صفحه اصلی » اجتماعی » میزان مخلوط کردن آب و وایتکس برای ضدعفونی کردن دست و سطوح

میزان مخلوط کردن آب و وایتکس برای ضدعفونی کردن دست و سطوح

کارشناس بهداشت محیط میزان مخلوط کردن آب و وایتکس برای ضدعفونی کردن دست و سطوح را تشریح کرد.

تاریخ انتشار: ۰۵:۲۸ - یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۵

حسین صفاری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه مردم  با توجه به ایام پایانی سال توصیه های مسئولان بهداشتی را جدی بگیرند و از رفت و آمد جداً پرهیز کنند، اظهار کرد: تجمعاتی که در بازارها و در سطح شهر می بینیم متأسفانه برخی ها سهل انگاری می کنند و این ویروس و بیماری را جدی نمی گیرند.

کارشناس بهداشت محیط گفت: این سهل انگاری ها می تواند خطرآفرین باشد و ایام نوروز و سال جدید را برای برخی ها به کام تلخ بکشاند؛ ویروس کرونا جدی است و می تواند به راحتی مردم را درگیر کند.

وی افزود: از طرفی هم پیشگیری در این بیماری راحت تر و آسان تر از درمان آن است؛ مردم نباید در محل های تجمع حضور داشته باشند و باید در خانه بمانند و اگر نیاز به رفتند به بیرون بود با تمهیدات بهداشتی و مراقبت های لازم این کار انجام شود.

صفاری با توضیح اینکه شهروندان شستشوی دست و استفاده از موادهای ضدعفونی کننده را در دستور کار قرار دهند، بیان کرد: بهترین محلول گندزدا و ضدعفونی که می توانیم در خانه به راحتی تهیه کنیم، محلول آب وایتکس است.

وی خاطر نشان کرد: برای ضدعفونی سطوح، وایتکس را به میزان یک پیمانه در مقابل 9 پیمانه آب و برای ضدعفونی دست ها یک پیمانه وایتکس در مقابل 99 پیمانه آب مخلوط و استفاده کنیم.

این کارشناس بهداشت محیط اضافه کرد: کلیدها و در آسانسور، دستگیرهای ورودی خانه، کلید، موبایل، کفش و شیرآلات آلوده ترین قسمت های خانه قرار دارند که می توان به راحتی با محلول آب وایتکس ضدعفونی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد