صفحه اصلی » اجتماعی » متصدیان پمپ بنزین ها موظف به سوختگیری هستند/ راهکار قطع زنجیره کرونا در خانه ماندن است

متصدیان پمپ بنزین ها موظف به سوختگیری هستند/ راهکار قطع زنجیره کرونا در خانه ماندن است

معاون استاندار اصفهان گفت: متصدیان پمپ بنزین ها موظف به سوختگیری هستند و سرنشینان با کارت های بانکی باید هزینه سوخت خود را پرداخت کنند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۷

حجت الله غلامی در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: مردم سعی کنند به بیمارستان ها کمتر مراجعه کنند، تلفن ۳۱۱۳ پاسخگوی مردم درباره سوالات کرونایی است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: مردم قبل از این که برای تشخیص بیماری جایی بروند با ۳۱۱۳ تماس بگیرند و می توانند به سامانه salamat.gov.ir هم مراجعه کنند؛ در این سامانه با ورود مشخصات و تکمیل پرسشنامه افراد راهنمایی می شوند و بعد از این که این مراحل طی شد اگر آثاری از بیماری بود موضوع بستری و مراجعه به بیمارستان پیش می آید.

وی افزود: در سطح استان ۶۸ کلینیک تخصصی فعال شده است که ساعت کاری آن ها ۱۶ ساعته است.

غلامی خاطر نشان کرد: مقرر شد نظام پزشکی و بهداشت و درمان هماهنگ بکنند که متخصصان با بیماران مبتلا به بیماری های خاص ارتباط تلفنی را برقرار کنند تا مجبور به مراجعه حضوری نشوند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا تصریح کرد: راهکار قطع زنجیره شیوع کرونا در خانه ماندن است؛ مراکزی که می توانند بعد از بیمارستان ها به عنوان مراکز شیوع مطرح شوند پمپ بنزین ها هستند، متصدیان پمپ بنزین ها موظف به سوختگیری هستند و سرنشینان با کارت های بانکی باید هزینه سوخت خود را پرداخت کنند.

معاون استاندار گفت: برای مایحتاج عمومی قرار شد کلیه فروشگاه ها حمل رایگان را فعال کنند و برای این که ازدحام جمعیت را در این فروشگاه ها نداشته باشیم قرار شد ساعات کار افزایش پیدا کند تا تراکم جمعیت نداشته باشیم و تا حدود ۱۰ تا ۱۲ شب فعالیت دارند؛ همچنین تلفن ۳۵۵۳ از دیروز برای خرید از فروشگاه های کوثر اختصاص پیدا کرد.

غلامی ادامه داد: در خانه بمانیم و کمتر به سطح شهر مراجعه کنیم و خریدهای غیرضروری را برای فرصت مناسب بگذاریم.

وی با اشاره به عید نوروز هم گفت: همه اماکن اقامتی کاملا تعطیل شده است و هیچ گونه اقامتی نخواهیم داشت؛ اگر موارد مشاهده شد با
۳۲۶۸۱۰۳۴ و ۳۵ میراث فرهنگی تماس گرفته شود و برای این کار با ناجا هم هماهنگ شده است، از طرفی نصب هیچ چادری هم در معابر نخواهیم داشت.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: خودروهای غیر پلاک استانی از سوی دوربین های سطح شهر و ناجا رصد می شوند و تذکرات لازم داده می شود که از سطح استان خارج شوند؛ امیدواریم با این توصیه ها اولا خودمان رعایت کنیم و شهر را خلوت کنیم و در خانه بمانیم.

غلامی بیان داشت: برای مسافران هیچ گونه امکانات پذیرایی نداریم و نباید اصفهان سفر کنند؛ در مبادی ورودی استان اگر موارد مشکوکی مشاهده شد آن فرد ۱۴ روز قرنطینه می شود، پس سفری به اصفهان نداشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد