صفحه اصلی » اجتماعی » آخرین اخبار از ستاد کرونا | ورود به اصفهان ممنوع؛ یک ماه توقیف خودرو و ۵۰۰ هزار تومان جریمه در انتظار متخلفان / مدارس و دانشگاه ها تا ۲۰ فروردین تعطیل شدند

آخرین اخبار از ستاد کرونا | ورود به اصفهان ممنوع؛ یک ماه توقیف خودرو و ۵۰۰ هزار تومان جریمه در انتظار متخلفان / مدارس و دانشگاه ها تا ۲۰ فروردین تعطیل شدند

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا از آخرین تصمیمات این ستاد خبر داد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۴ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۷

حجت الله غلامی در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: خوشبختانه امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی ستاد ملی مصوب و دستورالعمل آن هم با ۹ بند ابلاغ شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان اصفهان ادامه داد: با بسیج و ناجا و هلال احمر و ارتش هماهنگی های لازم برای اجرای طرح انجام شد.

وی افزود: فقط افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به شهر هستند.
معاون استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: کلیه افراد غیر ساکن، باید استان را ترک کنند.

غلامی تصریح کرد: زمان پایان این طرح ۲۰ فروردین است و مدارس و دانشگاه ها تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: ورود به پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه و مراکز تفریحی ممنوع شده و این با شهرداری ها و ناجا هماهنگ است.

وی ادامه داد: فعالیت اصناف و مشاغل به جز تامین کنندگان مایحتاج عمومی مردم هم تعطیل می شوند.

غلامی بیان کرد: در کنار این موارد، جریمه هایی لحاظ می شود؛ خودروی افراد مختلف از این قوانین به مدت یک ماه توقیف می شود و همچنین جریمه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم برای آنها لحاظ خواهد شد.

وی ادامه داد: صنف متخلف هم به مدت یک ماه پلمب می شود.

معاون استاندار اصفهان گفت: برای این که فشار روی مبادی ورودی کم شود، از فاصله های دورتر کنترل انجام خواهد شد و سفرها از فاصله دورتر نسبت به مرکز استان برگشت داده می شوند.

غلامی خاطر نشان کرد: ماده ۶۸۸ مجازات اسلامی و قانون ۴۹۳ و قوانین نیروی انتظامی و راهور و تعزیرات پشتوانه اجرای این طرح هستند.

وی ادامه داد: از امشب کلیه چراغ های پارک ها خاموش می شود و روزها هم از ورود افراد به پارک ها از سوی پلیس و پارک بان ها جلوگیری می شود.

سخنگوی ستاد استانی کرونا گفت: ۱۲ و ۱۳ فروردین در کل سطح شهر اصفهان و شهرهای مرکز استان هیج گونه تردد خودرویی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد