صفحه اصلی » اجتماعی » مردم استان اصفهان پیرامون حضور پزشکان خارجی در استان چه نظراتی دارند؟+ فیلم

دست گشاده برای همدلی جهانی و دست رد به سینه پیمان شکنان؛

مردم استان اصفهان پیرامون حضور پزشکان خارجی در استان چه نظراتی دارند؟+ فیلم

خبرهایی از با ورود یک گروه کوچک از پزشکانی که خود را بدون مرز می خوانند به ایران نگرانی هایی در سطح در کشور برای احتمال مقدمه چینی یک حمله بیولوژیک یا استخراج ژنوم برای حمله های آینده ایجاد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ کرونا یا کووید19 واژه هایی هستند که این روزها زندگی مردم سراسر دنیا را به خود مشغول کرده است؛ امروز مردم کشورهای مختلف دنیا در سطوح مختلف با این بحران مواجه شده اند و در بسیاری از کشورها زندگی روزمره درگیر مقابله با کرونا شده و دیگر روال معمول ماه های گذشته را ندارد.

نوع جدید ویروس کرونا اگرچه اولین بار در کشور چین شناسایی شد و بلافاصله این کشور برای مقابله با این ویروس خود را تجهیز کرد و پس از چین دیگر کشورهای آسیایی از جمله ایران را درگیر خود کرد، اما امروز در اروپای غربی و آمریکا یکه تازی می کند و شمار مبتلایان و حتی تلفات در این کشورها اوضاعی به مراتب وخیم تر از آسیا گزارش می دهد که در یک مورد، آمریکا به عنوان اولین کشور در جهان آمار پنج رقمی ابتلا ذا به خود اختصاص داد، آماری که به اذعان خود سناتورهای آمریکایی با حقیقت همچنان فاصله دارد.

اما آمار مبتلایان و اخبار  مرگ و میر و بهبودی در جهان تنها یک روی سکه کرونا در جهان هستند و روی دیگر آن جدال و تقابل اعتلا و انحطاط انسانیت و اخلاقیات است.

از یک سو ملت هایی برای رهایی از این بحران جهانی شیوه همدلی و کمک به خود و حتی دیگر ملت ها را در پیش گرفتند و دولت هایی که به کمک یکدیگر آمدند و از سوی دیگر بربریت مدرن در مقابل چشم جهانیان رقم خورد و فروشگاه هایی غارت شدند و کشورهایی از همسایگان خود دزدی کردند و کالایی مورد نیاز مردم را در اینبار در گردنه های هوایی غارت کردند و حتی کشورهایی به فکر بهره برداری سیاسی و نظامی از این بحران افتادند و سیاست های خود را برای حمله های بیولوژیک به نسل های حاضر در کشورهای مخالف خود تنظیم کردند روی دیگر این سکه هستند.

در زمان اوج بحران کرونا در چین که همه کشورها اتباع خود را به کشورشان برمی گردادند، سینا کرمی یک دانشجوی ایرانی تصمیم گرفت در ووهان بماند و همچنان به عنوان یک باریستا روزانه بسته های قهوه را به پزشکان و پرستاران خط مقدم مبارزه با کرونا برساند و محموله های ماسک های N95 ایرانی با کمک هواپیماهای باری شرکت ماهان به چین ارسال شدند و در مقابل هم چین در زمان اوج گیری کرونا در ایران و اعلام نیاز مقامات کشور تاکنون بسته های حمایتی متعددی برای ایران ارسال کرده است که براساس اعلام سفارت ایران تا آخرین روز سال ۱۳۹۸، کمک های بهداشتی و درمانی مردم و دولت چین در قالب ١٤ پرواز باری توسط هواپیمایی ماهان از مقاصد پکن، شانگهای و گوانجو برای حمایت از مردم ایران در برابر ویروس کرونا به تهران ارسال شده است.

روی دیگر سکه اخلاقیات در ماجرای کرونا، نمایان شدن بربریت تمدن غربی با کنار رفتن ظاهر مطلای آن است؛ از سویی هر روز خبرهایی از غارت فروشگاه های اروپایی و آمریکایی و بحران های عجیب و قریب نایاب شدن کالاهایی مانند دستمال توالت در این کشورها و غارت محموله های اهدایی به ایتالیا از سوی دولت چین توسط چک و غارت کشتی الکل متعلق به تونس توسط ایتالیا است و از طرفی طمع تسهیلاتی کشورهای غربی به این ویروس های جدید است که خبرهایی از فعالیت آزمایشات شیمیایی و بیولوژیک آمریکا در سراسر جهان به ویژه در همسایگی ایران برای حمله بیولوژیک به کشورهای هدف به ویژه از طریق ژنوم این کشورها به گوش می رسد. خبرهایی از ورود یک گروه کوچک از پزشکانی که خود را بدون مرز می خوانند به ایران نگرانی هایی در سطح در کشور برای احتمال مقدمه چینی یک حمله بیولوژیک یا استخراج ژنوم برای حمله های آینده ایجاد کرد.

گروهی متشکل از پزشکان فرانسوی و آلمانی به همراه هزار عدد ماسک، کم تر از یک هزار عدد گان پزشکی یک چادر امانی برای برپاییی تخت بیمارستانی و گروهی که تنها دو نفر از آن ها پزشک بودند وارد ایران شدند تا در یکی از نقاط اصفهان کمپ برپا کنند.

اما آنچه موجب نگاه بد مردم ایران و به خصوص منطقه اصفهان به این اقدام شد تا آن را در ادامه ماجراجویی های طرف های اروپایی در ایران بدانند تا اقدامی که بتوان اسم بشردوستانه روی آن گذاشت در کنار تجهیزات فوق العاده اندک که از توان یک پایگاه بسیج هم کم تر است؛ سابقه این فرانسوی ها و آلمانی ها در قبال ایران بود.

دکتر ترکی، نماینده فریدونشهر، فریدن، چادگان و بویین میاندشت که خود از پزشکان کشور است دلایل این نگرانی را اینگونه بیان می کند:

در همین رابطه ویدئوهایی از مخاطبان پایگاه خبری صاحب نیوز به دست ما رسیده که حضور این گروه پزشکان در استان اصفهان را توهین به پزشکان نصف جهان دانسته اند که با وجود تمام مشکلات که بخشی از آن ها به دلیل تحریم های دارویی طرف های غربی است، توانسته اند به خوبی جلوی رشد این بیماری را بگیرند.

 

دکتر معظم یکی از پزشکان استان هم با کلیپی که برای ما فرستاده است پیرامون توانمندی های تیم پزشکی کشور در مقابله با این ویروس اطمینان خاطر داده است و حضور این پزشکان خارجی در خاک کشور را بی مورد ارزیابی کرده است.

واکاوی رفتار مردم کشورهای مختلف در قبال همدردی های دیگر انسان ها و دولت ها به ملت و دولت خود، نشان دهنده تکان خوردن بنیان های دموکراسی غربی در جهان است. اگرچه تاکنون نظرسنجی دقیقی در این رابطه انجام نشده است، اما به نظرمی رسد در دوران کرونا دموکراسی کم کم جای خود را به سیاست اخلاق مدار بدهد، روندی که شاید به سرعت اتفاق نیفتد ولی نتیجه سقوط تمدن غربی خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد