صفحه اصلی » اجتماعی » آمارهای کرونایی؛ بهانه ای برای مطرح شدن یا پاس گل به آن طرفی ها

آمارهای کرونایی؛ بهانه ای برای مطرح شدن یا پاس گل به آن طرفی ها

آمارهای بی اساس که هر از گاه یک مسئول که اطلاعاتی در این زمینه ندارد یکی از چالش ها پیرامون کرونا در استان است که این افراد در واقع با بیان های خود بحران را قوی تر می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ کرونا این روزها بحث داغ و بحرانی است که کمتر کسی است که نسبت به اخبار این ویروس بی تفاوت باشد؛ ویروسی که حال در قلمروگشایی است و از آسیای دور حرکت را شروع کرده و کشور به کشور و نقطه به نقطه به جلو می رود و متأسفانه کشور ما را هم تحت شعاع قرار داده است.

با وجود ابن که اقداماتی که انجام گرفت روز به روز بر تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور ما افزوده شد و استان به استان آمارها موجی از نگرانی را ایجاد کرد؛ استان اصفهان نیز در این میان سهم قابل توجه از مبتلایان را به خود اختصاص داد. مبتلایان کرونا در اصفهان در حالی که روز به روز بیشتر می شوند که البته عدد ها و آمار به خوبی نشان می دهد در این استان کاشان سهم قابل توجه تری را به خود اختصاص داده است.

مهمان ناخوانده ای که در استان ما عرض اندام می کند هیولایی چند سر است که یکی از سرهای آن میکروبی است که کمتر از 3 درصد قربانی می گیرد اما سر بزرگتر این بیماری بُعد روانی است که باعث ترس و اضطراب و در پی آن کُنش های روانی فرد و همچنین کاهش قدرت ایمنی بدن را در پی دارد. یکی از عوامل تأثیرگذار در شفافیت وضعیت بیماری کرونا در کشور آمارها پیرامون این بیماری است؛ آمارهایی که وضعیت کشور را مشخص می کند و همچنین آلارم های هشدار را به خوبی صدا در می آورد، این آمارها یک زنگ خطر است که نباید به آن به عنوان ایجاد رعب در بین مردم نگاه کرد بلکه بیان یک واقعیت برای کنش های رفتاری مردم است که به نظر لازم و ضروری و حتی در رفتار عموم تأثیر گذار است.

این آمارها اهمیت زیادی را در این وضعیت هشدار به خود اختصاص می دهد و بسیاری از برنامه های سازمان یافته دولتی و بسیاری از برنامه های خودجوش مردمی و بایدها و نبایدهای مردمی از این آمارها نشئت خواهد گرفت. در کشور و استان ما اعلام آمار به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شده است، ارگانی که بیشترین تماس را مجموعه هایش با این بیماری دارد و سخنگوی دانشگاه ها هر روز این آمارها را در اختیار مردم قرار می دهند. با توجه به ظرفیت های محدود در هر استان و نیازهایی سخت افزاری و نرم افزاری که باید در اختیار بگیرد حتما باید آمار واقعی ارائه کند بنابراین این آمار با تکیه ترین آمار در این بیماری ایت؛ علاوه بر این که بیان این آمار توسط این دانشگاه یک الزام قانونی به شمار می رود.

اهمیت این آمارها به اندازه ای است که در جنگ روانی دشمنان از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به نظام نخواهند گذشت و به کلید واژه ها دقت دارند و تولیدات ساختگی و سانسورهای خبری آن ها که با اکانت های فیک با حجم قابل توجهی در حال نشر و بازنشر است، در واقع درست این آمار را نشانه رفت. تیرهایی بر آمار که قرار است دو صید برای آن ها به بار بیاورد اولین صید از این آمارها که یک سناریو کشته سازی و افزایش در تعداد است که  باید در بین مردم رعب ایجاد کند و هدف دوم بی اعتمادی به آمارهایی است که توسط مراجع رسمی نظام اعلام می شود.

در این میان شاید لقمه آماده تری از این نشود برای این دشمنان آماده کرد که در کشور چند صدایی و آمارهای مختلف از مسئولان مختلف به گوش برسد؛ مسئولانی که در حیطه وظایف خود پاسخگو نیستند و اعداد و ارقام از عملکرد خود را در حیطه خود را ندارند اما در کرونا آمارها را به نقاب مردم خواهی بیان می کنند. اما در اصفهان هم شاهد این اتفاق بودیم و نه در فضای مجازی و نه در شیطنت اکانت ها و نه در دستاورد دشمن بلکه به صورت کاملا رسمی این اتفاق افتاد در یکی از این موارد فرماندار کاشان در یک برنامه تلویزیون از یک آمار عجیب سخن گفت. آماری که خیلی زود تکذیب شد اما بدون شک یک پاس گل برای دشمن از سوی این فرماندار و دیگر مسئولانی که بدون اینکه اطلاعات لازم برای اظهار نظر را داشته باشند، رقم خورد.

فرماندار، بدون شک به عنوان سکان دار مدیریت بحران به جای اینکه آنچه را در کاشان اتفاق افتاده که بخشی از آن از سوء مدیریت وی بوده بپذیرد و با راهکارها و تلاش جهادی در پایان این بحران کمک کند این بار در سطح کشور خود یک بحران جدید و یک لقمه آماده برای دشمن ایجاد می کند. آمارهای بی اساس که هر از گاه یک مسئول که اطلاعاتی در این زمینه ندارد یکی از چالش ها پیرامون کرونا در استان است که این افراد در واقع با بیان های خود بحران را قوی تر می کنند.

به نظر می رسد مردم باید آمارها را از ارگان ها و اشخاص مربوطه دنبال کنند و البته بحران زایی در بحران برخی مسئولان نکته فراموش شدنی نباید باشد و با آن ها برخورد شود چرا که در این صورت بین دشمن و مسئول فرقی نیست چرا که هر دو از این آب در حال صید منفعتی خود هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد