صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » سهمیه 4 هزار نفری در بیست و پنجمین دوره طرح ولایت دانشجویی

سهمیه 4 هزار نفری در بیست و پنجمین دوره طرح ولایت دانشجویی

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی اصفهان گفت: دوره طرح ولایت در سال های گذشته در بازه زمانی اواسط تیرماه تا اواخر مردادماه برگزار شده است، اما امسال همه چیز به وضعیت شیوع کرونا و تمهیدات لازم در این زمینه بستگی دارد و در صورت برگزاری امسال حدود 4 هزار نفر سهمیه برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته شده است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ میلاد منصوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح ولایت در واقع آموزش مبانی اندیشه اسلامی به دانشجویان است، اظهار: تابستان امسال دوره 25 این طرح در مشهد مقدس به مدت 40 روز برای دانشجویان برادر و خواهر برگزار خواهد شد.

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی اصفهان گفت: دوره های طرح ولایت در گذشته مخصوص دانشجویان بسیج دانشجویی که از دو دوره قبل دیگر این محدودیت وجود ندارد و شرکت در دوره طرح ولایت برای همه دانشجویان از همه دانشگاه ها و تمامی رشته های تحصیلی ممکن است.

وی با اشاره به حضور در این دوره طرح ولایت، افزود: پذیرش در این طرح سه مرحله دارد، مرحله اول ثبت نام در وبسایت  www.tvelayat.ir است که بعد از ثبت نام، داوطلبان باید در یک آزمون آنلاین شامل تست هوش و آزمون محتوایی از جزوات « بیانیه گام دوم انقلاب» و « آشنایی با طرح ولایت از منظر آیت الله مصباح» شرکت کنند و سپس مصاحبه حضوری انجام خواهد شد و بر اساس نمره مجموع کسب شده، دواطلبان برای شرکت در دوره انتخاب می شوند.

منصوری بیان کرد: در این دوره شش کتاب با موضوعات مبانی فلسفه اخلاق، مبانی فلسفه سیاست، خداشناسی و انسان شناسی، معرفت شناسی و مبانی فلسفه حقوق از سوی اساتید مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم تدریس می شود و در این دوره به جای اینکه یک حجم بالا از اطلاعات به دانشجویان ارائه شود، اصول کار و پژوهش آموزش داده می شود و به قول معروف، دانشجویان به جای دریافت ماهی، ماهیگیری را یاد می گیرند.

مسئول مدرسه تشکیلاتی شهید بهشتی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان تصریح کرد: دوره طرح ولایت چکیده هفتاد سال تجربه بزرگانی نظیر علامه طباطبایی، استاد شهید مطهری(ره) و آیت الله مصباح است و در این دوره مبانی مهم اندیشه اسلامی برای دانشجویان تبیین می شود.

وی با اشاره به هزینه بسیار اندک و حداقلی 60 هزار تومانی شرکت در دوره، ابراز داشت: ثبت نام از اوایل فروردین ماه آغاز شده و تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد و در صورت استقبال خوب، به احتمال بالا تمدید هم خواهد شد.

منصوری درباره زمان برگزاری دوره، اظهار کرد: دوره در سال های گذشته در بازه زمانی اواسط تیرماه تا اواخر مردادماه برگزار شده است، اما امسال همه چیز به وضعیت شیوع کرونا و تمهیدات لازم در این زمینه بستگی دارد.

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی اصفهان گفت: علاوه بر دروس اصلی طرح، تقریباً به صورت روزانه همایش هایی به منظور فراهم سازی مقدمات لازم برای نقش آفرینی دانشجویان در کارزار فکری و فرهنگی دانشگاه ها برگزار می شود.

وی اضافه کرد: سهمیه حدود 4 هزار نفر برای طرح ولایت امسال پیش بینی شده است که در زمان مناسب، افراد منتخب بتوانند در دوره شرکت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد