ ارتش سوریه با بازپس گیری شهر راهبردی سراقب دستاورد بزرگی را به ثبت رساند، چنانکه اینک به مرحله جدیدی در تامین امنیت جهت غربی جاده بین المللی حلب ـ دمشق منتقل شد.

براساس نظر کارشناسان، آزادسازی سراقب اهمیت زیادی دارد؛ این شهر خواه برای نیروهای سوریه و یا برای گروههای تروریستی یک تکیه گاه به شمار می آید و از لحاظ راهبردی نیز بسیار حائز اهمیت است.

همین امر موجب شده رژیم صهیونیستی هم بار دیگر در حمایت از تروریست های حاضر در سوریه وارد عمل شود و با زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی به بخشی از خاک سوریه حمله کند.

حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه در ساعات اولیه بامداد امروز، ابتدا در شهر حمص در مرکز سوریه و دقایقی بعد در جنوب غربی حومه استان قنیطره که در جنوب این کشور واقع است، صورت گرفت.

از سوی دیگر، منابع خبری رسمی سوریه بدون اشاره به عامل حمله هوایی به شهر حمص اعلام کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه با اهداف متخاصم مقابله کرده است.

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش «انصارالله» در همین ارتباط در توییتر خود نوشت: ترکیه ، شمال سوریه و اسرائیل جنوب آن را بمباران می‌کند و هدف، یکی است: هدف قرار دادن ارتش سوریه به نفع افراد مسلح اخوان و القاعده.

وی ادامه داد: اگر سوریه، اسرائیل را به رسمیت می‌شناخت و از مسأله فلسطین شانه خالی می‌کرد ،آیا باز هم هدف بمباران ترکیه، اسرائیل و آمریکا قرار می گرفت؟

پیشروی در زمان بحران ها و رویدادهای بزرگ که یکی از راهبردهای اصلی صهیونیست ها در مقابل با مخالفان خود بوده است و در زمان برپایی بازی های جام جهانی و المپیک نیز اتفاق افتاد است، این بار و همزمان با بحران کرونا با کمک ترکیه در حال پیگیری است که نتیجه عکس برای آن ها داشته است.

به نظر می رسد ترکیه خود را در باتلاق ادلب گرفتار می بیند و همه امید این کشور به روسیه برای رهایی از این منجلاب است.

با این وجود قبل از نشسست سه جانبه، پیام های روشنی مطرح شد؛ این پیام ها عبارتند از استقرار پلیس نظامی در سراقب است. همچنین ارتش سوریه این منطقه را یک منطقه نظامی اعلام کرد و روسیه نیز تاکید کرد که به تصمیم ارتش سوریه و هشدارش به آنکارا پایبند است.

حال کارشناسان منتظر خروجی نشست ترکی، روسی و سوری هستند تا آینده این منطقه را رقم بزند.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99