صفحه اصلی » سیاسی » دایه مهربان تر از مادر شدن مشکوک نیست؟

موضع بسیج دانشجویی نسبت به اقدام سازمان پزشکان بدون مرز:

دایه مهربان تر از مادر شدن مشکوک نیست؟

بسیج دانشگاه های استان اصفهان طی نامه ای به وزیر امور خارجه با اذعان به عدم نیاز کشور به پزشکان فرانسوی برای درمان بیماران کرونایی و توجه دادن به هشدار رهبر انقلاب در احتمال نفوذ دشمن به بهانه کمک های پزشکی، بیان داشت: مراقب باشید سهل انگاری شما به سلامت کشور لطمه نزند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۱/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ بسیج دانشگاه های استان اصفهان طی نامه ای به وزیر امور خارجه با اذعان به عدم نیاز کشور به پزشکان فرانسوی برای درمان بیماران کرونایی و توجه دادن به هشدار رهبر انقلاب در احتمال نفوذ دشمن به بهانه کمک های پزشکی، بیان داشت: مراقب باشید سهل انگاری شما به سلامت کشور لطمه نزند.

بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان نامه ای سرگشاده خطاب به دستگاه دیپلماسی کشور و وزیر خارجه پیرامون حضور تیم تحقیقاتی پزشکان فرانسوی و اروپایی در خصوص بیماری کرونا در بیمارستان امین اصفهان صادر کرد که به شرح ذیل است:

«هوالشافی»

«عزیزان من! تجربه‌ی چهل‌ساله به ما نشان میدهد که کشور ظرفیّت مقابله‌ی با مسائل و چالشها را در هر سطحی دارا است؛ یعنی کشور ظرفیّتهای فوق‌العاده‌ای دارد برای اینکه با همه‌ی مسائل و مشکلات و چالشهایی که پیش آمده است، یا ممکن است پیش بیاید مواجه بشود و بر آنها غلبه بکند. ظرفیّت کشور خیلی زیاد است؛ مهم این است که این ظرفیّت به وسیله‌ی مسئولین شناسایی بشود و در همه‌ی بخشها افراد مؤمن، جوانهای باانگیزه به کار گرفته بشوند؛ عناصر جوان و باانگیزه و مؤمن و متشرّع»                                                                “رهبر معظم انقلاب 03/01/99”

سلام علیکم؛

وزیر محترم امور خارجه جناب دکتر ظریف؛

مستحضرید که این روزها با عارضه‌ی یک بیماری وسیعِ همه‌گیرِ بین‌المللی و به احتمال زیاد دست ساخته و آزمایشگاهی؛ مواجه هستیم. نیک می دانید، درپی شیوع سراسری ویروس کرونا در اقسا نقاط جهان و مواجهه شدن مردم کشور عزیزمان، ایران اسلامی در مقابله با آن، همانند سایرکشورها، همه امکانات لازم و ظرفیت های کشور بخصوص تجهیزات و اقلام بهداشتی، جهت پیشگیری از شیوع این ویروس بسیج گردیده است وکشور تا به حال در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی به بهترین نحو این بحران را مدیریت کرده است. شایسته است از تمامی فرزندان خدوم این مرز و بوم که در این مدت از دل و جان در تمامی عرصه های موجود مجدّانه و مجاهدانه در هر پست و سمت و لباسی تلاش بی وقفه نموده اند و مردم فهیمی که با رعایت مسائل بهداشتی و عمل و ترویج دستورات ارائه شده توسط مدافعان سلامت میهن، همکاری و همدلی و همراهی نموده اند؛ صمیمانه قدردانی کرده و از درگاه احدیت پیروزی و سلامتی را برایشان مسألت داریم.

 

ریاست دستگاه دیپلماسی کشور؛

مطلعید که با توجه به مخالفت ستاد مبارزه با کرونا، هماهنگ گردیده!!! گروهی تحت عنوان پزشکان بدون مرز، زیر نظر سازمان بهداشت جهانی به ایران اسلامی اعزام شوند. لکن سؤالات متعددی به ذهن خطور می کند که آیا کشور با توجه به توان و ظرفیت بالای داخلی و وجود نیروی انسانی متخصص، متعهد و ایثارگر؛ اصلاً نیازی به حضور چنین تیم های تحقیقاتی دارد؟ آنهم از کشور هایی که خود در بحث بهداشت و درمان در این بحران عاجز مانده اند. آیا این دایه مهربان تر از مادر شدن مشکوک نیست؟ حال سؤال دیگری مطرح می باشد؛ که هدفشان از این اعزام چیست؟ برای نظارت می آیند، برای کمک یا برای تحقیق؟ اگر نظارت است چه نظارتی؟ نظارتی چون نظارت های آژانس انرژی اتمی که فقط اسمش نظارت بود و در قالب آن جاسوس ها به نقاط و افراد مهم و استراتژیک نزدیک می شدند!!! نکند دراین جامه ی میش، گرگی نهفته باشد… نکند شهدای هسته ای دیروز بشوند شهدای درمانی امروز…

اگر برای تحقیقات و دانش افزایی است، همانطور که دکتر رییس زاده مدیر عامل انجمن پزشکان مسلمان بدون مرز مطرح نمودند: برای اقدامات درمانی نیاز به هیچ فرد متخصصی از کشورهای دیگر نداریم، در زمینه تبادل نظرات علمی یا موارد تحقیقاتی از حضور آنها استقبال می کنیم. این تیم فرانسوی اگر یافته علمی جدیدی دارند مایلیم در یک بحث علمی با حضور صاحب نظران کشوری نظرات آنها را بشنویم.

