صفحه اصلی » تولیدی » توزیع مواد گندزدا ویژه سطوح در میان سازمان ها و مناطق شهرداری

توزیع مواد گندزدا ویژه سطوح در میان سازمان ها و مناطق شهرداری

مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع حدود هزار بسته ماده هیپوکلریت کلسیم جهت تهیه محلول گندزدای سطوح، در میان برخی سازمان ها، معاونت های خدمات شهری و شهرداری های مناطق 15گانه اصفهان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۴

احمدرضا تقی پور در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: یک بسته 30 گرمی هیپوکلریت کلسیم پس از حل شدن در 20 لیتر آب می تواند یک محلول مناسب برای گندزدایی سطوح و با قابلیت کشتن ویروس ها از جمله ویروس خطرناک کرونا تولید کند و به صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: این بسته ها در اوزان استاندارد تهیه شده و در اختیار سازمان هایی از قبیل اتوبوس رانی، تاکسیرانی، نوسازی و بهسازی و معاونت های خدمات شهری قرار گرفته است.

تقی پور با اشاره به این که این محلول صرفاً برای گندزدایی سطوح کاربرد دارد، بیان کرد: برای ضدعفونی سطوح مانند میز، کف، درب ها و … می توان به صورت روزانه این محلول را آماده و استفاده کرد اما 2نکته حائز اهمیت در تهیه این محلول باید مد نظر قرار بگیرد، مورد اول این که نباید برای تهیه آن از آب گرم استفاده کرد زیرا باعث آزاد شدن گاز کلر می شود و مورد دوم این که این محلول باید به صورت روزانه تهیه شود.

وی در مورد غلظت این محلول نیز بیان کرد: هیپوکلریت کلسیم پس از محلول شدن در مقدار آب تعیین شده، محلول یک دهم درصد از این ماده را به دست می دهد که می تواند برای گندزدایی سطوح به طور روزانه مورد استفاده قرار بگیرد.

احمد رضا تقی پور در مورد کاربردهای این محلول نیز توضیح داد: استفاده کنندگان از محلول هیپوکلریت کلسیم باید بدانند این محلول تنها در گندزدایی سطوح کاربرد دارد و نمی تواند برای ضدعفونی دست و بدن و یا گیاهان به کار برده شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد