صفحه اصلی » سیاسی » ظن اولیه ما درباره پزشکان بدون مرز، جاسوسی و جمع آوری اطلاعات است

سخنگوی کمیسیون بهداشت:

ظن اولیه ما درباره پزشکان بدون مرز، جاسوسی و جمع آوری اطلاعات است

سخنگوی بهداشت و درمان مجلس گفت: این تیم چند نفره به اصطلاح پزشکان بدون مرز چقدر تجهیزات دارند که بتوانند به ما کمک کنند؛ ظن اولیه ما در بحث پزشکان بدون مرز جاسوسی و جمع آوری اطلاعات است.

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۱/۵

اکبر ترکی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص ورود پزشکان بدون مرز به کشور و اصفهان اظهار کرد: ما صریح می گوییم در خصوص این کمک ها، نفوذ و جمع آوری اطلاعات از طریق پوشش های متفاوت در ذهن ما شکل می گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تیم هایی در سال ۹۵ به اسم اینکه می خواستند مراکز گردشگری و علمی کشور را ببیند را وارد کشور شدند و اکثریت اطلاعات مراکز حساس ما را جمع آوری کردند و رفتند؛ اکنون پزشکان بدون مرز هم، همین منوال را دارند.

وی افزود: علم پزشکی ما در این ۴۰ سال جمهوری اسلامی آنچان رشد پیدا کرده که هیچ نیازی به خدمات خارج از کشور نداریم و حتی هیچ عمل جراحی نداریم که بخواهیم به خارج از کشور انتقال بدهیم تا درمان ادامه پیدا کند.

ترکی با توضیح اینکه کرونا یک بیماری تنفسی شناخته شده است که واکسن و دارو تاکنون برای آن ساخته نشده، بیان کرد: اقداماتی تاکنون در دنیا انجام می شود، اقدامات پیشگیرانه و درمان های نگهدارنده تا بهبودی کامل افراد است؛ این افرادی که با اسم پزشکان فرانسوی به عنوان پزشکان بدون مرز می خواهند به اصفهان بیایند اگرع لم بیشتری در این زمینه دارند و اگر تجهیزات و داروی بیشتری همراه دارند به ما انتقال دهند.

وی اضافه کرد: اینکه بخواهند بیمارستانی را احداث و کمک به بیماران ما کنند این همچنان رضایتی برای ما ندارد، اکنون ظن بر این بیوتروریستی بودن ویروس کرونا است؛ شاید آمدند تا در مورد این ویروس و نحوه فعالیت ان جمع آوری اطلاعات کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره ایجاد تحریم هایی که امریکا و اروپایی علیه ایران گفت: اگر راست می گویند و می خواهند به ما کمک کنند بخشی از تحریم های ظالمانه اقتصادی و بانکی را بردارند تا ما بتوانیم تجهیزات و داروهای مورد نیاز را خریداری و تامین کنیم؛ غربی های تحریم های مختلفی را ایجاد کردند و نمی گذارند با پول خومان اقلام مورد نیاز مقابله با کرونا را خریداری کنیم از طرفی دایه مهربان تر از مادر شدند.

وی خاطر نشان کرد: این تیم چند نفره به اصطلاح پزشکان بدون مرز چقدر تجهیزات دارند که بتوانند به ما کمک کنند؛ ظن اولیه ما در بحث پزشکان بدون مرز جاسوسی و جمع آوری اطلاعات است.

ترکی تأکید کرد: از وزیر بهداشت و درمان و دیگر مسئولان دولتی درخواست داریم که نگذارند پای این افراد به کشور باز شود و محدودیت‌ هایی برای آن ها  ایجاد کنند؛ ما چندین سال است که اروپایی را آزمودیم، قدیمی های ما می گفتند، گربه برای راه رضای خدا موش نمی گیرد.

وی ادامه داد: کانال مالی اینستکس یکی از راه حل های کمک هایی اروپایی ها بود که بعد از به نتیجه نرسیدن برجام ایجاد کردند و بعد از چندین ماه هیچ اقدامی در این زمینه نشده است؛ خون های آلوده و سلاح های شیمایی از سابقه خراب و بدون اعتماد غربی هاست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نباید روزه شک داریم بگیرم، وقتی ما نیازی به خدمات این ها به این چنین نداریم، به چه دلیل باید اجازه حضور بدهیم، گفت: نماینده سازمان بهداشت جهانی در کشور ما حضور پیدا کرد و با روند درمان آشنا شد و آمار روزانه را از وزارت بهداشت ایران جویا می شوند و در مقابله با کرونا نیازی به این پزشکان نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99