صفحه اصلی » اقتصادی » سیر تا پیاز تنفس سه ماهه پرداخت وام ها

سیر تا پیاز تنفس سه ماهه پرداخت وام ها

در این خبر به جزئیاات تنفس سه ماه پرداخت وام ها پرداخته شده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حسینی در گفت و گو برنامه رادیویی در مورد خبری که برای عدم پرداخت اقساط وام ها منتشر شد اما بانک ها اخطار عدم پرداخت داده و یا از ضامن کم می کنند ، اظهار کرد: مصوبه شورای پول و اعتبار مربوط به 15 اسفند ماه است.

رئیس یکی از بانک های کشور تصریح کرد: اگر این صحبتی که مشتریان مطرح می کنند قبل از این تاریخ است شامل این بخشنامه نمی شود.

وی با بیان اینکه این ابلاغ بانک مرکزی به بانک ها نیز اعلام شده است ، افزود: حال برخی گلایه مند هستند که چرا برای عدم پرداخت قسط اسفند اخطاریه دریافت کردند که باید در جواب گفت این اخطار مکانیزه و سیستمی است.

حسینی گفت: در بخش نامه بانک مرکزی دو مطلب دیده شده است؛ یکی اینکه بدهی های که قبل از اول دی است شامل این بخشنامه نمی شود و همین طور این بخشنامه اقساط اسفند، فروردین و اردیبهشت را شامل می شود.

وی افزود: هنوز خیلی از این اقساط سررسید نشده است که در مورد چرایی و چگونگی آن بحث داشته باشیم.

حسینی در مورد اینکه برخی از مشتریان بانک ها بیان می کنند که برای اقساط اسفند نیز اخطاریه دریافت کردند، گفت: بسیاری از بانک ها بخشنامه را دریافت کردند اما برخی از بانک ها تا سلسسله مراتبی بخش نامه به آن ها ابلاغ شود چند روزی طول خواهد کشید.

رئیس یکی از بانک های کشور در مورد سقف تراکنش ها  تصریح کرد: در مورد سقف تراکنش ها زیر ساخت ها آماده است اما باید فیلترهایی را از لحاظ نرم افزاری بانک ها بردارند که هنوز در برخی بانک ها با توجه به اینکه مدت کمی از ابلاغ آن می گذرد، فرصت انجام پیدا نکرده اند.

وی افزود: اما این اتفاق به زودی خواهد افتاد و به زودی این افزایش سقف به راحتی انجام خواهد شد؛ در حال حاضر اگر مثلا شما 7 میلیون کارت به کارت انجام دادید 3 میلیون ما به تفاوت آن اتفاق نمی افتد که این هم یک مشکل نرم افزاری است.

حسینی در مورد اینکه اول بخش نامه و خبر ی منتشر می شود و بعد زیر ساخت های آن آماده می شود، گفت: شرایط در حال حاضر شرایطی خاص است و این مشکل نرم افزاری است و شرکت های طرف قرار داد باید دیتا و پیش فرض آن را اصلاح کنند که طبیعتاً یکی دو روز زمان می برد.

به گزارش صاحب نیوز؛ در تازه ترین اعلام بانک مرکزی برخی مشاغل خاص در لیست این تنفس سه ماه برای پرداخت قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد