صفحه اصلی » سیاسی » ماجرای خون های آلوده از سمت فرانسه را فراموش نمی کنیم

ماجرای خون های آلوده از سمت فرانسه را فراموش نمی کنیم

ابوالفضل ابوترابی درباره ورود پزشکان بدون مرز به اصفهان گفت: مسئولان فرانسه و آلمان بهتر است به داد کشورهای خودشان برسند و اگر می خواهند کاری بکنند تحریم دارویی را بردارند؛ ما ماجراهای خون های آلوده از سمت فرانسه را فراموش نمی کنیم.

تاریخ انتشار: ۰۰:۰۱ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۱/۵

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با صاحب نیوز پیرامون ورود پزشکان بدون مرز به اصفهان برای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا بیان کرد: ما به شدت با این موضوع مخالف هستیم؛ آلمان و فرانسه در حال حاضر خودشان دچار بحران کرونا هستند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این کشورها خودشان از لحاظ تعداد مبتلایان و مرگ و میرها جلوتر از ایران قرار دارند و ما هیج نیازی به کمک های پزشکی آن ها نداریم.

وی افزود: آن ها اگر تجربه ای دارند و یا دارویی کشف کردند در اختیار پزشکان ایرانی قرار بدهند و اگر قرار بر تبادل تجارب است نیازی به حضور فیزیکی وجود ندارد؛ کادر دلسوز پزشکی ما که مردم خیلی به آن ها اعتماد دارند بسیار بهتر از فرانسوی ها و آلمانی ها هستند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان فرانسه و آلمان بهتر است به داد کشورهای خودشان برسند و اگر می خواهند کاری بکنند تحریم دارویی را بردارند؛ ما ماجراهای خون های آلوده از سمت فرانسه را فراموش نمی کنیم؛ وزیر خارجه فرانسه که خیلی در برجام کارشکنی کرد در قضیه خون های آلوده نقش داشت، پس ما اصلاً به آن ها اعتماد نداریم.

ابوترابی خاطر نشان کرد: صحبت های دیروز رهبری درباره امریکا به همه قابل تعمیم است؛ بعد از برجام یکی از مشکلات ما همین تیم های فرانسوی و آلمانی بودند که به ایران آمدند و درباره صنایع و توان ما جاسوسی کردند و همه این کارها به اسم سرمایه گذاری بعد از برجام صورت گرفت.

وی ادامه داد: آن ها از فرانسه آمدند و به اسم توتال قرارداد بستند و اطلاعات مهم ما در پارس جنوبی ۱۱ را از کشور بیرون بردند؛ برای خودروسازی به نام پژو قرارداد بستند و سایت خودروسازی کاشان با همین قراردادها دچار مشکل شد.

نماینده مردم نجف آباد تصریح کرد: ما فقط از فرانسوی ها ضربه نخوردیم؛ این را هم فراموش نمی کنیم که آلمان چقدر بمب شیمیایی در زمان جنگ به صدام داد و بر علیه ما استفاده شد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: این ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و در قالب جاسوسی و یا تهیه گزارش عمل می کنند؛ درست مانند بعد از برجام که به نام صنعتگر و سرمایه گذار آمدند؛ الآن هم می خواهند همین کار را بکنند.

ابوترابی در پایان بیان کرد: من آقای استاندار را به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونا به شدت نهی می کنم و باید مسئولانه در این موضوع ورود کنند وگرنه مجبور هستیم که خودمان ورود پیدا کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99