مسئله بعدی اینجاست که از کدام کشور ها می آیند؟ از فرانسه و آلمان و کشور های اروپایی یا آمریکا؟ یقین داریم هنوز ملت شریف ایران به خاطر دارند، خون های آلوده با ویروس ایدز فرانسه را، بمب های شیمیایی آلمان را…؛ به خاطر دارند که با سلبریتی ها، قرار بود بانک ژنومشان را تکمیل کنند. آیا درست است کشور هایی که امروزه انگشت تروریست بیولوژیک بودن به طرفشان دراز است، جهت کار تحقیقاتی  به ایران بیایند. آیا دشمنی ها یشان را فراموش کرده اید؟

شواهد و عهد شکنی های اخیر به نظر می رسد که دولت و دستگاه دیپلماسی را به خوبی متوجه کرده باشد؛  که اروپایی ها و امریکایی ها  بدعهدند، دروغگو هستند، پشت هم انداز هستند، وقیحند، طمّاعند و در مخلص کلام  شارلاتان هستند و به آنها نمی شود اعتماد کرد. اینبار چه کسی یا چه سازمانی می خواهد صحت و سلامت این گروه و اعمالشان را تایید کند؟ نکند اینبار هم امضای امثال «کری» ها تضمین باشد. امضای پوشالی که پشتش تکیه بر باد دارد. این ملت از بدعهدی ها و ناجوان مردی ها مار گزیده شده است. بحث ریسمان سیاه و سفید نیست بلکه بحث بشارت و انذار است.

 

جناب ظریف؛

نهایت کلام اینکه؛ مراقب باشید که در این دیپلماسی ذلّت که شما بنا به ادامه آن دارید، سهل انگاری های شما، بدنه و استخوانبندی سلامت و امنیت کشور دچار آسیب نشود. سلامت مردم، فرصت آزمون و خطا نیست…؛ بار دیگر توصیه ها و هشدارهای اخیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی را به شما گوشزد می نمائیم تا از یک بار دیگر از نیش غربی ها گزیده نشوید:

” سران آمریکا چند بار تا حالا گفته‌اند که ما حاضریم از لحاظ درمان و دارو به شما کمک کنیم؛ چند بار تکرار کرده‌اند که فقط شما از ما بخواهید تا به شما از لحاظ دارو و درمان کمک کنیم. این جزو آن حرفهای بسیار عجیب است که به ما میگویند که از آنها درمان بخواهیم و دارو بخواهیم. اوّلاً خودتان دچار کمبودید؛ الان خبرهایی که از آمریکا میرسد، یعنی حرفهایی که خود آمریکایی‌ها میزنند، دچار کمبودهای وحشت‌آوری هستند؛ هم از لحاظ وسایل پیشگیری در بُروز بیماری، از ابتلای به بیماری، هم در دارو و مانند اینها. اگر چیزی دارید و دستتان باز است صرف خودتان بکنید. ثانیاً شما آمریکایی‌ها متّهمید به اینکه این ویروس را شما تولید کرده‌اید؛ من نمیدانم چقدر این اتّهام حقیقی است، امّا وقتی این اتّهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهد. هیچ اعتباری ندارید؛ به شما اعتمادی نیست. ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود؛ یعنی اگر چنانچه این تهمت درست باشد و شما این ویروس را به وجود آورده باشید، این کارها از شماها بر می‌آید. یا اگر کسی را به عنوان درمان‌کننده و پزشک بخواهید بفرستید، ممکن است او بخواهد بیاید اینجا، اثر عملی سمّی را که تولید کرده‌اند را از نزدیک ببیند؛ چون گفته میشود که با استفاده‌ی از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی که از وسایل مختلفی به دست آورده‌اند، یک بخشی را بالخصوص برای ایران درست کرده‌اند؛ خب این ممکن است بخواهد بیاید ببیند که اثرش چگونه شد؛ اطّلاعات خودشان را تکمیل کنند و دشمنی خودشان را بیشتر کنند؛ بنابراین این حرفی نیست که کسی از ملّت ایران این را قبول کند

در پایان سخن برای جنابعالی و سایر خدمت گزاران نظام از خداوند متعال توفیق روز افزون در ذل توجهات حضرت ولي عصر (عج) و پيروي از ولايت  امام خامنه اي (مدظله العالي) را مسئلت داریم.

سه شنبه 1399/01/05

بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99