صفحه اصلی » بین الملل » بازتاب های منطقه ای حضور سردار قاآنی در سوریه/ نگرانی ها در قلب تل آویو شدت گرفت

بازتاب های منطقه ای حضور سردار قاآنی در سوریه/ نگرانی ها در قلب تل آویو شدت گرفت

سفر سردار قاآنی که ابتدای هفته جاری رسانه ای شدغ بازتاب هایی در منطقه داشت؛ بازتاب هایی که بخش از آن از افزایش نگرانی ها در تل آویو خبر می دهد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سفر سردار قاآنی، فرمانده سپاه قدس ایران به سوریه که در ابتدای هفته جاری رسانه ای شد، بازتاب های زیادی در رسانه های منطقه ای به همراه داشت.

این سفر به دلیل آنکه اولین سفر رسمی پس از شهادت سردار سلیمانی توسط گروه تروریستی سنتکام به شمار می رود و بر تداوم سیاست های این نیروهای بین المللی در قبال آمریکا و دیگر نیروهای خارجی در منطقه تاکید دارد دارای اهمیت است؛ از طرفی به برخی گمانه زنی ها مبنی بر کاهش حضور سپاه قدس در منطقه پس از ترور فرمانده این نیرو پایان داد.

روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن -نزدیک به قطر در تحلیل این سفر اینگونه نوشت: مناطق مورد بازدید سردار قاآنی شامل جبهه‌هایی از منطقه «کاهش تنش» در استان ادلب هم می‌شود. سفر او به بخش‌هایی از غرب و جنوب استان حلب، استان ادلب، استان حماه و لاذقیه پیامی روشن بر اصرار ایران و تأکید بر ثبات حضور پرقدرت در سوریه و جبهه‌های شمالی نبرد است بخصوص بعد از آنکه برخی بعد از ترور قاسم سلیمانی دچار تردید شده بوده‌اند که این ثبات کاهش می‌یابد یا خیر.

العربی الجدید همچنین نوشت، زمان ترور شهید سلیمانی برخی معتقد بودند که حضور ایران در سوریه کاهش می‌یابد و می‌گفتند که آمریکا برای تضعیف حضور سپاه پاسداران و گروه‌های وابسته به آن در سوریه تلاش خواهد کرد اما روشن است که ایران کاملا عکس این خط را در پیش گرفته و حضورش را بیشتر و بیشتر می‌کند و هیچ توجهی به تهدیدها یا برخی انتظارات ندارد.

این روزنامه عربی همچنین در بخشی از مقاله پیرامون تهدید آمریکا توسط فرمانده سپاه قدس اشاره به باز شدن درهای جهنم برای آمریکا در منطقه کرد.

«رون بن یشای» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» هم اعتراف کرد، اسرائیلی‌ها پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران پیش‌بینی کرده بودند که ایرانی‌ها در فعالیت‌هایشان در سوریه بازنگری کنند اما اکنون مشخص شده که فعالیت‌های نیروی قدس با همان شدت در زمان حیات سپهبد سلیمانی ادامه دارد.

بن‌یشای سپس اذعان کرد: عملیات ایران با همکاری نظام سوریه منجر به از بین رفتن آرزوهایی شده که در اسرائیل در پی ترور سلیمانی حدود دو ماه پیش به وجود آمده بود.

به نظر می رسد علی رغم دفاع دوباره رئیس پنتاگون از ترور شهید سلیمانی، آمریکا به هیچ یک از اهداف خود در این ترور دست نیافته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99