صفحه اصلی » اجتماعی » واکنش فرهنگیان بسیجی اصفهان به حضور پزشکان بدون مرز در ایران

واکنش فرهنگیان بسیجی اصفهان به حضور پزشکان بدون مرز در ایران

مشکل امروز ما در این میدان نداشتن تخصص نیست که پزشکان ایرانی در سطوح بالای متخصصین دنیا قرار دارند بلکه عمده مشکل ناشی از کمبود برخی اقلام دارویی است که ناشی از تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و کشورهای غربی می باشد

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان در خصوص ورود پزشکان بدون مرز به سیستم درمانی کشور بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو و بویژه اعیاد رجب و شعبان و با عنایت به مطالب مطرح شده در خصوص حضور پزشکان بدون مرز به سیستم درمانی کشور، توجه همگان را به نکات ذیل جلب می نماییم:
۱- ابتدا از زحمات پزشکان, پرستاران و سایر کادر مجرب درمانی کشور که با روحیه جهادی در میدان مبارزه با بیماری کرونا تلاش می کنند همچنین از تلاش سایر نیروها اعم از نظامی ، انتظامی، طلاب، فرهنگیان و سایر اقشار که داوطلبانه در صحنه حضور دارند تشکر و قدردانی می نماییم.
۲- مشکل امروز ما در این میدان نداشتن تخصص نیست که پزشکان ایرانی در سطوح بالای متخصصین دنیا قرار دارند بلکه عمده مشکل ناشی از کمبود برخی اقلام دارویی است که ناشی از تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و کشورهای غربی می باشد، حال این سوال مطرح می شود که دشمنانی که مانع از رسیدن امکانات و دارو به بیماران می شوند چگونه حاضرند پزشکان متخصص برای درمان بیماران به ایران اعزام کنند؟! آیا اهداف خباثت آمیز را در قالب زیبای بشر دوستی دنبال نمی کنند؟
۲- طبق گزارش های سازمان بهداشت جهانی، بیماری کرونا در اروپا و آمریکا هر روز قربانی می گیرد و کمبود شدید دارو و اقلام بهداشتی در آن کشورها صدای فعالان این عرصه را درآورده است و گزارش ها حاکی از سرقت اقلام اهدایی چین به برخی از کشورهای اروپایی توسط کشورهای دیگر است پس ادعای آنها مبنی بر کمک به ملت ایران مشکوک به نظر می رسد.
۳- از دشمن خبیثی که مانع رسیدن دارو به بیماران پروانه ای در ایران می شود نمی توان انتظار بشر دوستی و کمک داشت لذا مسئولین امر باید فریب دستکش مخملی دشمن را نخورند و طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) از اعتماد به دشمن دست برداشته و با توکل به خدا، استفاده از ظرفیت های داخلی و کمک های کشورهای دوست، تدابیر کارشناسی و همراهی مردم بر این مشکل فائق آیند.
از دشمن جز دشمنی انتظار نیست و در لبخند و اعلام دوستی آنان هم دشمنی نهفته است و اهداف پنهانی را دنبال می کنند که تجربه های گذشته ملت ایران در موارد مشابه باید چراغ راه آینده باشد. آنان اگر می خواهند کمکی کنند باید تحریم های دارویی را بردارند و اگر تخصصی دارند به پزشکان ایرانی آموزش دهند تا در جهت درمان بیماران موثر واقع شود.
در خاتمه سلامتی و موفقیت ملت ایران و سایر مسلمین و مستضعفان عالم را از درگاه خداوند مسالت می نماییم.

اللهم عجل لولیک الفرج

سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99